PDA

Zobacz pełną wersję : zdjecia w Olympus C-730



Sylwester
29.07.03, 23:07
Moze ktos mi pomoze. Jak robie zdjecia Olympusem C-730 w pomieszczeniu ze sztucznym oswietleniem bez lampy blyskowej to wychodza rozmazane. Moze mozna cos wylaczyc w menu aparatu aby wychodzily normalne ( nie rozmazane ) bez wlaczania lampy blyskowej.

kano
30.07.03, 06:12
Pierwsza i podstawowa rada - statyw!
Jezeli nadal beda rozmazane, to staraj sie przejsc na reczne ustawienie ostrosci. Mozna uzyc takze metody nazywanej "hyperfokus". Fragment postu z bardzo dobrej listy dyskusyjnej:
http://www.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1008

Have anyone here heard of Hyperfocus?
Set focal length 6.3mm (ustaw minimalny zoom)
Set aperture piority to f5.6 (ustaw przeslone f5.6)
Set subject distance manually to 5ft. (ustaw recznie odleglosc obiektu 1.5 m)
The DOP will be from 2.4ft (near distance) of your subject to infinity. (glebia ostrosci bedzie od 73 cm do nieskonczonosci)
Save it to custom setting and snap away without anymore adjustment. (wykorzystaj opcje My Mode)
Shutter lag is at minimum (metering only as focus is taken care of) (dodatkowa zaleta - male opoznienie migawki)

Pozdrowienia.

bazi
30.07.03, 11:45
A co to dokladnie jest ten Hyperfocus? :? 'Uniwersalna ostrosc' ? :D

kano
30.07.03, 17:51
Jest to tylko termin na okreslenie ustawien aparatu zapewniajacych bardzo duza glebie ostrosci. Kiedys, dawno temu np. w oslonach obiektywu, umieszczano bardzo proste i uzyteczne tarcze z przeliczaniem glebi ostrosci. Niedawno widzialem na internecie program, przy pomocy ktorego mozna taki przyrzadzik samemu wyskalowac.
Pozdrowienia

bazi
30.07.03, 19:23
Aha, dzieki, no teraz to juz wiem z czym to sie je :wink:

bazi
3.08.03, 13:06
Mozecie mi powiedziec jak to sie przelicza dokladnie i jakie jest optymalne ustawienie dla 5050? :?

BTW Kalkulator http://dfleming.ameranet.com/dofjs.html ;) Przy takich samych wartosciach ustawien naj w c-730 obliczyl glebie od 66cm. Tak zostawilem i nawet niezle dziala ;)