PDA

Zobacz pełną wersję : "[770 vs 765] Jeszcze jeden dylemat skazanego :)"



mjr
16.02.05, 20:39
Czy warto dopłacić prawie 500zł do 770??

A może jest możliwość przeszczepić oprogramowanie do 765 i uzyskać parametry 770 ??

Rożnice te co ja zauważyłem
- brak gorącej stopki !!!!
- MPEG4
- 2,7kl/sek

Pytanie w ilu klatkach na sek nagrywa 695??
W 15 cz 30??
I czy może nagrywac bez przerwy ??


Ps:

Jeżeli analizujecie rynek FOTO, to może mi podpowiedzcie, czy warto poczekac miesiąc i może w tym czsie jeszcze sprzęt potaniej (wyraźnie) i bardziej się opłaci zrobić zakupy ?!?!?!?!

(A)rturo
16.02.05, 20:57
Mjr: zaloz jeden watek :) A nie 3.
Poczekaj miesiac. Za kilka dni targi PMA potem tu w Polsce targi. WYjdzie sporo nowosci a tym samym starsze modele poleca nizej .

mjr
16.02.05, 21:06
Sorry za bałagan, ale tak w przypływie analizy rynku próbuje sie posiłkowac.

Czy jest mozliwośc skasowania G5 vs 5060 i kompakty od 1500 do 2000

Bedzie tylko ten jeden.

DZieki

milo
16.02.05, 23:00
moim zdaniem warto doplacic jesli juz chcesz ultra zooma do 770 z tego powodu ze ma goraca stopke... no chyba ze ci na niej nie zalezy to zapewne nie ma sensu, a co do podmiany oprogramowania to sadze ze taka operacja skonczyla by sie uszkodeniem aparatu...

mjr
17.02.05, 09:05
Milo.

Zależy i nie, na gorącej stopce.

Bo w zeszłym roku 4 razy sostałem poproszony jako fotograf na weselach i w tedy urzywałem zewnętrznej lampy błyskowej.

Ale prawdo podbnie jest możliwość dołożenia zewetrznej lamy tak jak to robią ludzie przy c-4000, za pomocą dodatkowego uchwytu przykręcanego do gwintu statywu.
Chyba, że się myle ??

Ale nie rozumiem swormułowania "jesli juz chcesz ultra zooma " ??

Przecież wszystko inne jest identyczne !!!!

Draxan
17.02.05, 10:22
5060 to nie UZ np.

mjr
17.02.05, 10:34
5060 to nie UZ np.No wiem ....
A co w związku z tym ?? ;)

Ps:

Ale jak pomnożysz x3 przez adapter to masz UZ :P:P:P

No-shadow Kick
17.02.05, 11:34
...Ale jak pomnożysz x3 przez adapter to masz UZ...

Ale jak pomnożysz x10 przez adapter to ... sam wiesz co masz :P :wink:

Pozdrowienia

mjr
17.02.05, 11:37
Wiem wiem - ale tu już bym musiał chodzić z LUNETĄ :P:P:P

Ps:

Ciekawe czy jak sie by założyło taką duża tuleje np x4 do 5060, to też by miał problemy wieczorem z ostrzeniem ....

Jak to ma się do jego czujników, które są dobre przy normalnym zoomie ....

milo
17.02.05, 15:05
no moze i mozna jakos uzywac dodatkowej lampy z 765 ale napewno nie bedzie takiej dobrej synchronizacji jak z goraca stopka, a jak bedziesz mial dobra lampe to bez porownania...

mjr
17.02.05, 15:42
Chłpoie masz 100% racji.
Ale

Czy jak bym był profesjonalnym fotografem to bym kupował aparat/zabawke - NIE

Bym kypił jak ma DraXan E-1 i koniec kropka. On z tego żyje to potrafi taki sprzęt na siebie zapracować, a mój NIE za bardzo, bo jak nadworny fotograf pracuje za friko lub za jakis poczęstunek.

Ale nim mi nie odpowiedział na pyt : czy opłaca się wydac dodatkowe 500zł - i dla czego ??

Draxan
17.02.05, 16:15
nawet dlatego iz mozes uzyc przejsciowki na wyjscie do gniazda sync
wtedy mozesz zaczac bawic sie z lampami typu "studio" ktore wcale nie sa tak drogie
okolo 70zl do 300zl komplet z parasolkami itd

to wszystko zalezy do czego chcesz, bedziesz mial zamiar wykorzystywac aparat

milo
17.02.05, 22:49
a w 765 jest gniazdo do przewodu lampy? ale powiem tak nie trzeba byc profesjonalista zeby miec goraca stopke... bo przeciez kazdy chcialby miec doswietlone zdjecia, dlatego tez ja rozwazam zakup aparatu tylko i wylacznie z goraca stopka, ktora jest poprostu wygodna... ale tak jak napisal draxan zalezy do czego bedziesz wukorzystywac aparat... bo ze studyjna lampa na weselu chodzic nie bedziesz... i pomysl tez ile wiecej zachodu sprawi podlaczenie lampy nie poprzez goraca stopke...

przepraszam ze to moze troche nie po polsku napisane ale zmeczony jestem