PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny konkurs?



(A)rturo
24.01.05, 02:17
Moze czas na kolejny konkurs?
Slucham sugestii co do tematu konkursy jak i formy glosowania

marwit
24.01.05, 03:02
forma glosowania to tylko i wylacznie ankieta na forum latwo, szybko i czytelnie, no chyba ze znow bedzie taka ilosc zdjec :)

(A)rturo
24.01.05, 03:33
Ja myslalem aby:
Uzytkownik sam wysyla zdjecie i automatycznie dodaje sie do galerii.
Czas na wysylanie zdjec bylby ograniczony i po tym czasie mozna bylo by glosowac.
1 osoba [1IP] = 1 glos
Przy kazdym zdjeciu podany bylby tutaj, auto, model aparatu + komentarz autora.
Co myslicie o takim sposobie zorganizowania konkursu?

Kregon
24.01.05, 09:01
1 osoba [1IP] = 1 glos

To jak ja mam neo, to moglbym glosowac po kazdym nowym polaczeniu z neo. Niezbyt dobry pomysl.
Chyba jednak glosowanie w formie ankiety na forum byloby lepsze.
Tak samo podawanie autora tez nie uwazam za dobry pomysl. Mimo wszystko wsrod tych co siedza na forum sa wieksze lub mniejsze sympatie do dziel danej osoby. Ktos moglby sie tym zasugerowac przy wyborze zdjecia. A w danym przypadku mamy ocenic pojedyncze zdjecie, a nie cala tworczosc danej osoby.

Co do tematu... Sam nie wiem. Cokolwiek bedzie to pewnie i tak bede marudzil :P

qwerty
24.01.05, 10:23
hmmm... chyba jednak ankieta bardziej do mnie przemawia... głosowanie metodą skrajną tzn. zerojedynkową moze budzic dylemat u głosującego jesli podoba mu sie kilka fotek mniej wiecej tak samo... zero czyli brak głosu odczuwam jako krzywdzące dla autora innej podobającej mi sie fotki.
Temat tematu pozwolę sobie pominąc... jakos TA zima wpływa na mnie zniechęcająco odnosnie pomysłów... Pzdr.

nib
24.01.05, 11:57
po pierwsze przy zdjeciu musi byc umieszczony tytul KONIECZNIE!!!!!!!! PO DRUGI CO POWIECIE NA TO ZE KAZDY GLOSUJACY mialby do dyspozycji 10 punktow ktore moglby przyzac dowolnej(max 10) ilosci zdjec?? no a temat to moze MUZYKA ????????????????

uranium
24.01.05, 14:21
jestem za punktowaniem fotek. od jednego do pięciu, albo nawet do trzech. bez podawania autora.

Muzzy
24.01.05, 14:50
rónież myślę ze punktacja od 1 do 3 tzn 1, 2 i 3 punkty na 3 zdjęcia jest sprawiedliwa... :-)
A i właśnie bez autorów...

Twardy
24.01.05, 16:31
Wstydzicie się czy co? Dlaczego autor nie?
Przecież dobre zdjęcie obroni się samo, a kiepskie nie dostanie głosów i tyle... A ja na pewno nie będę się sugerował nickiem przy ocenie...
Jestem za autorem i tytułem, głosowaniem punktami: 3 za najlepsze, potem 2 i potem 1 punkt...

Kategoria: jak już gdzieś napisałem: albo ROZRYWKA ;) albo ARCHITEKTURA.

Pozdrawiam

marecki
24.01.05, 17:20
Wg mnie autor owszem ale tylko za zgodą i tylko po ogłoszeniu wyników.
Punktacja jak najbardziej mi się podoba. Czasem chce się zagłosowań na więcej niż jedną fotkę, a to mogłoby to właśnie umożliwić.
Temat? Wszystko mi jedno bo i tak nie jestem na tyle dobry żeby wygrać ale zabawa za każdym razem jest przednia.
Pozdrawiam

aptur
24.01.05, 17:54
Witam

Również jestem przeciwny podawaniu autora fotografii. Myślę również, że model aparatu też jest zbędny. Przykładowo widząc zdjęcie zrobione dajmy na to E300 ktoś może pomyśleć że tak fajne zdjęcie zapewne łatwo jest zrobić takim sprzętem i niżej je oceni :)

Po ogłoszeniu wyników jeśli autor nie ma nic przeciwko temu proponuję podać jego nicka i to jakim aparatem została wykonana fotografia.


Co do tematyki to może krajobraz lub przyroda skoro byli ludzie?
Generalnie jeśli chodzi o tematykę to niech zadecyduje organizator zabawy :)

luc4s
24.01.05, 19:36
Przyroda nie, za wczesnie na taki temat, lepiej pasowałby np. w czerwcu. Krajobraz już prędzej, a może poprostu krajobraz zimowy?

vodnik
24.01.05, 21:22
A moze siersciuchy :) ???

milo
24.01.05, 23:14
a moze zdjecie nocne?

Przemo
24.01.05, 23:41
A moze cos zwiazanego z technika, np: komputer albo telefonia gsm, no chyba, ze takie tematy juz byly, to przepraszam.

bigoss
24.01.05, 23:45
oooo... nocne... :] ja jestem za nocnymi :)

sebastan
25.01.05, 02:10
Architektura pod sniegiem w świetle księżyca z sierściuchem trzymającym telefon komórkowy w tle:)

Taki kompromis

aptur
25.01.05, 09:18
a może makro? :)

Twardy
25.01.05, 10:06
A może uciekli do lasu???

qwerty
25.01.05, 10:23
w przypadku macro sprawa byłaby chyba jasna ;) ale pomysł fotki nocnej podoba mi sie...

luc4s
25.01.05, 12:57
Makro nieeeeeeeeeeeee............... co w zimie można w makro fotografowac??

qwerty
25.01.05, 13:08
@luc4s... co mozna? faktycznie... w niskich temperaturach nawet bakterie mogą ginąc ;)

marecki
25.01.05, 16:50
"a może..." "a może..." a może niech szef forum coś wymyśli a my się dostosujemy bo inaczej ładu się nie znajdzie. Później będziemy glosowac nad metodą glosowania nad tematem???

luc4s
25.01.05, 17:19
@qwerty owszem moze i można......ale dla mnie makro to głównie owady i rośliny.

Twardy
25.01.05, 17:34
panowie :roll: , nie dojdziemy do porozumienia, niech (a)dmin (a)rturo zdecyduje o temacie, a my przegłosujemy jak głosować, co??

(A)rturo
25.01.05, 17:39
ja slucham i slucham...
teraz sesja wiec i tak dopiero za 2-3 tygodnie bedzie start a wy dyskutujacie a ja wyciagne wnioski :)

sebastan
26.01.05, 01:03
Ideą każdej zabawy jest zabawa i przyjemnośc. Ideą naszych konkursów powinno być spowodowanie max zainteresowania. Większość forumowiczów oceni fotki po "uroku", bez względu czy będzie tam domek, piesek, czy Bóg wie co. Pogódźmy Wszystkich i dajmy szansę Wszystkim. Niech każdy dostanie to co lubi. Taka kategoria Open. Dlatego proponuję FREE STYLE. Niech każdy zrobi, co lubi.

Co do głosowania, jeden głos w formie ankiety.

luc4s
26.01.05, 12:13
Nie popieram........jeżeli będzie dowolność to ciężko wybrać 1 fotkę, chyba że każde zdjęcie będzie oceniane w skali 1-10

vodnik
26.01.05, 19:43
...ciężko wybrać 1 fotkę...

A kto mowil ze bedzie lawo ?? Life is brutal.....

luc4s
26.01.05, 20:04
Life is brutal......... and full of zasadzkas ;)

Chodzi mi o to, że z różnych kat. nie da się zdjęć porównywać, będą np. 2 super zdjęcia, jedno przedsawiajace architekturę, a drugie krajobraz no i wybierając pierwsze skrzywdziłbym autora tego drugiego...

sebastan
26.01.05, 21:24
luc4s, a masz może propozycje, czy tylko antypropozycje?
ech, poczekam na werdykt, bo coś mi się wydaję że o consensus będzie trudno

Jeronimo
26.01.05, 21:27
hehe to moze male porozumienie - "martwa natura w makro"....
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://wiadomosc.info/forum/html/emoticons/blow.gif)

luc4s
26.01.05, 21:37
no proponowałem, "krajobraz zimowy".....

sebastan
26.01.05, 22:10
Ano fakt, luc4s proponowałeś. Sorry za bezpodstawne uwagi.
Krajobraz zimowy mnie by pasował.

GoSciU
26.01.05, 22:41
Krajobraz zimowy ale gdzie ta zima :> Mało śniegu :)

nib
27.01.05, 00:28
proponuje wybrac pozornie waski temat np. MUZYKA a tak na prawde mozna w tak rozne dziedziny muzyki sie udac ze zmusi nas do myslenia. cokolwiek co sie wiaze z dzwiekiem(taniec, sprzet audio instrumenty ) i do tego jakis ciekawy tytul zdjecia bedzie mozna mymyslic.

leszek
28.01.05, 20:53
uważam ze temat powinien byc adekwatny do pory a snieg zaczyna padac :D

*_radosny_*
29.01.05, 19:54
Jestem jak najbardziej za głosowaniem np 3pkt, 2pkt, 1pkt (oczywiscie im wiecej punktów do rozdania tym lepiej :) ) - system jednego głosu nie sprawdził się przy poprzednim konkursie - naprawde wiele świtnych zdjęć i tylko 1 głos.. :((
Zdjęcia z tutułem - ale liczba głosów, autor i model aparatu powinny być ujawnione po zakończeniu konkursu, aha- (nie sugeruję się tym- ale tak jest wg mnie lepiej)

A teraz najważniejsze - temat:
freestyle - nie :P ;) (cięzko porównywać zdjecia)
sierściuchy - nie :P (już prędzej zwierzęta) ale one nie są dobrymi modelami ;)
makro -temat ciekawy ale chyba lepszy byłby na wiosnę/lato
Pozostałe tematy fajne (no jeszcze ta muzyka tak średnio mi leży)
Sam nie proponuje na razie nic bo nie mam głowy na razie do tego ;)
Moją osobista prośba -by konkurs jak wspomniał (A)rturo byłby organizowany dopiero za 3 tygodnie bo niestety sesja uniemozliwia realizowanie hobby ;)

Pozdrawiam :)

zazula
4.02.05, 01:07
Witam

Popieram pomysl z punktacja. Co do tematu - mylicie sie myslac, ze to nie pora na makro. Wiekszosc moim makro robie w domu - i nie sa to wcale martwe przedmioty.

Proponowany przeze mnie temat to szlo, ewentualnie tworzywo sztuczne [albo wszystko co przezroczyste lub polprzezroczyste]. Ale szklo to wdzieczny temat, mozna pieknie bawic sie swiatlem.

Inny temat - kontrasty.

Pozdrawiam
Zazula

sebastan
4.02.05, 11:34
Jak to mówią u mnie na wsi, weźta i rozstrzygnijta to w końcu. I niech rusza.

Zazula te oczka w avatarze to Twoje? Poproszę w powiększeniu i w kolorze:) Pachnie miodem.
Pozdrawiam

Draxan
4.02.05, 12:37
nie kazdy mam makro :P

zazula
4.02.05, 18:44
sebastan: w stopce masz linki do moich fotek na plfoto. Pelno tam moich autoportretow.

Pozdrawiam :)
Zazula

Jonc
5.02.05, 16:00
Witam :)
Co do punktacji 3, 2 i 1 pkt podoba mi sie :)
A jako temat proponowal bym zdjecia nocne...
Pomysl Zazuli tez mi sie bardzo podoba :)

(A)rturo
5.02.05, 17:41
OK.. to juz wiemy.. mniej wiecej.. teraz kto napisze skrypt do tego? :)

sebastan
13.02.05, 21:53
Nie pozwolę umrzeć temu tematowi.
Propozycja tematu : NATURA

Jeronimo
13.02.05, 22:04
no i dobrze ze nie powzolisz.... tylko wkoncu trzeba cos postanowic !!

(A)rturo
16.02.05, 01:11
Temat juz mam - ale nie zdradze jaki narazie :)
Ale co do glosowania: Mysle ze zrobie galerie zdjec, bedzie mozna na biezoca sledzic nadsylane fotografie.
A glosowac bedzie jury , bo inaczej tego sie nie da zrobci bo na 100% byly by przekrety. Tak jak np. z konkursem Canona.
A glosowanie na forum nie ma sesnu bo konkurs bedzie spory...

Tak to sobie wymyslilem :)

mini21
16.02.05, 03:39
Słuchajcie (albo raczej czytajcie), skoro to się ma ciągnąć jeszcze ok 3 tygodnie to może konkurs będzie o tematyce Wielkanocnej!

Przecież da się zrobić zdjęcia zajączkom, kurczaczkom (tym pieczonym też) i jajkom.

Tematem mogą też być: " Obrzędy związane z Wielkanocą" np Lany Poniedziałek czy coś w tym stylu.

To będzie temat na czasie i dość nowatorski.

Co wy na to?

Jeronimo
16.02.05, 17:44
oooooo ciekawy pomysl :] jezdem za

Draxan
16.02.05, 19:10
oczywiscie zfotografuje wam swoje jajka ;D

mini21
16.02.05, 19:12
He he he (skąd ja wiedziałem że bez tego typu "rzarcików" się nie obędzie) :?

mini21
16.02.05, 19:16
Ale na serio co wy na to?

To tamat na czasie i wydaje mi się że dość ciekawy.

Przecież nie każe wam iść do kościoła w dzień święcenia jajek i robieniam tam zdjęć, tylko np: pstryknięcie fotki jakiemuś gościowi w przebraniu zająca na tle wielkomiejskiego krajobrazu (fajny kontrast)

(A)rturo
16.02.05, 20:42
Temat juz ustalony jest panowie! wiec prosze wypowiedziec sie tylko o regule glosowania..
A draxan: twoje jajka niech zostana gdzie sa nie wyciaga ich na forum :P

Draxan
16.02.05, 23:05
mam w koszyku fajne pisanki, ale jak nie chcecie zobaczyc to nie :P

Muzzy
17.02.05, 01:03
A opcja 1, 2 i 3 punkty odpada? a zeby nie bylo przekretów to np mogą głosować tylko osoby zarejestrowane przed ogłoszeniem konkursu...

(A)rturo
17.02.05, 01:05
Muzzy: to wtedy ograniczamy konkurs dla forumowiczow a to odpada.
Konkurs ma byc takim wiekszym konkursem a nie 'lokalnym' wewnatrz forum.

Muzzy
17.02.05, 18:53
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa no to chyba innej mozliwosci jak niezalezne jury nie ma... :D

Twardy
18.02.05, 09:37
to żeby wzmocnić niezależność jury - ja się do niego piszę (A)rturo

GieKa
15.03.05, 15:22
Cicho coś w tym dziale. Pomyślałem o takim konkursie. Admin wybiera dwa zdjęcia, odmienne tematycznie, udostępnia je wszystkim, a nastepnie chętni poddają je dowolnej obróbce w programach graficznych. Autorzy najlepszych dokładnie opisują jak uzyskali takie efekty. Co myślicie o takim pomyśle?

Rick van Dyke
15.03.05, 15:26
to nie jest pomysł na konkurs fotograficzny, raczej graficzny. nikt na to nie pójdzie bo każdy chce zaprezentować swoje dokonania w dziedzinie fotografii, a jeśli będzie chciał użyć PSa, to na swoim zdjęciu...i tyle.
:x

Mecenas
23.04.05, 11:30
ale co to zafrajda z przerabianiem zdjec??

jak juz to konkurs czyso fotograficzny a nie graficzny...

mateusz004
4.06.05, 09:27
To ja mam zapytanko :) Kiedy będzie jakiś konkurs ??

Koraxis
4.06.05, 09:57
ale co to zafrajda z przerabianiem zdjec??

jak juz to konkurs czyso fotograficzny a nie graficzny...


Dokładnie tak ! - zdjęcia winno pokazywać oryginalne a nie przerobione :) Chyba, że ktoś lubi...

marecki
4.06.05, 10:50
no to niech admin poda warunki i temat i pstrkamy... acha.... i nagrody :)

mateusz004
4.06.05, 13:01
Ja myśle że z nagrodami będzie problem :P

Mam pomysł :) Można by zrobić listę na której będą osoby które wygrały jakiś konkurs na forum :)

I można by często robić konkursy a to by pomogło forum w rozwijaniu się bo więcej osób by "przybyło"

mateusz004
4.06.05, 13:04
no to niech admin poda warunki i temat

Tylko temat jakiś łatwo dostępny dla każdego :D

Zresztą nei wiadomo co admini na to :)

marecki
4.06.05, 20:49
Jak to co admin na to? Ktoś musi zarządzić. Juz każdy zapodał swój temat i nic z tego nie wynikłow. O całych zasadach powinna decydować jedna osoba bo inaczej się konkursu nie doczekamy. A temat to chyba w miarę jakiś precyzyjny bo za duza dowolnośc to potem trudno ocenić najlepszą fotkę.

mateusz004
10.06.05, 19:48
To co z tym konqrsem ?? Będzie jakiś ??

marecki
10.06.05, 21:43
Kurcze, też śledzę ten temat ale zero odzewu w tym kierunku ze strony innych. Do dzieła!!!

Jeronimo
10.06.05, 22:57
no jest czas sesji... i bynajmniej nie chodzi o sesje foto :P

mateusz004
16.06.05, 16:13
no w sumie coraz blizej wakacje (ja już mam :P) to moze wkoncu cos sie uda zrobic (jakis konqrsik)

dolby
16.06.05, 20:04
Może jakiś konkurs "na rozgrzewke" ? Kurcze... wakacje nadchodzą, wiec powinno być łątwiej o pare wolnych chwil na foto...
A temat i zasady niech opracuje "szef forum":)

Magus
21.06.05, 15:55
Nononononono .... gdzie ten konkurs?

Sfociłbym cos konkretnego w jakimś szczytnym celu :-D
Proponuje by admin załatwił fajne nagrody z Olkiem Polska :-D
Ja reflektuje na ten nowy zoom 35-100 ze światłem 2,0 :-D


ok?

aranek
21.06.05, 23:52
Proponuję połączyć ten konkurs ze spotkaniem klubowym

Bo widzę, że z jednego i drugiego nic nie wyjdzie


Dlaczego?

Kwestia ORGANIZACJI

Nie można zadawać pytania nieskończenie licznej, acz bardzo aktywnej, grupie osób w stylu : "co proponujecie".

Niestety demokracja nie jest wskazana w takich sytuacjach

Trzeba jasno i wyraźnie sformułować (czytaj: NARZUCIĆ) warunki i tematykę konkursu, a cała reszta niech się po prostu dopasuje.

To samo jeśli chodzi o spotkanie klubowe. Cóż to za pytanie: "Jaki proponujecie termin i w jakim miejscu"

Każdy przecież zaproponuje inny termin i jeszcze inne miejsce.

W ten sposób można umawiać się przez 5 lat i to bezskutecznie


(A)rturo!!!!

Z całym szacunkiem.

Weź sprawy w swoje ręce (albo przekaż to jednej, max 3 osobom) i wtedy sparwa się rozwiąże!!!


Jakiś czas przeglądam to foum, choć z rejestracją zwlekałem dość długo.


Szanowni Koledzy i Koleżanki. Zdradźcie mi tajemnicę (bo do tej pory jej nie odkryłem) ile razy odbyło się już spotkanie klubowe, bo śmiem wątpić, czy takowe miało kiedykolwiek miejsce.

Rozumiem (i swoją drogą podziwiam) Administratora, że nie może zająć się wszystkim. Ale organizacja nie polega na robieniu wszystkiego za wszystkich.

I z pewnością nie polega na rzucaniu pustych pytań: "to gdzie i kiedy się spotakamy"

Sorki, że troszkę zboczyłem z wątku, ale widzę, że tu tak ze wszystkim...

Pozdrawiam i życzę powodzenia

(A)rturo
22.06.05, 10:52
spotkanie klubowego nie bylo to fakt.
Ale pewnie nie raz klubocziwe sami sie spotykali w mniejszym gronie - tak jak ja mialem przyjemnosc poznac kilku z was - np. draxana na targach .

Jesli ktos ma ochote na oganizacje spotkania to prosze bardzo. Chetnie przekaze paleczke.

Ja nie mam czasu :(
Mialem czas na smycze a potem dostalo mi sie po lapach od klubowiczow ze cos nei tak :(

aranek
22.06.05, 13:52
Jesli ktos ma ochote na oganizacje spotkania to prosze bardzo. Chetnie przekaze paleczke.

Ja nie mam czasu :(


Niezbyt politycznie jest atakować Administratora ...

...ale (A)rturo zwróć uwagę, że obydwa wątki zostały założone przez Ciebie.
Nie oznacza to, że źle robisz chcąc jeszcze bardziej ożywić to Forum. Może wystarczy zacząć wątek tak: "kto podejmie się organizacji spotkania klubowego?"
Wiem (bo na własnej skórze odczułem to niejednokrotnie), że organizator zawsze zbiera po d... W każdej grupie znajdzie się kilka osób, którym trudno jest dogodzić. Dlatego podejmując się takiego przedsięwzięcia trzeba mieć całkowitą tego świadomość i, cóż, wystarczająco twardą tylną część ciała.

Swoją drogą takie spotkania bywają bardzo miłe i pozostawiają niezatarte wspomnienia - w tym wypadku chociażby w postaci udanych fotek ;)

pozdrawiam

(A)rturo
22.06.05, 16:43
Postaram sie po sesji pomyslec nad tym.

Magus
22.09.05, 15:06
I co?? Ad coś wymyślił??