PDA

Zobacz pełną wersję : Multi metering w 740



Haakon
30.07.03, 00:19
Mam maly problemik. W menu w zakladce CAMERA mam funkcje "Multi metering", czyli jak mowia w instrukcji polskiej - "okresla najbardziej optymalna ekspozycje...". Tylko ze ta funkcja nigdy nie jest aktywna tzn. przy zadnym trybie fotografowania nie jest podswietlona. Czy jest to jakas usterka??
Pozdrawiam Grzesiek

kano
30.07.03, 05:18
Funkcja bedzie aktywna dopiero jak wlaczysz tryb "spot metering" (maly przycisk na szczycie aparatu, ktory uzywa sie takze do makro). Jezeli wtedy wejdziesz do glownego menu, to funkcja multi-metering bedzie aktywna z jednym wyjatkiem - gdy A/S/M jest ustawiony na Manual. Wykorzystujac teraz przycisk AEL mozna wprowadzic do pamieci aparatu ekspozycje dla 8 roznych obszarow fotografowanego obiektu (aparat pozniej to usredni). Metoda najbardziej chyba przydatna dla studyjnych zdjec obiektow o bardzo duzych kontrastach.

Haakon
30.07.03, 14:56
Dzieki bardzo za pomoc, faktycznie chodzi :D
Mam jeszcze male pytanko, odnosnie polskiej instrukcji. Moze posiadasz jakas poszerzona instrukcje polska(np. w pdf-ach), gdzie bedzie jeszcze wiecej wyjasnionych rzeczy, bo tak szczerze mowiac to duzo rzeczy dowiedzialem sie nie w instrukcji tylko gdzies na necie, czy w innych ksiazkach. Za wszelka pomoc z gory dzieki.

kano
30.07.03, 16:06
Korzystam z rozszerzonej (220 stron) instrukcji w jezyku angielskim na CD. Nie mam wersji polskiej, polecam jednak przejrzenie tej angielskiej. Moim zdaniem jest zrobiona przystepnie i dzieki duzej ilosci ilustracji klopoty jezykowe sa mniej dotkliwe.
Pozdrowienia.

Haakon
31.07.03, 11:38
No to bede musial troche tego poczytac :( W kazdym badz razie dzieki.
Pozdrawiam

Haakon
3.08.03, 13:42
No dobra, juz troche sie dowiedzialem na ten temat. To teraz pytanko to wlascicieli 740. W co trzeba sie zaopatrzyc aby zamontowac filtry. Z tego co przeczytalem na forum, to jakies pierscienie, tylko jaka srednice powinna byc i czy sa jakies zasadnicze roznice miedzy takimi pierscieniami, bo miedzy filtrami to z pewnoscia sa. Czy mozna nakladac takie filtry jednoczesnie (UV i polaryzacyjny).
Achaa, zapomnialbym jeszcze sie zapytac o firmy, ktore robia dobre filtry (oprocz Hoya, ktora jest strasznie zachwalana)??

Haakon
3.08.03, 13:47
Sorka za ten post. Oczywiscie chodzi mi o temat FILTRY :oops:
Troche sie zamotalem, bo mam wyjazd na glowie i sie troche z tym spiesze.
A poza tym to jest jakas mozliwosc anulowania postow???

bazi
3.08.03, 14:56
A poza tym to jest jakas mozliwosc anulowania postow???

Tak, w prawym gornym rogu posta masz taki X, ktory sluzy do usuwania posta, a jak sie nie da usunac [bo czasami tak moze byc, jak nizej sa riposty, zalezy od forum] to zawsze mozesz zmienic jego tresc, zeby nie przeszkadzal - klikasz w ZMIEN w prawym gornym rogu posta.