PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecia pod slonce



NESQUIK
6.03.05, 13:19
Czy robiac zdjecia pod slonce, np. podczas zachodow slonca, choc nie tylko, mozna uszkodzic w aparacie matryce? Czy nalezy stosowac do takich zdjec jakies filtry?

No-shadow Kick
6.03.05, 14:32
Kiedyś było już na ten temat coś: http://www.forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?t=2674
Jeśli chodzi o fotografowanie zachodów lub wschodów to wydaje mi się, że natężenie światła jest na tyle małe, że nie powinno wpłynąć negatywnie na matrycę. Ale to tylko moje domysły.

Pozdrawiam

mirkus
9.03.05, 13:45
Jak w każdym przypadku - co za dużo, to nie zdrowo. Można robić, ale nie wolno przeginać z długością kadrowania. Zresztą nie tylko w cyfrze można uszkodzić. W analogowej lustrzance również - moduł pomiaru światła, czy też moduł AF ( o oku nie wspomnę). Ja osobiście od dwóch lat, niepoprawnie często "walę" pod słońce, i nie tylko wschody i zachody słońca - w samo południe również. Matrycy to nie zaszkodziło - ciągle sprawuje się znakomicie. Zresztą zwróć uwagę - nieraz w TV pokazują długie ujęcia, jakiegoś pejzażu właśnie pod słońce, a kamery to również wszystko już cyfra.