PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie aparat wybrac? - FAQ?



(A)rturo
24.03.05, 21:39
Chce napisac FAQ dot. wyboru aparatu.
Moze pomozecie?
Od czego zaczac?
Mysle od pierwszego podstawoego pytania: Do czego aparat bedzie sluzyl.
A potem kolejno o parametry techniczne: ISO, zoom, matryca, obiektyw, obsluga aparatu, gabaryty, lampa blyskowa, dodtakowe akcesoria, wyswietlacze...

milo
24.03.05, 22:17
a moim zdaniem to powinno byc w takiej kolejnosci:
czy jest to pierwszy aparat, jakie aspiracje ma przyszly fotograf, do czego zamierza uzywac aparatu, jaki ma miec zoom, jaka wielkosc matrycy, jakie wymiary, obsluga, akcesoria, problemy techniczne

aptur
24.03.05, 23:48
Ja bym to posegregował w przedziałach cenowych.
Na przykład: do 1000 zł; 1000-1500; itd. Większość osób kieruje się jednak ceną. Jeśli zrobimy szczegółowe wyliczenia to będzie to dla większości zagmatwane. Bardziej praktyczne byłoby zebranie najciekawszych (najlepszych) aparatów w poszczególnych przedziałach cenowych. Rzecz jasna oprócz Olympusa jeszcze inne aparaty by się tam znalazły :) Można jeszcze zrobić wstęp z informacją na co zwracać uwagę kupując aparat np. zoom optyczny, liczba pikseli, karty pamięci, optyka itp.

milo
24.03.05, 23:51
ale w sumie nie ma sensu robic faq dotyczacego tez innych aparatow, ewentualnie mozna prtzy konkretym modelu wymienic podobne innych marek, nie wiem czy znacie serwis [ http://recenzje.net.pl ] no ale w nim mozna robiporownania na wszelich plaszczyznach...

aptur
25.03.05, 09:55
Wobec tego można to zawzić jedynie do aparatów Olympusa. W końcu jesteśmy na forum tej marki. :) Pozostałbym natomiast przy przedziałach cenowych bo inaczej każdy będzie polecał E1 ;)

milo
25.03.05, 10:19
no niby mozn, ale i tak wydaje mi sie ze nikt sobie nic z tego robic nie bedzie...