PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia nocą Olympusem C 760



mariusz81
5.04.05, 13:45
Witam,
mam problem ze zdjęciami nocnymi robionymi Olkiem C 760. Pierwsze starałem się robic nad morzem.Wychodzily zamazane,ale myslalem ze to moze ostre wiatry sa tego sprawca.Ale teraz przy bezwietrzbej pogodzie starałem sie robić kilka zdjęć wieczorem i znów to samo. A staralem się utrzymywać aparat w bezruchu. Robilem je w trybie nocnym, z lampą. Na stronce zamieśilem 2 takie spaprane fotki:
http://m.plock.w.interia.pl/9.html
Co w tej sytuacji poczynic? Przejsć na ustawienia manualne?I jakie wartości mniej więcej tu ustawić?

Rick van Dyke
5.04.05, 15:27
Widziałem fotki i musze powiedzieć tak:
Pierwsza fotka czas naświetlania 4sekunndy!! Druga 1s!!
Trzymając aparata w ręku najmniejszy czas naśw. to 1/30sek. by w miare wyszlo ostro! Opcja w olku pt. "Tryb nocny" wymaga ZAWSZE statywu, aparat musi być w bezruchu. Ewentualnie można postawić go gdzieś-ławka, murek, cokolwiek co jest stabilne.
Jeśli chodzi o nocne foty z ręki. Ja polecałbym tryb manualny, czas:1/30 minimum, czułość ISO200, ewentualnie 400 (zależnie czy jest dużo świateł w okolicy) i oczywiście lampe jeśli chce się fotografować ludzi tak jak na twoich fotkach. Mniej więcej takie ustawienia pozwolą na to by oprócz osoby fotografowanej widać było drugi plan (a nie czarną planszę) :)
Radze poeksperymentować troszke z w/w ustawieniami i w zależności od tego co wyjdzie nieco pozmieniać parametry:)
Pozdrawiam!

sebastan
5.04.05, 18:00
Na zdjęciach widać wyraźnie, ze sa poruszone a nie nieostre. Więc to co kolega Rick powiedział musi mieć zastosowanie. No i też radzę darować sobie nocne tryby, i przejsc w tryb manual. W prawym górnym roku LCD masz światłomierz, który pokazuje naświetlenie. Można na tym bazować przy ustawianiu parametrów. Pamiętaj też, że przy fotkach z dłuższymi czasami naświetlania, oprócz tego że aparat musi być stabilny to i obiekty też. Czyli jeśli fotografujesz ludzi to wiesz...

mariusz81
6.04.05, 21:49
Ok, dzieki za odpowiedz, bede eksperymentowal. Jak nadal pojawiac sie bedzie jakis problemik, znow sie odezwe:-)