PDA

Zobacz pełną wersję : Adapter OM E-System



Draxan
4.01.05, 23:17
Witam

Jesli ktos jest zainteresowany dostaniem Adaptera OM do systemu 4/3 (Napewno do E-1 daja co do E-300 nie wiem)
Podaje tu najprostrzy sposob. Wystarczy napisac BARDZO GRZECZNIE email do Pani Eweliny pod adres

Ewelina.Chrzescijan WYTNIJTO @ ITOTEZWYWAL olympus-europa.com

Zatytulowac Adapter OM
W tresci email`a podac swoj adres i tel kontaktwy oraz zeskanowana gwarancje. Podziekowac, pozdrowic i ucalowac ;] Pani Ewelina pracuje 2dni/2dni Robi to grzecznosciowo dobrowolnie, nie jest zobligowana do zajmowania sie Adapterami OM. Za co nalezy jej podziekowac. Dla pewnosci mozna potwierdzic czy email doszedl pod nr tel. (22) 860 00 77, oczywiscie mozna prosic z Pania Ewelina.

Dolanczam zdjecie Adaptera OM ;] jeszcze tylko musze zakupic jakiesz szklo OM by z niego skorzystac, ale jak to mowia Darowanemu koniowi nie zaglada sie w paszcze ;] wiec i ja nie bede nazekal ze dostalem za darmo Adapter i nie mam narazie jak z niego skorzystac.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://draxan.olympusclub.info/Forum/Adapter-OM.jpg)

Pozdrawiam.

P.s.
Mysle iż Pani Ewelina nie obrazi sie na mnie za ten post.
Za wszystkie bledy przepraszam.

Avalon
7.01.05, 00:37
Jak z cenami i dostępnością szkieł systemu OM?
Ciekawe tez jak z jakościa i obsługa takiego zestawu.

Draxan
7.01.05, 01:07
Jak z cenami i dostępnością szkieł systemu OM?
Ciekawe tez jak z jakościa i obsługa takiego zestawu.

ceny i dostepnosc zerknij na allegro i ebay, no i do komisow w swoim miescie :D dostepnosc tylko z drugiej reki :)

a co do jakosci to jeszcze nic nie wiem :D

C+
19.08.07, 10:50
Czy ktoś może potwierdzić to, że z oryginalnym adapterem OM działa potwierdzenie ostrości i stabilizacja w E510?

lech2
19.08.07, 10:55
Czy ktoś może potwierdzić to, że z oryginalnym adapterem OM działa potwierdzenie ostrości i stabilizacja w E510?

Nie może potwierdzić - ponieważ NIE działa, z manualnymi
obiektywami serii OM !

marioBull
19.08.07, 16:21
a czy oreintuzje sie moze ktos czy adapter nadal jest dostepny ???
i jakie dok nalezy przeslac ??

i przy okazji zapytam - mam paragon i gwarancje do mojego e-300, tylko ze gwarancja jest bez pieczatki sklepu ??? czy to jest problem gdybym chcial skorzystac z serwisu ??? czy tez wystarczy paragon ???

sorki ze w tym watku ale moze ktos mi odpowie :)

Karol
19.08.07, 16:28
a czy oreintuzje sie moze ktos czy adapter nadal jest dostepny ???
i jakie dok nalezy przeslac ??

i przy okazji zapytam - mam paragon i gwarancje do mojego e-300, tylko ze gwarancja jest bez pieczatki sklepu ??? czy to jest problem gdybym chcial skorzystac z serwisu ??? czy tez wystarczy paragon ???

sorki ze w tym watku ale moze ktos mi odpowie :)

Adapter sam chętnie bym posiadł - ale pewnie czeka mnie Allegro.
Co do gwarancji - nie sądzę, żeby to był problem, w USA w ogóle nie podbijają kart gwarancyjnych, numery seryjne droższego sprzętu są i tak na paragonie... Do realizacji gwarancji jest potrzebna karta gwarancyjna oraz kopia dowodu zakupu - to że sprzedawca nie podbił karty gwarancyjnej to chyba nie Twój problem, chociaż mogę się mylić...

Jack
19.08.07, 21:16
a czy oreintuzje sie moze ktos czy adapter nadal jest dostepny ???
i jakie dok nalezy przeslac ??Rozdawiennictwo adaptera MF-1 było akcją promocyjna dla E-300 zorganizowaną przez Olympus Europa (Ewelina przesyłała zestawienia do Hamburga, zanim wysłała pierścień) i trwała do 25. kwietnia 2005 :)
Teraz adapter jest dostepny w sprzedaży (oryginalny: 359,- sugerowany detal, albo Allego, albo Foto-akcesoria Lublin).
Pozdrawiam
Jack

black_bird
12.03.08, 13:52
Kupiłem na alledrogo:
http://www.allegro.pl/item321428071_adapter_konwerter_om_4_3_e_1_e_500_z uiko_olympus.html

Podpiąłem do e1, wchodzi pieknie i bez zgrzytow, podpiąłem Zuiko 50mm 1,8. Na manualu mam dostepny tylko i wylącznie czas.
Reszta parametrow jest niewidoczna, kadrujac w wizjerze widzę skale korekcji - niedoswietlenie lub przeswietlenie w zaleznosci od uzytej przeslony, przeslona przymknieta np. do 5,6 zaciemnia obraz w wizjerze co troszke utrudnia kadrowanie ...
Zdjecia bardzo ciekawe ..;) inny bokeh i o dziwo ...nawet na 800 mniej szumów!!! niz na Zuiko Digital??
Sprzedajacy pisał (teraz chyba usunął) ze mozna ustawic w e1 na A wartosc przeslony np. 3,5, te samą wartosc ustawić na OM Zuiko a e1 dobierze sam czas. Nic z tych rzeczy! to nie działa !
gdzies tu widziałem, ze podklejano czipa do adaptera ..ale watku nie doczytałem ..

Rafał Czarny
12.03.08, 14:01
Z manualnymi szkiełkami działa preselekcja przysłony. Kręcisz przysłoną, a czas Ci się ustawia automagicznie.

black_bird
12.03.08, 14:11
... na trybie A nie wyswietla sie oczywiscie wartosc przeslony tylko czas, ale on zmienia sie wraz z domykaniem przesłony - to to działa i tak ma byc?

Rafał Czarny
12.03.08, 14:18
Z manualnymi szkiełkami działa preselekcja przysłony. Kręcisz przysłoną, a czas Ci się ustawia automagicznie.
U mnie nie działa... coś nie tak zrobiłem?
Tzn. inaczej... na trybie A nie wyswietla sie oczywiscie wartosc przeslony tylko czas, ale on zmienia sie wraz z domykaniem przesłony - to to działa i tak ma byc?

Dokładnie tak. Jeśli przymykasz przysłonę, to automat wydłuża czas.

black_bird
12.03.08, 14:20
Dzieki, to teraz tylko sie cieszyc i focić ..;)

lech2
12.03.08, 18:06
Dzieki, to teraz tylko sie cieszyc i focić ..;)
Przejdzie zachwyt po jakimś czasie - z pokorą wraca się do korzeni,
czyli dedykowanych obiektywów dla E-systemu.

Rafał Czarny
12.03.08, 18:23
Dzieki, to teraz tylko sie cieszyc i focić ..;)
Przejdzie zachwyt po jakimś czasie - z pokorą wraca się do korzeni,
czyli dedykowanych obiektywów dla E-systemu.

Jak wreszcie chłopcy rozkminią dendalion (czy jak to to się nazywa) do Olka, to manualne obiektywy przeżyją renesans.

alicjamaj
18.03.08, 20:13
a jak z jakoscia? bo przeciez pisali ze pod cyfre obiektywy konstrulowane sa troszke inaczej? bylabym wdzieczna za opis jakosci fotek ;) dzieki bardzo a.

-M
18.03.08, 20:34
Nie ma co narzekać ;) Szkła są aż za duże na potrzeby 4/3. Jedynym problemem może być manualne ostrzenie, ale to kwestia treningu.

Marcin510
20.03.08, 12:55
a jak z jakoscia? bo przeciez pisali ze pod cyfre obiektywy konstrulowane sa troszke inaczej? bylabym wdzieczna za opis jakosci fotek ;) dzieki bardzo a.

mysle ze widac to przy bardzo jasnych obiektywach

tzn biel na fotkach ma poswiate i tworzy to mgielke na ciemnych partiach
to chyba dlatego ze swiatlo odbija sie gdzies w komorze z matryca bo nie pada prostopadle

trzeba je przymykac po prostu lub nie focic konktrastowych scen aby nie bylo tego efektu (oczywiscie na niskich przyslonach)

obecne obiektywyw sa konstruowane tak aby swiatlo padalo mozliwie prostopadle na matryce

-M
20.03.08, 13:00
Ja nie zauważyłem tego efektu ani przy 50/1.4 ani przy 50/1.8

Marcin510
20.03.08, 14:03
moze masz te maski pozakladane na tyl obiektywu?

bo ja mam 3 m42 50mm i kazdy zachowuje sie tak samo
mam takumara 1.4, pancolara zeissa 1.8 oraz pentacona 1,8

jak sa jasne elementy w kadrze obok ciemnych, tzn kontrast duzy
to swiatlo z bialych rozlewa sie na ciemne i robi sie taka mgielka w obrebie styku jasnego i ciemnego

zrobie potem testowa fotke

-M
20.03.08, 14:12
Hmm... może po prostu tego nie widzę?

GO z 1.4 jest tak mikroskopijna, że wszystko co w nieostrościach rozlewa sie na boki, więc jasne jest, że światła będą wchodzić na czernie... tak mi się przynajmniej to widzi.

Do tego bokeh z 1.4 jest zupełnie inny od tego z 2.0...

Marcin510
20.03.08, 19:10
zrobilem test na najnizszych przyslonach i 2.8 oraz 4

cropy:
http://www.marcinpoland.com/oly50mm/

ostrzylem na kupke sniegu na samym srodku kadru, cropy tez z samego srodka fotki

takumar wypada najgorzej na 1.4 w porownaniu do 1.8 u innych i najbardziej widac zjawisko o ktorym wspomnialem
ale na 2.8 juz wychodzi na prowadzenie

i chyba nie jest to aberacja bo nie ma to poswiaty niebieskiej lub fioletowej, poswiata jest biala

zauwazylem tez ze swiatlomierz ma problem przy przeslonach typu 1.4 i 1.8
przeswietla, trzeba skorygowac na minus, na takumarze mu odjalem, na innych mi sie juz nie chcialo

-M
20.03.08, 19:17
Jesteś pewien, że z obiektywami wszystko ok? ;D

Mam wątpliwości z kilku względów:

1. GO jest tak mała, że to mi wygląda raczej na specyficzny efekt nieostrości.
2. Zdjęcia na najniższych przysłonach są prześwietlone.
3. Może to specyficzne mydełko tych obiektywów i na filmie też by występowało?

Tak swoją drogą to przemawia za tym, żeby zainwestować w jak najjaśniejsze szkło i przymknąć je o działkę ;)

ps. chyba muszę się pobawić w podobny test.

Marcin510
20.03.08, 19:26
na pewno jest wszystko ok, nie mozliwe aby z 3 obiektywami cos bylo nie tak :)

to sa cropy 800x600 z calosci
po prostu taki jest obraz na najmiejszej przyslonie :)

a akurat napadal snieg i czarne slupki balustrady idealnie pokazuja ten efekt

robilem ze statywu ostrzac najpierw sobie na live view z powiekszeniem 10x na kazdym obiektywie od nowa
okolo 2 metrow od slupka balustrady

na olku e510


przeswietlone sa, bo jak juz mowilem, swiatlomierz dziwnie dziala na tak malych
przeslonach, chcialem tylko uchwycic to rozmycie bieli i nie korygowalem tego
na wiekszych f dziala lepiej i nie przeswietla az w ktorym momencie niedoswietla :)

fotki z takumara maja inny kolor, bo on ociepla, ma takie powoloki zolte, daje specyficzny obraz, widac ze nie ma aberacji na wiekszych f, daje ostry obraz ale nie na pelnej dziurze, u zeissa troche widac niebieska aberacje, u pentacona najwiecej

zaraz wklejue oryginaly zmniejszone do 1024

-M
20.03.08, 19:29
Mając w takich warunkach głębię niewykraczającą poza krawędzie słupka...

Marcin510
20.03.08, 20:47
zapodalem duze fotki, zmniejszone do 1024 w pionie
http://www.marcinpoland.com/oly50mm/
na samym dole

widac owa poswiate na kazdym z tych obiektywow, na takumarze najbardziej

-M
20.03.08, 21:05
Ciekawe, ciekawe... chyba zobaczę jak zuiko będzie pokazywało, ale zagwarantować sobie muszę najpierw pewność, że wszystko w GO się znajdzie.

Marcin510
20.03.08, 21:31
tez jestem ciekawy jak sobie OM poradza
jak dostane 50mm 1.8 to zrobie porzadny test jak bede mial troche czasu :)

marcinpolniak
17.08.08, 10:10
Jest już do kupienia adapter om-4/3 z potwierdzeniem ostrości? Jaka jest przewaga adaptera Olympusa nad tym z allegro?

geo
17.08.08, 10:44
Jest już do kupienia adapter om-4/3 z potwierdzeniem ostrości? Jaka jest przewaga adaptera Olympusa nad tym z allegro?


http://cgi.ebay.com/AF-confirm-OM-adapter-4-3-Olympus-E3-E400-E410-E420-new_W0QQitemZ370077261522QQihZ024QQcategoryZ30059Q QssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://www.allegro.pl/item418125626__adapter_olympus_4_3_olympus_om_.htm l
na dole aukcji info

marcinpolniak
17.08.08, 14:20
Dzięki za info. Proszę o wypowiedź nt tego chip'u osoby uzywajace go. Jak no się sprawuje? Dużo łatwiej się ostrzy?

kali999
27.08.08, 16:18
Dobre: "adapter współpracuje m.in. z modelami Olympus FL-50" :lol:

jaruso13
24.11.08, 12:57
Witam. Jestem laikiem w dziedzinie wymiennych obiektywów (pierwszą lustrzanke E-520 mam od soboty :)) Mam dostęp do obiektywów OM i stąd moje pytanie - jaki adapter wybrać do np takiego obiektywu http://www.allegro.pl/item479814546_olympus_om_system_zuiko_mc_auto_s_50 mm_1_8_zobacz.html
jest to obiektyw manualny więc jeśli dobrze myślę to nie powinny mnie interesować adaptery z "dandelionem" / potwierdzeniem ostrości lecz proste przejściówki? Adaptery z potwierdzeniem ostrości mają jedynie sens z obiektywami cyfrowymi systemu OM?

Czy taki adapter w moim przypadku będzie ok?
http://www.allegro.pl/item486567255_redukcja_olympus_4_3_om_e_420_itp.ht ml

Bodzip
24.11.08, 13:32
więc jeśli dobrze myślę to nie powinny mnie interesować adaptery z "dandelionem" / potwierdzeniem ostrości lecz proste przejściówki? Adaptery z potwierdzeniem ostrości mają jedynie sens z obiektywami cyfrowymi systemu OM?


Źle myślisz. Dandelion "udaje" obiektyw cyfrowy, i aparat myśli, że ma podpięty obiektyw systemowy. Działa potwierdzenie ostrości. Nie działa autofokus. Zazwyczaj dandeliony stosowane są do obiektywów M42, czy do systemu OM - nie wiem, nie interesowałem się tym.

jaruso13
24.11.08, 13:39
Źle myślisz. Dandelion "udaje" obiektyw cyfrowy, i aparat myśli, że ma podpięty obiektyw systemowy. Działa potwierdzenie ostrości. Nie działa autofokus. Zazwyczaj dandeliony stosowane są do obiektywów M42, czy do systemu OM - nie wiem, nie interesowałem się tym.

Dzięki za szybką odpowiedź! Stwierdziłem tak na logikę, że skoro manualny obiektyw nie ma żadnych wyjść/styków to dandelion na nic sie mi nie przyda.... Ale teraz mam pojęcie mniej więcej o co chodzi...
Bez potwierdzenia ostrości pozostaje ocena ustawienia ostrości w wizjerze lub przez pogląd na żywo...

manio
24.11.08, 13:48
Adapter z chipem są zarówno pod M42 jak i OM, ostatnio nabyłem i jestem zadowolony!
Tu masz coś na ten temat:
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=14937