PDA

Zobacz pełną wersję : WB na fotkach nocnych



qwerty
10.02.05, 09:54
do tej pory ustawiałem kierując sie własnym poczuciem estetyki... ale moze podzielicie sie swoim doswiadczeniem, jakie temperaturki dobieracie na fotkach robionych nocą? Pzdr.

marecki
10.02.05, 21:47
Ja zazwyczaj wybieram albo "słoneczko" czyli prawie naturalne barwy albo auto. Auto jakoś mnie jeszcze nie zawiodło. Z nocą jest taki problem że latarnie mają często różne żarówki, poszedłem kiedyś do parku w nocy i jedne świeciły na zielono a inne na pomarańczowo a były obok siebie. W takiej sytuacji to nie za bardzo da się coś wybrać.

Wiem że ta wypowiedź nic nie wnosi więc również czekam na jakiś złoty środek :)

No-shadow Kick
10.02.05, 22:36
Złotego środka pewnie nie ma :lol:
Rzeczywiście zależy od rodzaju światła. Najczęściej wybieram WB któregoś ze świateł sztucznych, w tej chwili nie pamiętam którego (nie chce mi się zaglądać do aparatu :) ) chyba fluorescent 1, hehe.
Jak rezultat jest nieodpowiedni, to ustawiam balans bieli ręcznie. Tylko trzeba uważać, bo na LCD wyglądać to może lepiej niż po zrzuceniu fotki do kompa, dlatego tutaj trzeba umiaru w operowaniu +/- :D
Zresztą teraz się zastanawiam, czy czasami nie za bardzo się stara zmienić barwę zdjęcia. Bo jak lampy świecą na pomarańczowo, wszystko w koło jest pomarańczowe, to dlaczego na zdjęciu miałoby być białe? :wink:

Pozdrawiam

qwerty
11.02.05, 08:29
dzięki :) w sumie to niewielki problem bo zawsze mozna skorygowac w kompie... a co do LCD to faktycznie jestem zaskoczony... w poprzednim Olku LCD bardziej wiarygodnie pokazywało obraz a teraz na ustawieniach firmowych zdecydowanie pokazuje wyrazniejszy, ostrzejszy :) no ale to tez ma plusy jak trzeba bez kompa "na miejscu" pokazac komus efekt pstrykania... zwłaszcza jesli tym kims jest miła dziewczyna ;)

Draxan
11.02.05, 10:14
najciekawsza metoda by to sprawdzic jest zrobienie zdjecia w raw`ie i na kompie dokonyanie zmiany WB, i ogladaniu jak dane zdjecie reaguje.

(A)rturo
11.02.05, 11:01
A nocne znaczy sie w calkowitych ciemnosciach czy np. gdy doswiatlane jest np. lampami ktore stoja przy ulicy?

sebastan
11.02.05, 11:14
Strzelając obiekt w "całkowitych" ciemnościach, podejrzewam, że wyjdą "całkowite ciemności" plus hot piksele. Ja odnoszę wrażenie, że WB Auto radzi sobie dobrze, we wszystkich sytuacjach, za wyjątkiem zdjęć z fleszem.

qwerty
11.02.05, 12:52
no i tu sie mylisz Sebastianie :) co to są całkowite ciemnosci? zawsze jest chociaz odrobina swiatła... a to czasem wystarcza... wypróbowałem to :)

cinex
13.02.05, 00:28
Ja jak zrobilem fotke w calkowitych ciemnosciach na 3200 iso i +5 EV to mi wyszedl dzien:P