PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw ED w C-750/740



kano
11.08.03, 17:19
Przyklad zdjecia w bardzo trudnych warunkach dla aparatu, duze kontrasty, swiatlo padajace z gory na obiektyw. Jestem zadowolony z efektu, szczegolnie z miekkiego swiatla w gornej czesci zdjecia i braku aberracji chromatycznej (zoom 4x). Te nowe obiektywy sa chyba niezle. Co o tym sadzicie? Oczywiscie chodzi o zdjecie, bo na temat psa nikt z rodziny nie przyjmie nawet najmniejszej krytyki, stad moze brak dystansu wobec zdjecia.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://cfs.umbi.umd.edu/present/Maggie.jpg)

Esperak
12.08.03, 08:20
no niezle aberacja jak widać lekkawa i rozmyta ale jest ...(niebeski zafarb) ale ogolnie calkiem calkiem ładna psina.! :D :D :D :D :D
jak dlamnie do przyjecia ja bym użył jeszcze lekiiej lampy aby pies był wyraźniejszy.!(lekkije znaczy usytawienie -2) może było by troche wyraźniej ale chyba zato mniej naturalnie.!

bazi
12.08.03, 11:33
jak dlamnie do przyjecia ja bym użył jeszcze lekiiej lampy aby pies był wyraźniejszy.!(lekkije znaczy usytawienie -2) może było by troche wyraźniej ale chyba zato mniej naturalnie.!

Hehe, widze, ze koledze spodobalo sie sterowanie moca palnika :D Ja tez czesto eksperymentuja z ta cecha. Tez mi sie wydaje, ze psina moglaby wyjsc ciekawiej przy leciutkim flashu.

kano
12.08.03, 22:17
Dzieki za podpowiedz. Rzeczywiscie nie wpadlem na pomysl uzycia oslabionej lampy blyskowej. Sprobuje w przyszlosci tej metody.
W gornej czesci zdjecia widac niebieska poswiate. Nie wyglada mi to na aberracje chromatyczna z kilku wzgledow:
- powinien to byc zdecydowanie kolor fioletowy (czasami zielony),
- glownie wzdluz linii prostych,
- najsilniejszy na obrzezach zdjecia,
- wezszy i nie tak rozmyty jak na tym zdjeciu.
Mam wrazenie, ze jest to raczej efekt rozproszenia swiatla, bo inaczej nie wiem dlaczego jest obecny "na glowie" psa, a nie ma go wzdluz tulowia.

Esperak
13.08.03, 09:07
aberacja w szczegolnosci wystepuje przy ostrych przejsciach jasno ciemnych i umnie ma wlasnie taki kolor jak na fotce tyle ze fakt jest bardziej skupiona i intensywniejsza na obrzerzach ....

jak dlamnie to jest i tak super.!