PDA

Zobacz pełną wersję : Początki z C720



Gosia
10.08.03, 19:36
Kupiłam C720 i zycie jest piękne. :D Ale! :? czemu tylko w AUTO zdjęcia wychodzą super a np.: w P/A/S/M (ustawione na P) wychodzą zbyt jaskrawe. O jakąś małą wskazówką poproszę, bo w AUTO nie daje sie zrobić takich dużych zbliżeń jak w tej drugiej opcji. No na razie walcze z tym! [/i]

leszek
10.08.03, 20:37
wydaje mi sie ze musisz poprzestawiać ustawienia dla tego P ktore moze są ustawione na wykonywanie zdjec bądż w plenerze lub tez nocą
Poprostu ustawienia ktore tam sie znajdują moga byc przypadkowe:)))
Pozdrawiam

Arras
10.08.03, 22:38
najlepiej po pierwsze... wyłącz zoom cyfrowy, bo to dlatego masz większe zbliżenie, a po drugie w trybie PASM możliwe że masz podkręconą korekcję zdjęcia (strzałki lewo prawo) na +, np.+0.3 +0.7 itd... . A najlepiej w trybie PASM ustawić w zakładce SETUP - ALL RESET na ON. A tak pozatym sprawdzałem... i fotka zrobiona na auto oraz fotka zrobiona na pASM sa identyczne.

Gosia
10.08.03, 22:48
już wiem, ze lepiej fotografować przy ustawieniu na A .......ale wtedy wychodzą zbyt ciemne a nawet czerwonawe ..... uprzedzam że jestem zielona, do tej pory miałam aparat "dla małpki" :oops:

bazi
11.08.03, 00:22
To jest tak ;):
Tryb P jest w pelni automatyczny.
W trybie A sama podajesz jaka ma byc wartosc przyslony i aparat o tym nie decyduje, mozna powiedziec, ze jest to program w pol automatyczny [Olek sam dobierze predkosc przslony] ;) Jezeli nie wiesz jak ustawiac przyslone to oczywiste jest, ze fotki wyjda nie tak jak powinny.
W trybie S definiujesz predkosc migawki; takze program polautomatyczny, gdyz aparat sam dobierze wartosc przyslony.
Tryb M jest trybem w pelni manualnym - sama musisz podac wartosc przyslony i predkosc migawki.

qwerty
11.08.03, 06:48
Tryb M jest trybem w pelni automatycznym ? albo w pełni manualnym? :)

bazi
11.08.03, 11:42
:oops: Uaaaale pojechalem... Jush siem poprawilem :mrgreen:;)

qwerty
11.08.03, 13:19
nie przejmuj się :) i tak było wiadomo o co chodzi... a nie mylą się tylko ci, którzy nie pisują ;)
Pozdr.

bazi
11.08.03, 18:38
nie przejmuj się :) i tak było wiadomo o co chodzi...

Hehe ;) W kazdym razie dzieki za uwage, jakby zostala pierwotna wersja to wprowadzilbym kolezanke i innych w blad :P


a nie mylą się tylko ci, którzy nie pisują ;)
Pozdr.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://burns.thefinaldimension.org/otn/laughing/yelrotflmao.gif) Swieta prawda :lol::mrgreen:

Gosia
11.08.03, 21:30
KURCZE :cry: teraz to mi dopiero źle wychodzą.......za ciemne !!! HELP

bazi
11.08.03, 21:48
Dlaczego ciemne? Co Gosiu zrobilas? ;)

Profilaktycznie zresetuj wszystkie ustawienia...

Gosia
18.08.03, 13:14
Walcze i walcze z tym moim olkiem i teraz go w czasie długiego weekendu wykorzystałam na maxa, :D Wszystko cudnie - pięknie ...ALE ... wyczerpały mi sie baterie które były w komplecie i straszna kicha, bo okazało sie, że mimo wepchnięcia alkalicznych paluszków to aparat sie buntuje i miga, ze ma SŁABE BATERIE. Chyba trzaba sie szarpnąć na litowe, albo na akumulatorki. A CZY SĄ LITOWE AKUMULATORKI :?:

bazi
18.08.03, 13:30
To normalny objaw, Olki na zwyklych paluszkach nie daja rady :) Za duze obciazenie energetyczne dla bateryjki :mrgreen: Musisz uzywac akumulatorkow, albo 'specjalnych' baterii jednorazowych do cyfrowek [chociaz ja takich nie uzywalem, wiec nie wiem jak sie spisuja, ale napewno sa, bo widzialem ;)]

jarekk
18.08.03, 19:23
Witam.
Też jestem początkujacym c720-man'em( 2 tygodnie) i mam pytanie, czy można coś pokombinować z ostrością? bardzo źle wychodzą mi zdjęcia przy ognisku z lampą ( nie ostre).
PZDR Jarek

Arras
19.08.03, 01:07
Hej Gosiu! Jest jedno ekonomiczne rozwiązanie, na które i ja się z czasem szarnąłem, a mianowicie akumlatorki. Na allegro kupiłem 4 szt. aku 2000 mAh za 39 zł, więc nie jest to drogo. A z moich doświadczeń wynika że można na naładowanych akumlatorach zrobić ok 300 zdjęć (większość bez lampy) a czasami i więcej. Chyba że robisz w trybie sq lub tiff to pewnie wyjdzie mniej. Ładowarkę sam sobie zrobiłem a kosztowała mnie jedyne 3 zł (tak tak, to nie pomyłka), tak że moje aku po kilkumiesięcznej mordędze z moim aparatem mają się jak najbardziej przyzwoicie. I doceniłem rozkosz "nie kupowania" baterii. A baterie dostarczone z aparatem używam do dziś jako "zasilania awaryjnego" gdy akumlatory padną całkiem, a trzeba jeszcze coś pstryknąć. I jeszcze działają!

A co do nowego użytkownika z postu wyżej... odsyłam na link:

http://www.forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?t=464

gdy dojdziesz do wprawy znikną twoje kłopoty z ostrością. Sprawa druga polega na tym, że w ciemnościach (ognisko w nocy itp.) focus aparatu ma problem z ustawieniem ostrości, to fakt. I nasi zagraniczni koledzy wpadli na pomysł wykorzystania wskaźnika laserowego do ustawienia focusa (włączasz wskaźnik, ustawiasz ostrość na czerwonej kropce, pstrykasz zdjęcie) - sprawdzałem, nawet to daje rezultaty. Zaletą tego jest to że możesz dokładnie określić wskaźnikiem obiekt na który ma być ustawiona ostrość nawet przy ciemnościach egipskich. A czytałem też że co "mądrzejsi" mocują wskaźnik do aparatu na stałe..... Są jeszcze podobno wskaźniki ze wzorkami (np.gwiazdki) , przy użyciu których podobno nie ma problemów z ostrością w ciemnościach już prawie wcale....

Edi
19.08.03, 10:37
Czy w C-740 też ten "laser" jest? Jeśli tak to gdzie to się ustawia?
Z góry dzieki za pomoc.

Edi
19.08.03, 11:44
Sorrki za poprzedni post, dopiero teraz przeczytałem dokładnie. Oczywiście chodzi o dokupienie takiego wskaźnika - zabawki i dopiero ustawianie ostrości.
No ale moje hasło pod tekstem przecież do czegoś zobowiązuje :-).

bazi
19.08.03, 12:26
Tak, a w prawym gornym rogu posta masz button'a "Zmień" :twisted: I zamiast klepac posta pod postem, to sie wlasnie uzywa tej opcji...

Laser Pointer kupisz tanio na kazdym bazarze :mrgreen:

jarekk
19.08.03, 14:02
Wielkie dzięki Arras,

z laserem spróbuję i nie nie omieszkam podzielić sie uwagami,
natomiast co do odnośnika, pracuję już na ustawieniu A i staram się podciągnąć głębię ile się da, natomiast nie wiem jak zrobić hyperzoom, tamta podpowiedź nie dotyczy chyba c720?

PZDR Jarek

prorok
19.08.03, 16:03
:D

kano
19.08.03, 16:37
O ile pamietam, to C-720 ma takze opcje My Mode? Jezeli tak, to hyperzoom odnosi sie takze do C-720. Podane parametry trzeba zprogramowac w jednym z ustawien My Mode.
Pozdrowienia.