PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-1 - firmware ver 1vs 1.3



cinex
8.02.05, 03:31
Czym sie rozni firmware ver 1 od 1.3 w E 1 bo zrobilem upgrade i nie widze zadnej roznicy :o

Oprogramowanie oznaczone symbolem 1.2 usprawnia pracę w trybie ciągłego pomiaru autofocus. Podokonaniu upgrade'u jako nowa funkcja wyświetlene sa punkty AF na wyświetlaczu LCD wizjera
mi sie zadne punkty nie wyswietlaja po zassaniu 1.3....chyba ze to chodzi w ktorej z 3 pozycji jest autofocus ale to juz fabrycznie mialem

Posiadaczy E 1 prosilbym o kontakt na gg 5966640 mialbym pare pytan :wink:

Marek J
8.02.05, 11:28
Akurat w moim przypadku, aparat trafił do serwisu i tam wgrali nowe oprogramowanie, faktycznie pojawiła się informacja o czujnikach AF/wcześniej nie miałem/ , oraz skala ostrości została podniesiona z +3 do +5.

Draxan
8.02.05, 11:41
Posiadaczy E 1 prosilbym o kontakt na gg 5966640 mialbym pare pytan :wink:

A forum Ci nie odpowiada ?


na stronie olympusa jest dokladnie wyjasnione co robi update.

cinex
8.02.05, 13:27
Na forum to bede sie przez tydzien pytal o rzeczy ktore na gg zalatwie w 30 min po za tym niektore zeczy ciezko wytlumaczyc i musialbym sie za bardzo rozpisywac i zasmiecac forum (i jak bym nagmatwal moze nie wszyscy by wiedzieli o co mi chodzi)..........na jakiej stronie olympusa bo nie wszyscy znaja angielski?

Marek J faktycznie ostrosc jest do +5 ale zmniejszyc moge dalej do -3 a z tym fokusem to chodzi Ci ze w wizjerze masz taka informacje?
1. [. ]
2. [ . ]
3. [ .]

no tylko ze tam kropka jest na srodku w nawiasach :wink: czy cos innego Ci wyswietla bo ja mialem soft 1 i tez mi to wyswietlalo

Marek J
8.02.05, 15:38
Jest tak dokładnie do +5, gdyż niektórzy narzekali na małą ostrość, w drugą stronę nie ma takiej potrzeby. Osobiście nie mam gg, więc nic z tego. Popatrz sobie tutaj www.olympus-pro.com/index.eu.pl.html

cinex
8.02.05, 19:24
Ta strone znam :wink: i nie moge tam znalezc jakie zmiany zaszly w 1.3 ale dzieki za info. A posiadasz moze jakis inny komunikator? interesuja mnie tez fotografie wykonane E 1 w slabym oswietleniu oraz nocne (bez lampy oczywiscie) :D

Marek J
8.02.05, 19:47
Nie, tylko poczta.

cinex
9.02.05, 01:43
Wiec na ktorej to stronie DraXan jest to napisane bo na polskiej tego nie moge znalezc?

Marek J
9.02.05, 08:21
Miał na myśli stronę internetową.

cinex
9.02.05, 08:24
To wiem :lol: pytanie brzmi jaka?.......bo na tej tego nie moge znalezc: www.olympus-pro.com/index.eu.pl.html na tej tez nie http://www.olympus.pl/

Ps. Marek.J wyslalem Ci maila

Draxan
9.02.05, 11:21
Wiec na ktorej to stronie DraXan jest to napisane bo na polskiej tego nie moge znalezc?

No to pomoge poszukac, PL strona jest caly czas w tracie zmian, ciezko tu wymagac od firm ktora dopiero sie tym zajela by zrobila wszystko na raz.

W ver 1.3 jest tak niewiele zmian, iz nie znajac angielskiego mozesz sam to przetlumaczyc uzywajac jakiego kolwiek slownika internetowego.



Ver. 1.3

Modification to the occasional problem in case of changing an aperture value using camera control mode from a personal computer.


Ver. 1.2 - additional features

1. AF frame points
When choosing 3 AF frames mode in the Single AF, the position of the automatically chosen metering field will be displayed on the LCD in the viewfinder.

2. Shutter release function
Images can be taken conveniently using single as well as continuous autofocus (S/C-AF), by keeping the release button halfway status. So the values as AF and Exposure will be kept depending on the focus mode and the AE lock settings you chose in the menu.

3. Languages
There are two different versions available, interesting for the Asian market.
Language Set 1: Japanese, English, French, German, Spanish, Korean
Language Set 2: Japanese, English, French, German, Spanish, Simplified Chinese
Just activate the checkbox in the Firmware Update window “Display all available versions” to see all versions.




Ver. 1.1 - additional features

1. Improved sharpness
Enhances sharpness level up to +5.
The sharpness setting screen has been modified as shown below.

2. Exposure precision
Improves exposure precision during macro shooting with macro flash system in the program shooting mode (P).

3. Recovery time
Decreases recovery time from the sleeping mode.

4. Improved ERASE SETTING
Erase selected frames
When you press the arrow pad to go to the next index screen (up/down) or rotate the main dial to change the number of frames in the index, one of the screens below appears depending on the ERASE SETTING.
When ERASE SETTING is set to NO (factory default):
The following SEL. IMAGE screen appears. If you select RESET and press the OK button, all frames selected for erasure will be cancelled at the same time. After erasure has been cancelled, you can go to the next index screen or change the number of frames in the index.
* You cannot go to the next index screen or change the number of frames in the index unless you erase the pictures or cancel your selection.

When ERASE SETTING is set to YES:
The ERASE SELECTED screen appears.



No to tak ogolnikowo.

cinex
9.02.05, 14:48
czy jak przeszedlem od razu z wersji 1 na 1.3 to ta 1.3 zawiera wszystkie poprawki z 1.1 i 1.2??.........i czy te pola autofocusa to to co opisalem wyzej?

Draxan
9.02.05, 22:09
czy jak przeszedlem od razu z wersji 1 na 1.3 to ta 1.3 zawiera wszystkie poprawki z 1.1 i 1.2??.........i czy te pola autofocusa to to co opisalem wyzej?

tak

cinex
9.02.05, 23:49
dobra to jeszcze powiedz mi do czego sluzy ten adapter OM i narazie daje Ci spokoj :D

Draxan
10.02.05, 10:20
dobra to jeszcze powiedz mi do czego sluzy ten adapter OM i narazie daje Ci spokoj :D

Adapter OM - jak sama nazwa sluzy do ZaaDapterowania ;]
a tak naprawde na podpiecie starych obiektywow od analogowych olympusow ktore sa w systemie OM do naszego ukochanego Body E-1

czyli pierscien zmieniajacy mocowanie obiektwu z 4/3 na OM

http://olympusclub.pl/?s=news&id=1044dzial=1

cinex
10.02.05, 14:11
wyczytalem na jakiejs stronie ze dzieki temu adapterowi i jeszcze jakiejs przystawce mozna do e 1 przypiac lunete....przez lunete zamiast obiektywu mozna robic foty?????

Marek J
10.02.05, 15:21
Pytanie do DraXan, czy namiary jakie podałeś na adapter OM są prawidłowe? Dostałem zwrotkę że taka osoba nie figuruje w Olympusie, imię i nazwisko mają być napewno z dużej litery? I czy konieczna jest spacja po @?
Pozdrawiam.

cinex
10.02.05, 17:02
wszystko jest ok tylko wlasnie spacji ma nie byc !!!!! ja tam pisalem i dostalem odpowiedz od bardzo milej Pani :lol:

Marek J
10.02.05, 17:53
wszystko jest ok tylko wlasnie spacji ma nie byc !!!!! ja tam pisalem i dostalem odpowiedz od bardzo milej Pani :lol:
Ja natomiast wysłałem drugi raz i niestety ponownie otrzymałem zwrotkę że takiego adresu nie ma . Notka przychodzi z Olympusa. Napisz raz jescze dokładnie adres do tej osoby.
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło

Draxan
10.02.05, 19:40
Adres jest poprawny tylko ma nie byc spacji po @
Napewno zle go podajesz inaczej nie umieszcze tego adresu na www bo jakis harvester go zapisze i bedzie spamowal skrzynke. A jak cos to sproboj z malymi literami.

Marek J
10.02.05, 20:37
Próbowałem małymi i też nie doszło, to znaczy doszło do olympus-europa, ale z adnotacją że taka osoba nie figuruje/ Ewelina.Chrzescian/ czy to poprawnie?

cinex
10.02.05, 21:19
Nie jestem pewnien ale ta pani nazywa sie chyba Chrzescijan spawdz dokladnie jak kolega DraXan to napisal


UPDATE: SPRAWDZILEM TA PANI MA NA NAZWISKI CHRZESCIJAN PRZEKRECILES NAZWISKO........ADRES JEST NA 100% POPRAWNY BO TA PANI UDZIELILA MI JUZ PARE KONKRETNYCH ODPOWIEDZI......sory za Caps Lock :roll:

Marek J
10.02.05, 21:26
Może zrobiłem byka dzięki.

Draxan
11.02.05, 10:09
raczej napewno brak Ci "j"

pol7
13.02.05, 12:49
Hej.
Jak sprawdzic ktora wersje posiadam :twisted:
w temacie adaptera to wyslalem, zadzwonilem, pani Ewelina powiedziala ze doszlo, ze wysla i w przeciagu 2-tyg powinno byc
czekam juz miesiac i nic :idea: wiec chyba musze sie przypomniec :x
pzdr.

cinex
14.02.05, 17:44
Musisz odpalic Olympus Studio lub Viewer i zobaczyc jaka masz wersje. Jesli nieposiadasz wersji 1.20 zrob update. Nastepnie w aparacie ustawiasz.........zreszta wiesz co zobacz tu :
http://dl01.olympus-imaging.com/en/esoft/detail/inf001a.html

wrazie problemow daj znac

Ps. Dzis wyszla wersja 1.4 :!:

Marek J
14.02.05, 18:24
Witam.

Wiesz co konkretnie zmienia nowa wersja?

cinex
14.02.05, 18:27
konkretnie zmienia to:
The S-AF speed in low luminance conditions has been improved.

- AF accuracy under fluorescent lighting has been improved.

-
Images shot with the E-300 (TIFF, RAW, SHQ) can be displayed normally.

-
New high speed CompactFlash cards are supported.

Ja prymus z angielskiego nie jestem ale sam skumalem o co chodzi wiec napewno tez bedziesz wiedzial co i jak:)

Ps. dostales avatar?

Marek J
14.02.05, 18:55
Dostałem dzięki, ale nie chce mi go tutaj wrzucić. Nie rozumiem dlaczego.

(A)rturo
14.02.05, 20:21
pewnie za duzy rozmiar?

cinex
15.02.05, 03:16
Marku Twoj avatar jest tu:
http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/marekj.jpg

wklej link w profil i powinno dzialac , chyba ze admin Ci to morze wrzucic?

cinex
15.02.05, 03:19
A ha niezapomnijcie o update do obiektywu :D

Marek J
15.02.05, 08:57
pewnie za duzy rozmiar? Rozmiar jest dobry 80x80, a waga 7,80.
Powinno być dobrze bo kolega ma podobny, a nie jest.

Draxan
15.02.05, 12:52
Nowa wersja firmware'u do E-1 wnosi cztery zmiany. Dwie mają związek z systemem AF. Poprawiono szybkość automatycznego ustawiania ostrości przy niskim poziomie oświetlenia oraz jego dokładność przy świetle jarzeniowym. Trzecie usprawnienie to korekta nieprawidłowego wyświetlania zdjęć wykonanych Olympusem E-300 (TIFF, RAW i SHQ). Rozszerzono również kompatybilność z nośnikami pamięci o najnowsze, szybkie karty CF.


no i prosze.

cinex
15.02.05, 14:27
No i dziekujemy za dokladne tlumaczenie :lol: .....pozdrawiam

pol7
17.02.05, 17:15
sorry ze znow nie na temat , ale skoro ta dyskusja zostala tu rozpoczeta
adapterow niestety nie maja ich w tej chwili na stoku wiec musze czekac
niby nic strasznego w koncu i tak nie mam jeszcze zadnego szkla OM a i na allegro ruchu zbyt duzego nie ma w tym temacie
tak na marginesie czy ktos juz testowal to urzadzenie, zastanawiam sie jaki jest efekt zamontowania jakiejs 50 - czy to sie sprawdzi jako obiektyw portretowy?
pzdr.

Draxan
17.02.05, 17:46
mam nie testowalem, jak cos to pamietaj o ebay nawet ten de czy at