PDA

Zobacz pełną wersję : "[Lustrzanki] Którą i dlaczego woleli byscie kupić??&qu



mjr
25.01.05, 16:51
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/1862
czy ten??
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/1885

Draxan
25.01.05, 18:13
ja to bym wybral ten
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/1042

mjr
26.01.05, 12:20
Napewno nie będzie to już olympus - ze względu na BEZNADZIEJNY SERWIS.

Mam już dość tej firmy, ktora olewa klienta.

A z tych dwóch to który ??

Joki
26.01.05, 12:57
Witam serdecznie.

Kiedy sięgam pamięcią wstecz, to w całej mojej historii uczestnictwa w róznych listach dyskusyjnych, news-owych i forach widziałem podobne stwierdzenia co do serwisów chyba wszystkich firm. Tak to już w kontaktach z serwisami jest. Zawsze znajdzie się ktoś, komu ta współpraca się nie ułoży. Może raczej, zawsze na kogoś to trafi i wtedy robi się szum. Później sprawa ucichnie i za jakiś czas inny serwis. Itd. Problem w tym, że nie wszystko i nie zawsze da się załatwić w zgodzie z warunkami gwarancji, regulaminami itp, choćby firma miała najlepsze zamiary.
Wracając to meritum, Minoltka jest fajna, ale Canon również "dobry" Chyba ciężko wybrac nie mając preferencji cenowych lub firmowych albo jeszcze innych. Najpierw trzeba coś założyć. Póxniej wedle założeń dokonac wyboru. Nikt nie powie Ci kup to albo to, bo nie zna Twoich potrzeb.
Ja powiem Ci, kup Minoltę. Tylko później nie narzekaj, że tak Ci doradziłem. Mi się Minolta bardziej podoba. Tobie nie musi.

Rick van Dyke
26.01.05, 18:47
Z tych dwoch co podałeś brał bym Canonca, szybsza migawka, tanszy, 8MP, i matryca CMOS. Poniżej podaje link do porównania...oceń sam...
http://www.dpreview.com/reviews/konicaminolta7d/page20.asp

Pozdrawiam

mjr
26.01.05, 20:31
Dzięki Panowie za odp.

Sam jestem z minoltą i jak tylko zdobęde te "skromne" fundusze:P to ją zakupie ...

Narazie na ten czas zamienie olka moze na coś bardziej ambitnego, ale mniej od lustrzanek

Rick van Dyke
26.01.05, 21:42
to bierz teraz kompakta Nikona(5700,8700, 8800), skoro nei chcesz Olka :(

mjr
26.01.05, 23:31
to bierz teraz kompakta Nikona(5700,8700, 8800), skoro nei chcesz Olka :(Doskonale celujesz :]

Mam teraz na kou te modele :

http://tiny.pl/vb7

I który z nich wybrać ??

Cenny sa podobne.....

Ale Ty piszesz nikon .... dla czego??
Może Sony, a moze własnie A2 ......

Oglądałem zdięcie i widze, że każdy ma problem z rozmazywaneim na końcach.... ale ostrosc pierwsza klasa...

Tu proszę o podpowiedz bo na 100% któryś z nich się teraz zdecyduje.

Rick van Dyke
27.01.05, 14:46
Sony mam, co prawda poprzedni model. Ale podobno 717 ma lepsza optyke niz 828.Aberracje w 828 sa nie do przyjecia w tej klasie i za te cene. Ponad to szumy jak to w Sony :cry: Te dwa czynniki i nie tylko wg. mnie decyduja by odrzucic ten model.

Z tych modeli zastanawialbym sie nad Minolta i NIkonem(oba maja stabilizacje obrazu).
Ja brałbym Nikona ze względu na moje potrzeby oczywiście,czyli:
-lepsze makro 3cm (2 cm to juz wieksze aberracje)
-stabilizacja
-większy zoom (największy spośród wybranej czwórki)
-ISO50
-Metering dobry
-w zestawie pilot :)

A poza tym to Nikon:) Do Minolt zawsze nie miałem zaufania ale moje subiektywne odczucie. Nie wiem tez jak jest z szumami w Minoltach, bo jeżeli tak jak w serii Z to szkoda gadać :)

Oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić:) bo przedstawiłem porównanie wedle moich wymagań i tego co czytałem...

Pozdrawiam!

mjr
27.01.05, 15:49
Dzięki.

Własnie wróciłem z Media Marketu gdzie bawiłem się A2 i 8800.
Sprzedawc zdecydownie polecał Nikona, ale jak chwyci się A2 to nie che sie jej puscic z dłoni :d
Pozatym Minolta ma regulacje obiektywu identyczna jak w lustrznaka za pomoca pokretla, a nie jak w 750 przez guziczki
Za to wg gostka nikon ma szybszy i jasniejszy obiektyw.
Ja tak bardzo szybkosci nie odczułem ale zoom to jak w 750 miodzio :) choc mi coraz czesiej brakowalo ogniskowej ponizej 30mm

Sam jeszcze nie wiem, ale jak widze to Sony już odpada a i do Canona nie ma zaufania bo za bardzo przekoloryzowuje zdiecia:( ... wiec
albo A2
albo 8080

Narazie czekam 2 tyg na rozstrzygniecie mojej sprawy

Ps:

Wczoraj szperajac po necie znalazlem Canona 300d za ta sama kwote co nikon 8800.
A jak uwazasz pomiedzy tymi 3 aparatami ?? Moze wziac starsza ale w 100% lustrzanke ??

aptur
27.01.05, 18:27
Osobiście wybrałbym zdecydowanie 300D.

milo
27.01.05, 18:43
no tak ale 300d to juz jedynie manual wchodzi w gre... nie wiem do jakich zastosowan ma byc aparat... ale na auto w cannonie nie mozna liczyc....

mjr
27.01.05, 20:33
. ale na auto w cannonie nie mozna liczyc....Dzieki Bogu proszą od czasu do czasu mnie, bym sfotografował jakieś wesele :P

Wiec do tej pory lecialem na Minolcie Dynaxie 4 i olku 750 ...

A można by to połączyć do jednego .....


Niestety cena nie jest aż tak rewelacyjnie niska jak bym oczekiwał ....

A zresztą można się zaraz doczepić - przeciez E1 jest lepszy od strarej 300d .... fakt, ale chyba już olympusowi powiem Nie.

Zresztą jak dziś sie bawilem A2 to ten model jest jakby 99,99% odzwierciedleniem Lustrzanki ... nawet ten regulowany za pomoca obrotu obiektyw.
hmm rozmażyłem się :P:P:P

Draxan
28.01.05, 12:57
zapomniales o jednym by cokolwiek bylo lustrzanka to milo by bylo zeby jeszcze mialo zmienny obiektyw

Juz od paru pierwszych postow pytasz by ludzie Ci polecili A2, to sie da z tresci wyczytac, skoro sie uprales na A2 zakup ja a nie szukaj potwierdzenia u ludzi na forum olympusa, by doskonale wiedzieli o A2

Ja Ci polecam E-1 idz do sklepu i pobaw sie tym modelem, Olympus calkiem inaczej podchodzi to tego modelu w servisie, nie mialem doczynienia, ale wiem jak traktuja ludzi ktorzy maja ten aparat, nie mowie ze gorzej traktuja innych, ale musza sie starac, moze sam naskoczyles na nich a to sa tylko ludzie i nie lubia jak ktos cwaniakuje, jak sie usmiechasz i zalatwiasz wszystko z uprzejmoscia to masz to moment i jeszcze serwisant podziekuje Ci za wspolprace, a jak ktos dzwoni odrazu z pretensjami to sie odechciewa pracowac, wiem bo sam pracuje w brazy uslugowej.

Ps. Nie mam nic wspolneto z Olym oprocz tego ze mam E-1 :D
Nie jestem ich pracownikiem i takie tam :P

mjr
28.01.05, 13:20
Draxan..
Powiem Ci jedno

Tak jak jak jestem bezkonflikowym i ugodowym człowiekiem to innego ze świecą szukac.

A jak zadzwonisz do Pana Jacka kowalczyka do Serwisu Olympusa, to On ci przedstawi cała moją karte choroby.

Ja po porstu juz mam dośc błagania jego by mi pomóg....

Zrobił własciwie wszystko co mógł z Polski, bo Olki są napawainae za granicą, a tam spitolili sprawę.



Jeżeli chodzi o E-1 to dla mnie za droga impreza.
A że nie estm profesjonalista to wole coś KOMERCYJNEGO kupic
A jezeli popatrzeć na 8080 i A2 to stawiam na A2 choć starsze.

Masz racje, co do minolty, ze od kilku postów pisze, ze mi sie podoba i ble ble bel...
Ale skoro od kilku lat mam dynaxa 4 i mialem też akcej z serwisem, który wywiazała się w czas i naprawił to możesz soebie wyobrazić ze wole tą firme jak olka...

Ja lubie ludzi szczerych a nie Tych co mi mówią jendo (jak słyszłem z serwisu olympusa) a czynia drugie.

Pozdrawiam

Ps:

Nie podniecja się tak.
Przeciez jak tu nikogo nie karce, a tylko prosze o troche dyskusji, która kazdemu sie przyda w normalnym życiu.

Draxan
28.01.05, 14:52
Nie podniecam sie, poprostu pomagam Ci podjac decyzje, ktora uwazasz za jedyna i sluszna.

Ciesze sie niezmiernie ze lubisz ludzi szczerych, napisalem Ci szczerze co o tym sadze, czyli mam rozumiec ze mnie lubisz.

Mowisz o serwisie i dynax`ie a nie napisales jakie byly uszkodzenia jednego i drugiego, Pan J. Kowalczyk i serwis od Eurocoloru, juz tego nie ma, teraz jest Olympus Polska i całkiem inaczej podchodza do klienta.

mjr
28.01.05, 18:28
Jacek Kowalczyk to szef serwisu Olympus Polska.

W minolcie uszkodzeniu uległ automat otwierajacy lampę błyskową - zacinał się.
Jendna naprawa i teraz po następnym roku eksploatacji nic się nie dzieje.

Ps:

Co do lubienia .... a co flaszke pilismy ;)

Pozdrawiam :D

Avalon
29.01.05, 21:48
Jesli sie upierasz to A2.( albo E1 )
Minoltę A2 ma mój kierownik z pracy.Nie powiem jest ok ale obsługa Minolty jak dla mnie jest do bani. Miałem ja ze trzy dni w domu i za każdym razem zastanawiałem sie gdzie szukać potrzebnej funkcji.Porażka....Olka znacznie łatwiej obsłużyć.Byc może dlatego że to prawdziwy, porządny sprzęt a nie "szwajcarski scyzoryk" z milionem zbytecznych bajerów.
Zdjęcia z Minolty tez ustępują jakością "E jedynce". Robiliśmy te same ujęcia z tego samego statywu.

Co do serwisów to sie nie wypowiadam bo ŻADEN OLYMPUS NIGDY MNIE NIE ZAWIÓDŁ !!!

W klasie zaawansowanych kompaktów stawiam na C8080