PDA

Zobacz pełną wersję : OLYMPUS C-5050? Proszę o OPINIE.



artfotomedia@wp.pl
4.03.03, 18:36
Proszę o opinie użytkowników tego aparatu. Jak się nim fotografuje, jak z jakością zdjęć, jakie ma wady, jakie zalety, na ile starczają akumulatorki, jak widać przez wizjer?

makgajwer@tlen.pl
20.03.03, 14:30
Proszę o opinie użytkowników tego aparatu. Jak się nim fotografuje, jak z jakością zdjęć, jakie ma wady, jakie zalety, na ile starczają akumulatorki, jak widać przez wizjer?

Jakosc zdjec jest super. Mam ten aparat od m-ca i jestem nim zachwycony. Na razie nie odkrylem wad tylko same zalety. Akumulatorki 1700mAh starczyly mi na ok. 200 zdjec, z tego 50 bylo z lampa. Jesli czesto uzywa sie ekranu do podgladu niestety nalezy liczyc sie z szybszym rozladowaniem. Dlatego planuje zakup wiekszych o pojemnosci 2000 mAh.

Grazyna
3.04.03, 14:47
wszystko jest w nim super, naprawdę polecam :lol:

6.04.03, 19:11
super, ale akumulatorki siadają bardzo szybko (szczególnie kiedy ma się na oku jakąś bardzo fajną scenkę:-)

Gość
6.04.03, 21:42
Mam ten aparat 3 tygodnie i jest super. Dużo ciekawych opcji, ale najważniejsza to mozliwość zapisu zdjęć w formacie RAW i ich późniejsza edycja bezpośrednio w aparacie (ustawisz w zasadzie wszystkie istotne parametry jak chcesz) i możesz zapisać na karcie obrobione zdjęcie jako kopię w formacie TIFF lub JPEG, a jak się coś nieuda możesz skasować i pnownie obrobić, bo RAW pozostaje. Ina ciekawa opcja to mozliwość korzystania z dwóch kart jednocześnie (xD lub SM i CF) co umozliwia przełączanie się pomiędzy kartami. Niestety chcąc robić dobre zdjecia trzeba się liczyć wydatkiem na karty o dużej pojemności. Plik RAW to ponad 7 mega co pozwala zrobić 34 zdjęcia na karcie 256 mega, a plik TIFF to ponad 14 mega czyli 17 zdjęć. Faktycznie warto też kupic dodatkowe aku 2100.
Osobiście polecam jeżeli ktoś chce robić dobre zdjęcia i potrafi ten aparat wykorzystać. Jeżeli masz zamiar robić tylko zdjęcia w formacie JPEG i niskiej jakosci to nie ma sensu wydawać tak dużej kasy. Warto też kupić ten aparat za Odrą lu na aukcji u sprawdzonego sprzedawcy, bo mozna zaoszczędzić duzo grosza.
Pozdrowionka i miłego fotografowania

11.04.03, 11:31
Ja robie zdjecia w najwyrzszej rozdzielczosci w formacie jpg
potem po zgraniu na komputer zapisuje jako tiff i dopiero obrabiam już jako tiff bez jakich kolwiek strat
Tym sposobem miesci sie dużo wiecej zdjec na karcie niż w tiffie

zawał
27.04.03, 09:15
Mam OLKA 4 miechy i podpisuje się obiema rękami i nogami iczym tam jeszce mam - jakimś pisiakiem :)
ZAWAŁ