PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze w sprawie I konkursu



lass
7.12.04, 09:55
Zdjęcia były wysyłane wraz z podpisami do nich - nie można tych podpisów wstawić do galerii? Czasem podpis potrafi zupełnie zmienić odbiór fotki.

nib
7.12.04, 10:04
zgadzam sie z przedmowca

qwerty
7.12.04, 10:32
chyba zbyt pozno skoro pojawiło sie juz tyle ocen...

marecki
7.12.04, 11:09
Dokładnie, mam nadzieję że ten błąd się nie powtórzy w II edycji. Tytuł w konkursie jest bardzo ważny.

(A)rturo
7.12.04, 11:51
Niektore zdjecia byly bez podpisow wiec nie dawalem
Nie sadze aby tytul rpzesadzil o tym czy zdjecie wygra czy nie

Rick van Dyke
7.12.04, 12:00
Ale moze przesadzic uprzednie przetestowanie wartosci zdjecia na plfoto... :twisted: :)

lass
7.12.04, 12:00
Niektore zdjecia byly bez podpisow wiec nie dawalem
To już indywidualna sprawa autora.

Nie sadze aby tytul rpzesadzil o tym czy zdjecie wygra czy nie
A ja wiem, że często tak jest. W takich sytuacjach, tytuł jest intergralną częścią pracy i zdjęcie pozbawione tytułu jest tylko jej fragmentem, a tym samym naruszeniem praw autorskich.

(A)rturo
7.12.04, 12:18
lass: Nie sadze, wiele slawnych fogorafii nie ma wlasnie podpisów na jaksi wystawach a jego fotografie zachwycaja

rick: plgnioto? dawno stracilo poziom.. jakis rok temu dokladnie

qwerty
7.12.04, 13:04
(A)rturo masz szczescie... ze rok temu a nie 2 lata... jak sie tam pojawiłem :)))))

marecki
7.12.04, 13:12
OK nie ma się co rozwodzić nad tym. Ja w każdym razie prosiłbym żeby następnym razem podpisy były.
Pozdrawiam.

lass
7.12.04, 13:32
lass: Nie sadze, wiele slawnych fogorafii nie ma wlasnie podpisów na jaksi wystawach a jego fotografie zachwycaja
Oczywiście, że wiele prac podpisów nie wymaga (np. klasycznym portretom, na których jest sama twarz), a sztuczny podpis wręcz może przeszkadzać. Skoro jednak autor podpis dał, to praca funkcjonuje razem z takim podpisem.
Rzeczą ludzką jest błądzić, ale mam nadzieję, że następnym razem będzie inaczej.

Jeronimo
7.12.04, 13:46
no teraz to za pozno... ale mysle ze na nastepny raz powinny byc podpisy!

BTW nastepne glosowania proponuje zrobic jako wielka ankiete lub jakos inaczej (najlepiej tak zeby nie bylo widac kto na kogo glosowal)

qwerty
7.12.04, 14:20
kto na kogo? ja nie wiem na kogo głosowałem... i mam nadzieje ze nikt nie poczuje sie obrazony z tego powodu ze nie na jego... miałem dylemat z 3 fotek no i prawieze losowałem... a co do podpisywania to bez złosliwosci ale... słyszałem opinię ze niektórzy podpisem dorabiają ideologie do słabego dzieła... wiec patrząc z tej strony rację mają zwolennicy unikania podpisow - ja ... tez wolę podpis ;)

Jeronimo
7.12.04, 14:56
nie chodzilo mi kto na kogo... tylko o to zeby inni nie sugerowali sie kogos wyborem ;-)

marecki
7.12.04, 14:57
.. a co do podpisywania to bez złosliwosci ale... słyszałem opinię ze niektórzy podpisem dorabiają ideologie do słabego dzieła... wiec patrząc z tej strony rację mają zwolennicy unikania podpisow - ja ... tez wolę podpis ;)

Tylko że temat był tak szeroki że tytuł zdjęcia by się przydał. To jest następna uwaga do następnego tematu konkursu. Sam wyraz "Święta" również wydaje mi się zbyt szeroki. Może "Gwiazdka", "tradycja", "Wigilia" itp.... zawężą bardziej temat.
Co Wy na to?

Rick van Dyke
7.12.04, 15:36
nie chodzilo mi kto na kogo... tylko o to zeby inni nie sugerowali sie kogos wyborem ;-)

Całkowicie się zgadzam z Jeronimo! Bo będąc czepialskim i obserwując przebieg głosowania możnaby odnieść wrazenie ze sa pewne sugestie... :)

@(A)rturo:
Chodziło mi o to, ze niektore z wystawionych fotek widzialem ze 2 miesiace temu na plfoto i nie tylko wiec trudno mi na cos glosowac co mi sie opatrzylo. Ale można by też popatrzeć z innej strony na to-> na plgnioto sie podobało to będzie się podobać gdzie indziej. Poza tym znam wtedy autora,wiec cała idea upada bo rodzą się sugestie. Podsumowując wydaje mi się, że next contest powinien zawierac foty dotychczas niepublikowane.
...ale czego nie ma w regulaminie to jest dozwolone :) 8)

Zeartul
7.12.04, 16:56
oczywiście po konkursie zostaną podani autorzy fotek?

(A)rturo
7.12.04, 17:02
Naturalnie zostana podani

Rick van Dyke: nie bylo by sensu. Wiekszosc autorow chwali sie swoimi zdjeciami w roznych serwisach .. wiekszsc zdjec w naszym onkursie mozna znalesc na roznych forach foto

qwerty
8.12.04, 08:06
"Ale można by też popatrzeć z innej strony na to-> na plgnioto sie podobało to będzie się podobać gdzie indziej. "
a nieprawda... ;) sam doswiadczyłem :)

Kregon
8.12.04, 10:48
Proponuje, zeby kolejne konkursy byly zorganizowane podobnie jak TZT na cyberfoto.pl
1. Ankieta - wybor tematu.
2. Pewien okres czasu na nadsylanie prac.
3. Ankieta z wynikami ukazujacymi sie po zakonczeniu glosowania - wybieranie fotki.