PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr polaryzacyjny- czy jest niezbędny.



Adam65
18.03.05, 02:25
Witam.
Wybieram się latem na urlop do Tunezji.Mam Olympusa C740 i nie wiem czy filtr polaryzacyjny jest niezbędny(czy warto wydać z 200zł za trochę lepszy filtr),żeby zrobić trochę zdjęć.
Za porady serdeczne dzięki.
Pozdrawiam
Adam

qwerty
18.03.05, 08:02
nie jest niezbędny ale ułatwia pracę... Pzdr.

Rick van Dyke
18.03.05, 10:39
by mieć widoczne efekty wystarczy taki za 70pln
wszedzie tam gdzie jest duzo swiatla slonecznego CPL sie przydaje
jak napisal qwerty niezbedny nie jest, ale zawsze mniej obrobek w fotoszopie :x

qwerty
18.03.05, 13:04
ha, Rick dzięki... zwłaszcza ze... ja mając taki tanszy chciałem napisac to co Ty napisałes ale obawiałem sie ataku fanów droższego sprzętu ;)

Setka
18.03.05, 14:05
Ja osobiście uważam, że w takich miejscach,gdzie wybiera się nasz kolega - filtr polar jest wręcz niezbędny!!! Dużo słońca(powodującego refleksy), piękne błękitne niebo, z małą ilością chmur(jeśli wogóle są), no i woda. Ech, gdybym ja na Krecie miał polarka....

qwerty
18.03.05, 14:07
byłem na Wyspach Kanaryjskich... fociłem jak oszalały ;) fakt ze to była moja pierwsza wieksza sesja z prawieze nowym Olkiem i popełniałem błędy... ale jakos nie załuję braku polarka :)

Rick van Dyke
19.03.05, 11:25
qwerty :) ja wlasnie mam takiego polarka Kinga za jakies 70pln'ów i mi on w zupełności wystarcza. A jakbym miał kupić filtr za 2-3 stówy to bym chyba po nocach spać potem nie mógł... :wink:
Co do Olympusów to jest tak, że w nich niebo jakoś lepiej wyglada niż w innych aparatach, wiec ja pstrykając Sonym musze go mieć :?

pritchard
21.04.05, 16:12
Jestem swiezo po zakupie polarka HAMA. Efekty widoczne golym okiem, w sumie dziwie sie jak moglem tak dlugo zwlekac z zakupem. UV mam Kinga zobaczymy jak sie "dogadaja" :) Pole do testow bedzie bo wybieram sie w gory wiec jak cos, to moje spostrzezenia opisze. pzdr