PDA

Zobacz pełną wersję : ..są ale ich nie ma! FILE ERROR



junior
3.03.05, 18:53
Witam wszystkich,a zwlaszcza tych co mi pomoga.
Mam problem z otwarciem zdjec w c-4000 zoom.
Na karcie 128mb mialem ponad 100 zdjec i po uruchomieniu przegladarki (pokretlo na zielonym trojkaciku) ukazalsie napis FILE ERROR,a nastepnie NO PICTURE.
Dziwne jest to ze ustawie aparat na tryb P lub inny moge zrobic TYLKO 21 zdjec w jakosci HQ.
Wiem ze one tam sa,ale jak je odzyskac ??
Znacie sie na tym wiec pomozcie prosze!!!!!
:cry: pozdrowienia :cry:

zdrip
3.03.05, 19:56
A co mówi komputer?

Na razie nie rób nowych zdjęć i nie próbuj zapisywać cokolwiek na kartę!

junior
3.03.05, 20:04
komp wogole nie czyta tej karty
poza tym zona cyknela juz 2 fotki i je zaraz wykasowala

zdrip
3.03.05, 20:16
Przydałoby się więcej szczegółów.
Czytasz kartę przez card-reader czy przez C-4000?
Czy komp reaguje na podłączenie karty, widzi ją?

poza tym zona cyknela juz 2 fotki i je zaraz wykasowalaTrudno, ale lepiej nie powtarzać.

junior
3.03.05, 20:23
czytam przez c-4000 bo nie mam czytnika
a komp jej wogole nie widzi
jest w xp dysk wymienny g ale pusty
a w camedii tez nie reaguje

zdrip
3.03.05, 20:33
W takim razie można spróbować program w rodzaju EasyRecovery. Gdzieś na forum było o nich, ja też trochę pisałem na ten temat.

Jeśli ten numer nie przejdzie, radziłbym znaleźć jakikolwiek card-reader i spróbować na nim.

Niestety muszę odłączyć się od sieci. Będę dopiero jutro.

Powodzenia!

qwerty
3.03.05, 20:54
a moze spróbuj najpierw BadCopy?
Dziwna sprawa. XP widzi dysk jako pusty nawet jak dajesz wyswietlanie plikow ukrytych? A ile wolnego miejsca widzi na tej karcie XP? Jesli komp widzi dysk wymienny to widzi karte - moze co najwyzej nie odczytywac poprawnie jej zawartosci...
Spróbowałbym takze czytnikiem... albo z innego aparatu.

Pazurek
3.03.05, 23:50
Stooop, poczekaj, nic nie zapisuj na tej karcie, uwazaj tez na programy ktore probuja odzyskac dane naprawiajac strukture katalogow itp.

Polecam http://www.z-a-recovery.com/digital_image_recovery.htm

Program przegladnie cala karte od poczatku do konca i jezeli znajdzie na niej jakies pliki to skopiuje je na dysk do wybranego katalogu. Dzieki niemu odzyskalem ostatnio kilkanascie fotek z uszkodzonej SM.

Acha i uwaga, olek czysci karte, albo po kasowaniu albo formatowaniu, tzn. zapisuje ja bajtami 0xFF, przez co nie da sie nic odzyskac. Jezeli po zrobieniu zdjec aparat pokazuje blad karty, niczego nie formatuj tylko od razu probuj odzyskac foty.

qwerty
4.03.05, 08:05
Hmmm... lista kompatybilnosci tego programu nie obejmuje zbyt wielu Olkow... mozna domniemac ze wersja freeware pozwala korzystac z C4000 jako nastepcy C3000 przy uzyciu czytnika a chyba Junior go nie ma...
Z drugiej strony wątpię czy taki programik pomimo całej dorobionej ideologii jest skuteczniejszy od sprawdzonych przez wielu uzytkownikow programow płatnych (czasem wiadomo za co sie płaci) ;)

Pazurek
4.03.05, 11:47
No jak tam chcecie, ja swoje zdjecia odzyskalem przy jego pomocy. Nie zmuszam, nie namawiam, moge tylko polecic. Nie zawsze darmowe = gorsze.

qwerty
4.03.05, 14:15
jesli nie zawsze darmowe = gorsze... to dlaczego płatne a ponoc nie lepsze znajdują nabywców? :) zartuję... najlepiej i tak probowac wieloma... do skutku...

Pazurek
4.03.05, 19:55
@qwerty: to dobre pytanie, w sumie mozna by sie zastanowic dlaczego znajduja nabywcow:

- kupujacy nie wiedza o istnieniu darmowych alternatyw?

- autorzy platnych maja pieniadze na reklame swoich rozwiazan?

- autorzy platnych maja pieniadze dzieki ktorym przekonuja tworcow sprzetu do promowania ich softu?

No ale to juz offtopic :)