Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : PYTANIE O C-8080



Andrzejk
6.03.05, 12:14
Jestem posiadaczem c-8080 od ok 3 m-cy . Nie jestem zaawansowanym fotografem , stąd moje wątpliwości co do działania tej maszynki.
w nieco gorszych warunkach oświetlenia jego AF zajmuje się mierzeniem parametrów zamiast robic zdjęcia , często spust migawki nastepuje ,gdy obiekt wychodzi z kadru , przy czym sa to bawiace się dzieci , a nie szybkie samochody.
czy ktoś zechciałby podpowiedzieć mi jakie zastosować ustawienia aparatu do zdjeć w domu , aby coś z tego było? 8) 8)
Czy jest może nowe oprogramowanie strujące do C-8080 poprawisjace skutecznośc działania AF .
czekam na wiadomości.dziękuję.

remik
8.03.05, 11:03
Rób zdjęcia w trybie "P", opcja "FULLTIME AF" ustaw na "off"

Tadeusz Jankowski
10.03.05, 10:39
Systemy AF w olbrzymiej większości cyfrowek amatorskich na dzisiaj są zawodne, należy z tym zyc. C8080 nie jest zadnym wyjatkiem. Niepewnosc dzialania AF jest bardzo znacznie zwiekszana przez wydluzenie ogniskowej i slabe oswietlenie (dlatego nalezy fotografowac dzieci przy jak najsilniejszym oswietleniu i nie maksymalnej ogniskowej) oraz, co bardzo ważne, brak w polu dzialania AF dostatecznie jasnego i kontrastowego desenia. C8080 może potrzebowac az 3 sekund na ustawienie ostrości i to jest normalne. Skuteczny zasieg lampy AF w C8080 tez nie jest rewelacyjny, wg mnie - około 2 - 3 m w zależności od jasności kadru. Ale to mają wszystkie cyfrowki, moze z wyjatkiem Sony wyposazonych w lampy laserowe.
Pozdrawiam, TJ

Setka
10.03.05, 13:26
Ech, Sony i ich laserek, żeby tak Olympus chciał się uczyć od innych......