PDA

Zobacz pełną wersję : jaki aparat wybrać?



Apollos
30.07.03, 15:13
Mam problem z wybraniem aparatu. Mianowicie mam dziwne potrzeby ponieważ zdjęcia robie w dyskotekach, w plenerach, małych elementów. i czasami portretowe. Przydał by się zoom x10 optyczny i możliwość nagrywania małego filmu z dźwiękiem. Pasują Olympusy z serii 7xx i cenowo i parametrami ale niewiem który wybrać. jestem amatorem ale zdjęcia potrzebuje robić tak zeby wyglądało profesjonalnie. niedoczytałem równiez jakie mają prędkie :) migawki bo ludzie gdy tańczą ruszają się b. szybko i w moim c-1400l niezawsze da się zrobić fotke żeby nie była rozmazana. Czy serie 7xx zalicza sie do cyfrowych lustrzanek ??? znajomy kupił c-2100 uz i przyznam że jest zawodowy, ale zapłacił 2000 i to chyba stary model i bez nagrywanie dźwięku. strasznie namieszalem ale mam nadzieje że mi pomożecie i jakoś się z tego rozcztacie.
pozdraiwam

bazi
30.07.03, 19:42
Z serii 7xx to 740 (3Mpix) lub 750(4Mpix) jak masz kaske to zainwestuj w 750 - ma jeszcze stopke pod na lampe, a ze chcesz robic zdjecia w klubach to przydalaby sie dodatkowa, duzo mocniejsza niz wbudowana. Najkrotszy czas otwarcia migawki to 1/1000.

Zdjecia napewno bedzie robil ladne, ale jezeli chodzi o profesjonalne focenie to raczej za bardzo sie nie napalaj ;) Do profesjonalnych fotek potrzeba a) dobrego fotografa i b) mocnego sprzetu, a Olki serii 7xx sa lepszymi kompaktami :)


Czy serie 7xx zalicza sie do cyfrowych lustrzanek ???
Oczywiscie, ze nie. Cyfrowymi lustrzankami sa Olki E-10 i E-20P. Jezeli chcesz sie profesjonalnie zajac foceniem to powinienes zaczac co najmniej od Olka C-5050Z (ktory tez nie jest cyfrowa lustrzanka, ale ma b.dobre parametry [jak b.jasny obiektyw], z tym, ze zoom opt. tylko 3x) albo najlepiej sprzecik z wymienna optyka... Ktory napewno nie kosztuje 2kpln... :(