PDA

Zobacz pełną wersję : panasonic dmc-fz20 i zewnetrna lampa



rkarolek
23.03.05, 09:19
witam wszystkich

czy ktos probowal podlaczyc do w/w panasonica (lub jakiegos innego) lampe zewnetrzna??

mam metza MZ-54 ze stopka dedykowana minolcie, na stonach metza jest informacja ze do tego aparatu nie potrzeba zadnej specjalnej stopki, ale czy to oznacza zeaparat odpali lampe poprzez dowolna stopke???

moze ktos juz testowal yakie lub podobne polaczenie.

Boje sie troche testowac w ciemno bo niechcialbym uwalic aparatu :)


pozdrawiam

muerte
23.03.05, 10:53
Potrzebna jest Ci lampa na gorącą stopkę a nie dedykowana jak jest w przypadku twojego METZA , jesteś w o tyle dobrej sytuacji ze lampy te mają wymienne stopki i pozostaje ci zakup takowej ( gorącej stopki ) do twojej lampy i będziesz miał takie cacko że aż ci zazdroszczę .

rkarolek
23.03.05, 14:30
hm....
wydawalo mi sie ze "dedykacja" stopki zapewnia tylko przesylanie informacji aparat <-> lampa, ale nadal pozostaje to "gorąca" stopka.
czy mozesz sprecyzowac jak to roznica?

na stonir metza znalazle cos takiego:

Foot 301 (No.: 0 0009301 4)
Centre contact foot 301

czy o tym mowa????

muerte
23.03.05, 14:44
Przez gorącą stopkę idzie tylko impuls do wyzwolenia błysku lampy a przez dedykowaną wysyłane są różne informacje np wspomaganie AF czy ustawianie siły błysku itp.

zdrip
23.03.05, 15:31
Może chodzi o to że dmc-fz20 nie posiada funkcji TTL dla zewn. lampy i ma na stopce tylko synchrokontakt?
W takim razie faktycznie nie jest potrzebny specjalny SCA-adapter. Wystarczy najprostsza kostka SCA-301 (nie dowolna!) którą, na ile pamiętam, Metz zawsze dorzuca do swoich SCA-lamp.
Synchronizacja powinna działać, cała reszta - ręcznie.

Pozdrawiam!

Masmo
29.08.07, 12:32
Wygooglowałem ten temat. Mam podobny problem, więc dołączę się z pytankiem:
Panasonic FZ50 i zewnętrzna lampa???
1. Mam jakąś starą zewnętrzną lampę do analogów z programem automatycznym. Trochę boję się ją podłączyć bo gdzieś czytałem że cyfraki boją się lamp z wysokim napięciem na stykach. Czy ktoś może potwierdzić czy zaprzeczyć że jest takie zagrożenie?? Instrukcja temat pomija :roll: .
2. Chcę dokupić jakąś zewnętrzną lampę. Aparat ma niby funcję TTL tylko nie wiem jakie lampy będą chaciały z nim "robić". Czy możliwy jest power zoom z tym aparatem???
Chciałbym jakąś lampę z dużą liczbą przewodnią (conajmniej 40) aby robić świtłem odbitym i takie tam bajery. Jaką polecacie do tego aparatu. :?:
Z góry dzięki za wszelkie sugestie, bo nie znalazem żadnych sensownych informacji ani w instrukcji ani w necie :!: