PDA

Zobacz pełną wersję : fotki a komputer



RAL
5.01.05, 22:16
Witam wszystkich!

Jestem szczęśliwym posiadaczem c-765 od dwóch dni. Jak na razie nie mam jeszcze żadnych pytań co do obsługi, wszystko mi się podoba i większość zdjęć robię przy ustawieniach automatycznych.
Jest jednak jeden problem. Na LCD zdjęcia wyglądają bajecznie, na ekranie telewizorka jeszcze lepiej ale jak wrzucę do komputera to tragedia. Jakieś takie ciemne, czerwone i w ogóle nie chce się na nie patrzeć.
Może ktoś zna ten problem i wie jak go rozwiązać?

piotr-pl
5.01.05, 23:53
z jakiego programu do przedlądania zdjęć na komputerze korzystasz i czy nic nie było "grzebane" w jego ustawieniach?
najlepiej prześlij jakąś fotkę na forum to zobaczymy.

(A)rturo
6.01.05, 00:03
I powiedz na jakim monitorze pracujesz :)

Draxan
6.01.05, 00:21
I powiedz na jakim monitorze pracujesz :)

No co za pytanie, przecierz to oczywiste, ze na KOLOROWYM.

Sorki za oftopa, po 12h pracy glupawka mnie nachodzi.

qwerty
6.01.05, 07:51
jesli na kolorowym to dlaczego akurat wybrał pokolorowany na czerwono? Ze niby adrenalinka rosnie? ;)
A na serio, RAL to chyba masz cos w ustawieniach kompa/monitora poprzestawiane wiec upublicznij jakąs fotkę zebysmy mogli sami sie przekonac!

RAL
7.01.05, 11:01
zrobię to dzisiaj wieczorem, tzn. upublicznię jakąś fotkę. Dopadł mnie nawał pracy i dlatego dopiero dzisiaj.

marecki
7.01.05, 12:07
Oczywiście dopuki fotka się nie pojawi to nie można mówić na 100% ale widziałem nie raz swoje fotki na monitorach dużo gorszych i starszych. No cóż wogóle jakby nie te zdjęcia. Ja mam LG Flatrona całkiem niestarego i fotki są takie jak powinny być, natomiast na tamtych nie dość że nie były zbyt ostre to jeszcze kolorki wpadały jak nie w czerwien to w zieleń. Także wrzuć na forum i zobaczymy, a chyba najbardziej miarodajne będzie zrobienie odbitek.

RAL
8.01.05, 09:49
http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/bombka1.1.jpg
http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/smerf1.jpg


oto kilka przykładów zdjęć jakie wychodzą z mojego aparaciku. A właściwie jak je widzi komputer, bo na LCD i telewizorze są super. Kolorki, ostrość itp.
Usiłowałem jeszcze więcej dodać, ale coś serwer odmawia współpracy. Spróbuje jeszcze później.

lass
8.01.05, 11:05
http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/bombka1.1.jpg
http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/smerf1.jpg


oto kilka przykładów zdjęć jakie wychodzą z mojego aparaciku. A właściwie jak je widzi komputer, bo na LCD i telewizorze są super. Kolorki, ostrość itp.
Usiłowałem jeszcze więcej dodać, ale coś serwer odmawia współpracy. Spróbuje jeszcze później.
Wynika z tego, że coś nie tak jest z Twoim monitorem (kartą graficzną?)- ja nic niezwykłago w zaprezentowanych fotkach nie widzę.

RAL
8.01.05, 11:33
http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/choinka1.jpg
http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/sluchawki.jpg

Jeszcze dwa zdjęcia dla zobrazowania problemu. U mnie są bardzo ciemne, prawie nieczytelne mimo, że na wyświetlaczu aparatu wyglądają super.

Chyba masz rację lass, że to coś z moim monitorem, ale dlaczego zdjęcia innych, np. z tego forum, wyglądają normalnie, tylko mnie nie lubi? :)

Spróbuję u kogoś innego podpiąć się do komputerka i wtedy zobaczę

No-shadow Kick
8.01.05, 11:53
Zdjęcia jak zdjęcia z lampą błyskową. Nie widzę w nich nic szczególnego, prawdopodobnie masz problem z monitorem.
A co do LCD w aparacie, to być może masz za bardzo rozjaśniony, przez co jest taka duża różnica w odcieniach. Wejdź w opcje aparatu i zmień to ustawienie.

Pozdrawiam

sebastan
8.01.05, 12:10
Ja tez pozwole sobie uspokoić kolegę, u mnie choć mam zwyczajny monitor zdjęcie wyglądają jak należy w sensie kolorystyki. Tylko choinka ma lekko czerwoną firankę. W sensie jasności fotek odnoszę wrażenie, że są zbliżone do rzeczywstości.
Co do monitorka macie rację, w pażdzierniku straciłem przez to 200 zł. Robiłem fotki na weselu mojej koleżanki i po wszystkim chciałem zrobić odbitki, przedtem jednak uparłem się "dopracować" każdą w PS. Nie skojarzyłem tylko, że monitor ustawiłem na bardzo ciemny, bo ie lubie jak mi świeci za mocno i oczywiście foty były strasznie "przejaśnione", bo podciągałem je do ciemnego monitora. I drugą serię robiłem na własny koszt, a u mnie odbitka kosztuje 1 zł...
Aha, jeszcze jedno- karta graficzna ma fundamentalny wpływ na jakość fotki oglądanej na monitorze. Sprawdziłem. Noc i dzień

RAL
8.01.05, 12:41
Dzięki za pomoc. Zdjecia robione na Auto, chodziło tylko o upewnienie się że to nie wina aparatu tylko monitora, chyba muszę zainwestować w coś nowszego, albo poszukać nowszych sterowników.

qwerty
8.01.05, 14:22
Hmmm... karta jst wazna ale ja mam zwykłą Rivę TNT2 a obraz super. Bardziej złozyłbym na ustawienia monitora. Podrasowane (i to fabrycznie) LCD takze mnie zdziwiło w moim aparacie tzn. tym drugim bo w pierwszym było ok. Przez chwilę myslałem nawet ze Indonezyjczycy wypuscili lepszy model od Japonczyków ;)

RAL
8.01.05, 20:18
Dzięki wszystkim za rady. Poszedłem do znajomego i na jego monitorze wszystko ok. Muszę jednak chyba sprawić sobie nowszy sprzęt.

abratek
9.01.05, 13:44
... ale dlaczego zdjęcia innych, np. z tego forum, wyglądają normalnie, tylko mnie nie lubi?
nie napisałeś na jakim sofcie i sprzęcie pracujesz - skoro fotki innych wyświetlają Ci się normalnie , być może masz coś namieszane w ustawieniach wyświetlania profili kolorów (w programie graficznym lub w sterowniku karty graficznej)

(A)rturo
9.01.05, 14:28
A masz mozliwosc w monitorze przywrocenie fabrycznych ustawien ?

RAL
10.01.05, 09:48
Właśnie zainstalowałem nowy system, XP (po wcześniejszym sformatowaniu dysku), nic nie mieszałem w żadnych ustawieniach tylko wszystko tak jak chciał instalator czyli standad. No i jest tak jak było.
Jeszcze spróbuje pożyczyć monitora od kogoś u kogo jest w porządku. Jeśli okaże się że wtedy jest dobrze to będę wiedział jednoznaczenie, że monitor do kosza.

abratek
10.01.05, 19:46
nadal nie podałeś konkretnych informacji o sofcie i sprzęcie,
nie chce mi się wierzyć że monitor wybiera zdjęcia które mają być wyświeltane normalnie, a które za ciemno, jednak podłącz inny monitor - wtedy będziesz miał pewność

Wcześniej pisałeś też że fotki robiłeś na AUTO a z danych EXIF wynika,
że ustawiałeś aparat manualne

RAL
12.01.05, 10:24
Podłączyłem inny monitor i wszystko o.k. czyli jednak monitor złom.
Dziwne tylko, że fotki z netu (np. z tego forum) mój stary monitor pokazuje o.k. a z aparatu be.

qwerty
12.01.05, 11:18
sądzę ze te inne fotki tez były przekłamywane ale moze w taki sposob ze nie rzucało sie to w oczy :)

RAL
12.01.05, 11:35
Bardzo możliwe

Webster
24.01.05, 01:49
Rozumiem, ze fotki na forum i z Twojego aparatu ogladasz w przegladarce, tak? Jesli nie, sprobuj

bigoss
24.01.05, 02:09
a jaka masz temperature ustawiona na monitorze??
byc moze masz przejechane za bardzo w gore... efekt bedzie taki ze wszystko bedzie zabarwione na czerwono... a na monitorze bedzie wygladalo ze jest ok... dodam ze przy swietle zarowym powinno byc chyba kolo 5000 (ja mam 5300), jak masz np. ustawione 9000 to po ustawieniu kolorystyki tak zeby bylo ok wizualnie na monitorze, faktycznie pliki beda zaczerwienione wlasnie... :)

RAL
24.01.05, 08:55
No to z tą temperaturą to kiszka. W ogóle nie wiem o co chodzi i gdzie tego szukać. Próbowałem zajrzeć w opcje ekranu, ale nic takiego tam nie widziałem.
Mógłbyś coś podpowiedzieć?

abratek
24.01.05, 11:45
temperaturę barw ustawia się w menu monitora, ale można też w sterownikach karty graficznej.
Przypominam Ci jeszcze raz - na tym forum nie ma jasnowidzów i nikt nie będzie w stanie dokładnie odpowiedzieć jeśli nie podasz informacji o posiadanym sprzęcie i oprogramowaniu które wykorzystujesz.

Minotauro
1.02.05, 15:36
te przykladowe zdjecia sa jakies ciemne, jakby niedoswietlone, moze faktycznie problem nie tylko z monitorem.