PDA

Zobacz pełną wersję : E-1 system.Warto wydac prawie 5 tysięcy?



Avalon
6.12.04, 16:24
Witam. jak zapewne wiekszość już zauważyła, E1 mozna kupić za 4,9 Do tego trzeba trochę dodać na lampę (FL40-20-50). Pytanie zatem brzmi: Czy warto siE uzbroić w ten sprzęt? Może ktoś z Forumowiczów ma/miał luz używa/używał tego aparatu? Aktualnie mam 8080 i nie jestem pewien czy jakość otrzymanych zdjęć z E1 będzie wyższa. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie uwagi bo co innego czytać testy, a co innego usłyszeć opinię uzytkowinków.

(A)rturo
6.12.04, 16:46
E1? mamy tu fana E1 a jest nim draxan wiec niehc on zabierze glos :)

Draxan
6.12.04, 21:41
ha, warto i to bardzo i nawet mam do sprzedania jeden E-1 z 14-54 nie duzo uzywany taniej z gwarancja oczywiscie

wiecej pytan zapraszam na pm chetnie odpowiem na pytania :D

i sprzet warty wszystkiego ostatnio nawet pojawily sie adaptory do systemu nikon`a czy canon`a bedzie mozna podpinac obiektywy od niech

MichelCat
6.12.04, 23:30
Widziałem fotografie z E-1 i to już była bardzo wysoka jakość, w końcu to znakomita lustrzanka, nie mam do niej żadnych "ale", jakość obrazu była doskonała. Drogie są natomiast szkła do E-1, ale niebawem może się to zmienić za sprawą E-300

Draxan
7.12.04, 10:15
Akcesoria raczej pozostana drogie ale niebawem zmieni sie to przez innego producenta obiektywow jakim jest Sigma ktora juz wypuscila pare szkiel i to w dobrych cenach

Kitwowski obiektyw do E-1 jest swietnym szklem tak naprawde nie kitowskim, sam obiektyw jest w cenie mniej wiecej 3000zl jesli by sie go chcialo kupic luzem

Robiac promocje na na E-1 czy znacznie tansza cena na E-300 ktory ma miec kitowskie szklo troszku "gorsze" (czytac. ciemniejsze) Zuiko Digital 14-45mm f3.5-5.6, producent zacheca nas do zakupu systemu, ktory naprawde warto zakupic

mirkus
7.12.04, 13:31
Bierz ! Toż to lustrzanka! Nie tyle liczy się liczba pikseli, a konstrukcja matrycy, a tą ma świetnie dopracowaną, w przeciwieństwie konsumenckiej 8080.

marecki
7.12.04, 14:59
Bierz ! Toż to lustrzanka! Nie tyle liczy się liczba pikseli, a konstrukcja matrycy, a tą ma świetnie dopracowaną, w przeciwieństwie konsumenckiej 8080.

Czyli nie ważne która? Ważne że lustrzanka? No to trza znalesc najtansza i po sprawie, :)

Draxan
7.12.04, 15:30
Bierz ! Toż to lustrzanka! Nie tyle liczy się liczba pikseli, a konstrukcja matrycy, a tą ma świetnie dopracowaną, w przeciwieństwie konsumenckiej 8080.

Czyli nie ważne która? Ważne że lustrzanka? No to trza znalesc najtansza i po sprawie, :)

mysle ze nie do konca o to chodzilo :P

raczej autorowi chodzilo o to iz trafienie do klijenta profesjonalnego bo takie bylo zalozenie zreszta na poczatku 12000zl nie sadze ze to bylo dla zwyklego szaraczka

swiadczy o zastosowaniu roznych rozwiazan technologicznych ktorych nie ma w aparatach dla zwyklego uzytkownika aparatow kompaktowych.

a cena naprawde teraz jest konkurencyjna i warta ryzyka :D do konca grudnia bedzie po promocji i cena aparatu wroci na poziom 7999zl z czego sie ciesze :D az do konca 2005 gdzie pojawi sie E-3 (najprawdopodobniej) i jego cena ma byc cos kolo 2500$

a na cene 4999zl wskoczy zapewne E-300 (lub cos kolo tego)

MichelCat
7.12.04, 17:18
Bierz ! Toż to lustrzanka! Nie tyle liczy się liczba pikseli, a konstrukcja matrycy, a tą ma świetnie dopracowaną, w przeciwieństwie konsumenckiej 8080.

Czyli nie ważne która? Ważne że lustrzanka? No to trza znalesc najtansza i po sprawie, :)

W tej chwili można powiedzieć, że każda lustrzanka. Najtańszą jest obecnie 300D, jednak obraz uzyskany z niej jest na bardzo wysokim poziomie. Więc nie ma taniej złej lustrzanki. Lub lustrzanki słabszej od jakiegokolwiek kompaktu.

aptur
7.12.04, 19:13
E-300 ma podobno kosztować mniej od Canona 300D. Pożyjemy, zobaczymy.

Pozdrawiam


Artur

marecki
7.12.04, 19:19
[quote]

... Więc nie ma taniej złej lustrzanki. Lub lustrzanki słabszej od jakiegokolwiek kompaktu.

A ja miałem się brać za 8080 albo Nikon 8700, nie ma szans zbieram na lustrzanke.

Draxan
7.12.04, 20:25
... Więc nie ma taniej złej lustrzanki. Lub lustrzanki słabszej od jakiegokolwiek kompaktu.

A ja miałem się brać za 8080 albo Nikon 8700, nie ma szans zbieram na lustrzanke.

dobra decyzja gratuluje :D no i mniemam iz wybor padnie na E-1 lub E-300

Hans
10.12.04, 14:28
ja niestety posiadajac taka ilosc gotowki inwestowal niestety ale w canona- albo 10 d ale racze sklanial sie do 20d, przemawia za to ilosc obiektywow i ich cena, ale to jest tylko moje zdanie :wink:
POZdr

Avalon
11.12.04, 22:33
W poniedziałek oddaję C8080 i biorę na jego miejsce E1 plus FL36. Zobaczę jakie są możliwości tego zestawu i wtedy zdecyduję. Do C8080 zdążyłem już się przyzwyczaić i powiem prawdę że smutno się z nim rozstać.To naprawdę porządny sprzęt. :!:

Draxan
30.12.04, 17:31
@Avalon po podpisie widze ze juz jestes szczesliwym posiadaczem E-1 i FL-36 ;]

Gratuluje

Avalon
30.12.04, 21:39
@Avalon po podpisie widze ze juz jestes szczesliwym posiadaczem E-1 i FL-36 ;]

Gratuluje

Ano, tak sie stało. Aparat mam od 18 grudnia, lampę "zanabyłem" kilka dni temu. Jedna z pierwszych FL36 jakie dotarły do Olymps Polska.
Jak narazie jestem baaaaardzo zadowolony. :x
Nie ma porównania z jakimkolwiek kompaktem, nawet tymi z martycą 8mpix i jasnymi obiektywami f1.8~2.4. Jakość obrazu, wykonania aparatu i obiektywu , szybkość działania to jest właśnie to za co warto dać 5tysięcy.
Generalnie "nie mam pytań" :D

Draxan
30.12.04, 23:48
@Avalon po podpisie widze ze juz jestes szczesliwym posiadaczem E-1 i FL-36 ;]

Gratuluje
Nie ma porównania z jakimkolwiek kompaktem, nawet tymi z martycą 8mpix i jasnymi obiektywami f1.8~2.4. Jakość obrazu, wykonania aparatu i obiektywu , szybkość działania to jest właśnie to za co warto dać 5tysięcy.
Generalnie "nie mam pytań" :D

Ano, tylko sie Cieszyc z promocji :D

Juz niedlugo powstanie osobny dzial na www odnosnie E-System ;]
Mozna by tylko powiedziec, szkoda tych ktorzy wydali przy obecnej promocji podobne pieniazki i zakupili E-300 a nie E-1

i Ciesze sie ze polskie grono posiadaczy E-1 rozroslo sie tak znaczaco, wlasnie za sprawa promocji dla studentow.

Grzes55
4.01.05, 23:21
Całkiem niedawno stałem sie posiadaczem nowego E-1. Kupiłem go oczywiście w promocji studenckiej.

Wcześniej myslałem o Konice Minolcie 7D , ale cena niestety jest dużo wyższa.

Gdy pobawiłem się już kilkoma aparatami w sklepie to juz później nie chciałem na nic innego patrzeć. Doskonałe wykonanie i ergonomia.i mieścił się w moim budżecie.

Teraz brakuje mi jeszcze lampy, zamierzam kupić FL-36 jak tylko będzie bardziej dostępna.

Avalon
7.01.05, 00:09
....Teraz brakuje mi jeszcze lampy, zamierzam kupić FL-36 jak tylko będzie bardziej dostępna.....

Jak widać w moim podpisie FL36 jest już dostępna. :x
Sądzę że chciałeś napisać ..."jak będzie tańsza".... :D


Tak off topic....
Miałem dzisiaj w łapkach Zuiko 50-200.
Szczęka mi opadła do samej podłogi na dobre pięć minut.
Nie mam więcej pytań :idea:

Draxan
7.01.05, 01:10
Zuiko 40-150mm 3,5-4,5 jest juz za 1170zl i tez niezle cacko :D

Grzes55
7.01.05, 17:14
Avalon, zauważyłem od razu że masz fajną lampę błyskową.
Lecz ja nie bardzo mogę dostrzec gdzie ona jest tak dostępna. W internecie znalazłem (na polskich stronach) tylko ofertę na http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=2841 za 999 zł. Pozatym nic.
Jeżeli chodzi o cenę to przy obecnym kursie dolara powinna być ona niższa nawet za 250$ . Na e-bayu amerykańskim można znaleźć oferty za 199$.
Nie będę naturalnie czekał wiecznie, jestem przygotowany wydać na ten sprzęt do 1k zł.

pol7
10.01.05, 18:11
Witam
Ja kupilem E-1 jeszcze przed swietami i teraz wybral bym tak samo. brakuje mi troche lampy ale to sie zmieni juz zbieram kase na fl-36 (czy ktos wie jak wspolpracuje fl-40 z e-1?) i na 40-150 (szkoda ze 50-200 na razie pozostanie w sferze marzen). Jutro bede probowal zamowic adapter do OM i szukal jakis fajnych manuali (ktos pisal ze mozna kupic tylko uzywki ale na bhphotovideo sa tez nowe - ceny niestety zabijaja).
zamawial ktos fl-a w arcisie, bo w warszawie gdzie kupilem aparat moge zamowic ale jest o 100 drozej?
gdzie najtaniej kupic 40-150"?
pzdr.

Draxan
10.01.05, 20:22
gdzie najtaniej kupic 40-150"?
pzdr.

U mnie ;]
To i nie tylko to :D


Pozdrawiam.

bigoss
10.01.05, 20:33
juz zbieram kase na fl-36

a gdzie zamierzasz kupic FL-36? bo chyba juz jej nie produkuja i ogolnie raczej ciezko ja dostac... :(

Grzes55
10.01.05, 21:49
Przestali produkować Fl-36??? :wink:

Szkoda , bo dopiero co zaczęli.

A że w Polsce nie jest jeszcze szeroko dostepna to fakt. Nawet na stronie Olympus -pro.pl jej nie ma.
Ogólnie strona polska nie jest aktualizowana. Strona niemiecka i czeska są po nowemu, ale np węgierska tak jak nasza po staremu. Ktoś chyba zaspał.

Lampa FL-36 pojawiła się jeszcze w kilku sklepach intrnetowych ale cena przekacza 1000 zł. :idea:

Draxan
10.01.05, 22:05
Polska strona juz w niedlugim czasie bedzie tez uaktualniona i uaktualniana :D Juz sie tym zajmuja.

pol7
11.01.05, 11:47
U mnie ;]
To i nie tylko to :D
Pozdrawiam.
To zna czy gdzie za ile i co wiecej? Moze BP za pol ceny :?:
sorry ale jestem tu nowy i nie wszystko wiem :twisted:
pzdr.

Draxan
11.01.05, 17:10
Zalezy co interere i za co, a reszte na PW ;]

Avalon
21.01.05, 21:37
50-200 dostałem właśnie na tydzień do przetestowania. Kurde....no Panowie ....takie szkło to jest dopiero cacko. Szkoda że kosztuje worek pieniędzy :)

Tak czy siak pytanie które zadałem w temacie jest juz mocno nieaktualne :) Jestem na 100% pewien że warto wydać "trochę" grosza na E1. Tym bardziej że dostałem dobrą cenę zarówno na E1 jak i FL36

Draxan
21.01.05, 22:11
no brawo, a skad to 50-200 ? moze i ja bym dostal do testow ?

Avalon
21.01.05, 22:21
Z Olympus Polska oczywiście. Mam tam swoją "wtyczkę" :)

Tak off topic, DraXan
Filtr UV MC Matin chcą kupic > Warto? Czy dołozyć (tylko skąd) troche grosza i kupic Hakuby lub Hoya.
generalnie chodzi o ochrone szkła , a nie o jakies "cudowne" rezultaty

Draxan
21.01.05, 23:36
ja mam UV HOYA HMC SUPER i jestem bardzo zadowolony, i tak naprawde polecam nie ma co na tym oszczedzac bo sie odbije na zdjeciach.
a kogoz to masz jako wtyczke moze znam :D bo znam pare sosob ;]

a no i pochwal sie jakimis foteczkami z 50-200mm tylko skad tu wziasc na niego te pare tys zl

Avalon
21.01.05, 23:43
Nie mogę zdradzić kto to taki, bo mi się jeszcze urwie źródełko na "promocję" :)
Jutro idę na świeże powietrze wypróbować obiektyw.