PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus C765 czy Minolta Z3?



Fako
16.01.05, 02:34
Witam serdecznie.
Założyłem ten temat, bo konkretnego drugiego takiego znalezc w wyszukiwarce nie mogłem...(jak jednak bylo, a nie zauwazylem to przepraszam za "zasmiecanie" forum)
Zastanawiam sie nad zmienieniem mojego automatu C350 ZOOM na coś bardziej ciekawszego (nie mowie ze C350 byl zly, bo fajnie focił)-z ustawieniami manualnymi...
1. Mam pytanko, który z tych aparatów byłby przez Was godniejszy uwagi.
2. Wlasciciele C765tek ;], czy idzie trzymajac cyfraka w reku zrobic nieporuszone zdjecie z 10-krotnym zoomem optycznym? Rozne opinie na ten temat slyszalem... ze trzeba ustawic zdjecia sportowe?!
3. Czy stabilizacja obrazu w Minolcie Z3 jest tak wazna, ze znaczaco wplywa to na jakosc zdjecia przy duzym zoomie?

Co optyka Olympusa, to Olympusa... zdjecia nawet kompaktem sa miodne ;] Jednak co ze zdjeciami w gorszych warunkach swietlnych?
Nie wiem jak ma sie C350 do C765 w predkosci ostrzenia, Minolta zdaje sie lepiej sobie w nich radzi... Wyglad zewnetrzny C765 przemawia mi bardziej do gustu niz Z3-ki, no ale znowu ma ona Anti-Shake, 12xzoom + filmy 30kl/sek.
Aha! No i wyswietlacz LCD, tu Olek chyba ma ogromny plus w stosunku do "przeciwniczki" ;]...
Ja jestem kompletnie zagubiony. Aparaty maja swoje dobre i slabsze strony... ehh ta konkurencja wsrod renomowanych firm... POMOZCIE ! DZIEKI.

yacek
16.01.05, 10:56
moim zdaniem olympus :)

yacek
16.01.05, 10:57
Nie bedę może orginalny , ale powiem Olympus .
Ostatnio właśnie zmieiałem aparat , opyliłem c-4000 i szukałem czegoś do moich potrzeb , ostatecznie wybrałem c-5060 :) , ale to inny temat ;)
Zadzwoniłem do foto-net po małe info , podałem im trzy modele zoomiaki ( jako że wcześniej rozważałem miedzy minoltą z3, canonem S1 IS , olympus c-765 ) powiedzieli że pod wzgledem jakośći ( ostrości ) zdjęć : 1 . olympus 2. minolta 3. canon ( no canon zwsze robił troszkę miękkie fotki )
dla mnie osobiście to duży argument , lubię ostre fotki ;)
co do tej stabilizacji , to nie przesadzajmy , nie wierzę że goście robią fotki z max zoomem z ręki i może jeszcze z dłuższymi czasami ;) , moim skromnym zdaniem nie ma to jak statyw .
sprawa wyglądu ; zapewne to sprawa gustu , ale na pewno lepiej się trzyma minolte ( wyprofilowany korpus ) , ale olka możesz schować do kieszeni z minoltą no nie bardzo .
często czytam grupy dykusyjne i fora poświęcone fotografii , muszę powiedzieć że na pewno więcej jest tam osób narzekających na z3 ( nie wiem może ci akurat mieli pecha )

Fako
16.01.05, 11:06
heh dzieki za odpowiedz :]
a co do C5060... myslalem tez troche, ale :
1. Zbyt wysoka cena jak na mnie, teraz chyba koło 2000zł na pixmanii... ale jakosciowo wiem ze wypas :)
2. Na poczatek chce poznac troche manualnej fotografii, a do tego calkowicie wystarczyłby mi Olek C765 bądź Minolta Z3 lub cos innego
3. Cena Olka...na juz wspomnianej pixmanii to teraz koło 1300zł, Minolta niestety koło 1600zł...

Czytałem tez na forach, ktos kupował C765 za 1800zł i wypowiadal sie ze bardzo dobra cena w stosunku do jakosci, no a teraz za 1300zł to juz w ogole nie mowie :)
Pozderka.

yacek
16.01.05, 11:19
powiem ci jedno , mój kolega z pracy ma c-765 i jest cały szczęśliwy , jedyna wada jaką zauważył to troszke słaby akumulator , dokupil na allegro ;)
jednak najlepiej jak udasz się do jakiegoś sklepu i weżmiesz w łapki oba modele , oblukasz co i jak ci leży najlepiej ;)
jest jeszcze taka stronka www.recenzje.net.pl , ludziska tam oceniają co kupili , może bym tak bardzo nie przywiązywał wagi do tego co tam piszą ( zawsze chwali się co sie kupiło ;) ) , ale zerknąć można :)

IT
16.01.05, 13:56
mój kolega z pracy ma c-765 i jest cały szczęśliwy , jedyna wada jaką zauważył to troszke słaby akumulator

mam model ze tak powiem blizniaczy - c-760 - i potwierdzam, dodatkowy akumulator jest wskazany. poza tym z reszty jestem zadowolony :D jesli chodzi o wady, to moge powiedziec, ze szumi na wyzszych iso przy slabym oswietleniu, szczegolnie wewnatrz budynkow, ale w tej klasie chyba kazdy tak ma :o plener idealnie :!: minolty nie znam :oops:

jesli chodzi o zoom x10 to wskazany statyw

tez sie zastanawialem, czy kupic olka, czy minolte, czy moze fuji s5500, ale wybralem tego pierwszego i jestem zadowolony

abratek
16.01.05, 21:06
co do prędkości ostrzenia w Z3 jest małe ale - otóż dobrze ostrzy tylko w dobrych warunkach oświetleniowych , kiedy jest słabe oświetlenie wychodzi totalna lipa (ale pisałeś że chcesz robić w manualu, dlatego to nie powinno mieć znaczenia).
Minolta jest duża i ciężka ,dobrze leży w dłoni ale rzeczywiście ciężko ją schować.
Czytałem że bardzo często występują w tym modelu usterki.
Z3 zapisuje fotki na kartach SM, i dlatego trwa to dłużej niż na Xd.
A teraz zastanów się dobrze czy Ci potrzebny "wodotrysk" AntiShake? , owszem koryguje drobne drgania ale nie można tej funkcji zbytnio przeceniać.
Jakość fotek z Olków jest dużo lepsza, takie jest moje zdanie

yacek
16.01.05, 21:37
dzisiaj wyciągneła mnie żonka na spacerek ( ładne słoneczko ) i tak wracajac do domku jeszcze wdepnełem do jakiegoś " cenrum handlowego " , był tam sklepik komputerowy w którym było troszke cyfraków , sporo minolt serii Z .Może i narażę sie na lincz co niektórym właścicielom , ale ta seria Z jakoś do mnie nie trafia :( , Z1,2 , 10 - wygladają jak zabawki z tandetnego plastiku , mimo że widziałem trochę zdjęć na np. cyberfoto.net ( Fatman- gośc ma pojecie i dobrze foci ) z Z1 - zajebistych wyglad mnie odrzuca , no może jeszcze Z3 - czarna jeszcze sie prezentuje ;) , już może bym ścierpiał wygląd , ale ten plastik ....

No-shadow Kick
16.01.05, 21:53
Właśnie, to samo wrażenie. Jak kiedyś wziąłem Z1 do ręki to naprawdę wrażenie nie było zbyt sympatyczne (chodzi o ten plastik). Aparat za 2000 (wtenczas) a jakby się trzymało jakąś atrapę z kiosku.
Mam C-765 od ponad pół roku. Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić po zakupie tego aparatu, to dokupić sobie akumlatorek.
Poza tym przy odrobinie wprawy zdjęcia wychodzą po prostu piękne. Grunt to umiejętne stosowanie ustawień manualnych lub pół-manualnych.
Zoom optyczny to wspaniała sprawa, przy dobrej technice trzymania aparatu (było już o tym na forum) można spokojnie robić zdjęcia z max zoomem.

Pozdrawiam

Fako
16.01.05, 23:02
bardzo Wam wszystkim dziekuję za opinie !
yacek podawal adres strony na ktorej są opinie uzytkowników na temat cyfrakow... czytajac je natknalem sie na dres strony http://galleriet.akam.no/album140
Super sprawa, takie same ujęcia robione 6 cyfrakami, podzielone na grypy. Porównując zdjecia Minolty do Olympusa... w sumie co ja piszę, bo o zadnym porównaniu fotek robionych tymi aparatami mowy byc nie moze! Minolta kolorystyką odbiega od Olka ogromnie... zdjęcia są jakieś dziwnie "żółte", zreszta zobaczcie sami.
Natomiast Fujik do Olka... no cóż, myślę że tu kolorystyka równie dobra, doczepic sie w sumie nie mozna do S5500, ale pomimo tego mysle ze jednak Olek troszeczke lepszy, niewiele (takmi sie wydaje). Jednak makro w FinePixie... od 9 cm... porażka, zobaczcie jaki kicz wychodzi w porownaniu z Olkiem...
No więc chyba mi nic innego nie pozostaje jak wkrótce sprzedać C350... szkoda bo byl naprawde super :) Dolozyc kase, i qpić C765 i tulejke i jakies filrty, aby go lekko stuningować :P
Wlasnie jesli chodzi o filtry... takie pytanie... czy filtr polaryzacyjny mozna jednoczesnie uzywać z filtrem UV? To znaczy czy mogą być oba założone jednoczesnie? Kompletnie sie na tym nie znam, nigdy czegos takiego nie roblem wiec takie pytanie ;D
dzieki ! Pozdrowienia!

sebastan
17.01.05, 01:13
Miło się patrzy na tę stronkę, której adres podałeś. Chyba Olympus sposnorował:) Swoją drogą ciekawi mnie, że fotki nocne z Minolty są zdecydowanie jaśniejsze, a ustawienia aparatów były jak sądzę takie same. Szumi za to jak ...
Co do filtrów pewnie, że możesz jednocześnie. Filtra UV to bym radził nawet nie zdejmować nigdy. Ale kup porządny