PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać? Większą matrycę czy większy zoom?



ŁUKASZ_GAJER
10.04.03, 13:03
Do tej pory pracowałem na aparacie SONY z matrycą 2.0 Megapixele i zoomem optycznym x2,5...
...sprzedałem grata i teraz jednak zdecydowałem się na OLYMPUSA:
no i teraz właśnie dylemat, jaki model ???

- model C-730 z matrycą 3,3 Megapixele i zoomem optycznym x10 ?
- czy model C-4000 z matrycą 4.0 Megapixele i zoomem optycznym x3 ?

...obydwa modele są mniej więcej w tej samej cenie.... więc co? brać większy zoom czy większą matrycę?
...najlepiej wolał bym i jedno i drugie ale mam na to tylko 3000 tys pln...

Jarek
10.04.03, 15:27
Miałem ten sam dylemat.
Wybrałem matrycę.
Doszedłem do wniosku że zoom używam tak naprawdę sporadycznie. W 80% przypadków zamiast wcisnąć "zoom" wystarczy zrobić dwa kroki do przodu :)
A większa matryca to lepsza jakość każdego zdjęcia.

Gość
10.04.03, 18:10
Przy większej rozdzielczości możesz wykadrować wybrany fragment zdjęcia i zrobić powiększenie. Uzyskujesz zatem ten sam efekt co przy większym zoom'ie z mniejszą rozdzielczością. Natomiast przy zdjęciach, które mają być wysokiej jakości duża rozdzielczość jest niezstąpiona.
:idea:
Gość

ŁUKASZ_GAJER
10.04.03, 21:34
Dzięki !!!
Doszedłem do podobnych wniosków gdy myślałem na ten temat :D
"Ze sklepu Koła Fortuny wybieram aparat C-4000"
:lol: :lol: :lol: :lol:

11.04.03, 12:24
Ja wybrałem większy zooooom.
Co wiekszy buzer to wiekszy buzer!
Dziewczyny na to lecą.
Jak miałem lustrzankę tradycyjną to nie ważne było dla nich jakie mam body, czy profesjonalne czy amatorskie ile ma wodotrysków, czy robi dobre zdjęcia. Ważne było jaki długi, duży mam obiektyw.

apamiki
21.04.03, 20:54
Ja wybrałem większy zoom, miałem 2x teraz mam 10x ,a 3 mln wystarczy, więcej mln więcej zajętej pamięci.

Czaszek
23.06.03, 10:40
Ja też wybrałęm zooM jakość robionych zdjęć przy takiej rozdzielczości i tak mnie powala, do tego przecież nie będe drukował wszystkich zdjęć , tylko te wybrane , wyjątkowe :) więc matryca 3Mbpix spokojnie wystarczy do zdjęć 10x15 a za zaoszczędzoną kase kupiłem sobie karte 128 Mb, potem ładowarka , baterie, statyw, pokrowiec (niekoniecznie w tej kolejności) :P

GogiNeo
23.06.03, 17:19
Zoom to jest to.
Opinia ze przy duzej matrycy mozna zkadrowac tak zdjecie i ma sie ten sam efetkt jest troche mylne. Bo przy zoomie 8x/10x zysujesz swietna perspektywe zdjecia co jest nie do uzyskania przy zoomie 2x/3x.

A chyba matryca 3.3 jest chyba wystarczajaca do wywolywania zdjec..no wlasnie jakich zalezy do czego chcesz wykazystywac zdecia. Bo chyba do amatorki w 100% styka 3.3. Zdjecia 10x15 to pikus !!! Ale jesli chcesz wyknywac zdjecia na okladki gazet to moze matryca jest wazniejsza.

Nigdy sie nie bawilem apratem z wieksza matryca ale uwazam ze lepszym zakupem byl by c730. :D

patrixjer
23.06.03, 20:15
Miałem ten sam dylemat.
Wybrałem matrycę.
Doszedłem do wniosku że zoom używam tak naprawdę sporadycznie. W 80% przypadków zamiast wcisnąć "zoom" wystarczy zrobić dwa kroki do przodu :)
A większa matryca to lepsza jakość każdego zdjęcia.
gorzej jak przed tobą akurat będzie przepaść (w Tatrach doprawdy wart jednak mieć zoom) lub co gorsza jesteś na moście i chcesz cos cyknąć z boku- stanowczo odradzam 2 kroki w przód

patrixjer
23.06.03, 20:24
ja postawiłem na zoom, choć mówiąc szczerze jak dotycvhczas rzadko go wykorzystuje - czekam na wakacje tam jakiś popisik na pewno zrobię- ale wydaje mi się ze ostatnim krzykiem sezonu jest 10x zoom i tego raczej żadna matryca nie przebije (jesli mowimy o amatorce), a z takiego zoomu słynie Oly
poza tym zoom robi wrazenie- poza tym Ty nie wybierasz miedzy zoomem 6 czy 8x a 10x, ale 3 a 10x!!!! tutaj róźnice są jednak stanowczo dostrzegalne- najlepiej porównaj sobie to w sklepie
ja mam C740 (funkcja Super Macro jest w deche)- kupione z allegro jako nóweczka za 2200- jest super, dlatego zastanów się czy nie lepiej wybrać takie rozwiązanie- na pewno zmieścisz się w 3000 ze wszystkim

miro
24.06.03, 15:42
a pozatym najwazniejsze mowa tutaj o 4Mpix 3 x zoom optyczny rozdzielczosc max to: 2288x1712
oraz 3,3 MPix zoom 10x max rozdzielczosc to :2048x1536

czyli roznica w rodzielczosci nie wielka, za to zoom znacznie wiekszy.. wniosek nasuwa sie sam...
zoom rulezz.

Arras
28.06.03, 01:46
Zoom. Matryca 3 Mpix wystarcza doskonale. A zoom 10x zrobi swoje. Kup 7xx

Hans
2.07.03, 17:10
zoom zoom jeszcze raz zoom 3,2 Mpix starczy Ci w zupelnosci niestety malo jest olkow o duzym zoomie ( oczywiscie optycznym )i matrycy a szkoda - gdyby c5050 mial zoom x7 to bym byl w 7 niebie :D a tak trzeba sobie pomagac teleobietywami ale to nie to samo :?