PDA

Zobacz pełną wersję : aparat do 3 tysięcy



iza2313
2.02.05, 03:53
Witam serdecznie. mam wielki problem jak wiekszośc ale prosze o radę który z olympus`ów w kwocie do 3 tysięcy jest najlepszy . planuje wlaśnie zakup i nie moge sie zdecydować. rozważam między C7060 c70 c-5060 c-8080( ale tylko w przypadki ze uda mi się kupić do 3 tysiecy). Chyba ze ktoś zna jakiś inny bardzo dobry i sprawdzony aparat w tej cenie. Musze jeszce dodac że aparat bedzie równiez wykorzystywany jako pomoc w udokumentowywaniu przebiegu prac instalacyjnych głównie w nowo budowanych marketach. np. będe musiała sfotografować czujkę alarmową zawieszną na wysokości 4-5m przy bardzo słabym świetle, dlatego potrzebny mi jest aparat który nie zacznie szaleć i tracić ostrości przy złym oswietleniu, i zrobi przyzwoite fotki bez szumów. :D

mjr
2.02.05, 12:29
Witaj Izo.

Ja mam podobny problem od paru tyg.

Sam analizuje różne modele i doszedłem do wniosku, ze liczą się dwa modele:
Olympus 8080
i
Minolta A2/A200 (te samę parametry)

Pozostałe firmy jak Sony, Nikon, czy Canon, bardzo sieją i mają większe "zafiolecenie".

Teraz wybierajac pomiędzy tymi dwoma.

Olympus mam jaśniejszy obiektyw i robi ostrzejsze zdięcia, ale Minolta posiada stabilizacje obrazu i ma (to co ja uważam za super sprawe) płyna regulację za pomocą pierścienia na obiektywie.



Teraz dalej.

Po moich (i niestety jeszcze obecnych) ciężkich przejsciach z serwisem olympusa, na 99% zdecyduje sie na model A200 - choć ponać lekko okrojony do A2, ale i tak szybszy od niego.

Pozdrawiam

mjr
2.02.05, 14:17
I proszę oto link gdzie widać jak na dłoni jak sieje Nikon w porównanii z Minoltą A200:
http://www.dcresource.com/reviews/minolta/dimage_a200-review/index.shtml

Powodzenia

Infomark
2.02.05, 20:57
Słyszałem bardzo niepochlebne opinie o ostrości w minoltach A1 i A2. Podobno w porównaniu z Olympusem 5060 lu 8080, minolty wypadają niezbyt ostro...

mjr
3.02.05, 08:47
Nikogo nie zamierzam zachęcac do jakiego kolwiek aparatu, ale można sobie wejsć i sprawdzić na w/w stronie czy zdiecia są ostre czy nie. Napewo 8080 ma ostrzejsze ale dzieki krótszej ogniskowej (tylko 140mm).

yacek
3.02.05, 15:19
na pewno c-8080 to odpowiedznik dla A2 , A200 . Wszystko zależy od tego jaka ogniskowa ci najbardziej pasuje :) , dla mnie osobiście najbardziej by zależało na ostrości fotek ;)

iza2313
3.02.05, 20:50
Dzięki wszystkim za rady. Jednak po nieprzespanych 3 nocach zdecydowałam sie na olympusa 8080 i mam nadzieje że nie będe żałować.