PDA

Zobacz pełną wersję : pluginy do PS-a



qwerty
29.11.04, 08:18
Mam pytano natury ogolnej... chodzi o pluginy do PS-a.
Instaluję i wszystko niby jest OK - nawet jak sprawdzam wg dokumentacji plugina to pliki są tam gdzie powinny byc a pomimo tego PS 7.0 CE NIE WIDZI pluginow no i w menu nie pojawiają sie wpisy które powinny tam sie pojawic :(
Dlaczego?

marwit
29.11.04, 11:55
masz polska wersje PS'a? jak tak to wgrywaj do katalogu \plugins-pl (czy cos w tym stylu, z pamieci pisze) a nie do \plugins

qwerty
29.11.04, 12:37
dzieki ale te pluginy instalują sie akurat z instalatora... zeby było zabawniej, poprzednie tego samego producenta są ok pojawiła sie nawet pozycja w menu a obecnych (innych) PS nie widzi i oczywiscie do menu nic nie dopisał a powinien był...

marwit
30.11.04, 00:55
nie odpowiedziales mi na pytanie:) jak z instalatora to znajdz pliki i przezuc recznie

piotr-pl
2.12.04, 02:07
ja miałem ten sam problem, pluginy np: FotoFrame2,5; nie chciały się instalować do wersji PS 7.0 CE (wer.PL), zmieniłem PS na 5.0 i wszystko jest O.K. (dlaczego, tego sam nie wiem!!!)

MichelCat
2.12.04, 02:19
są pluginy które z pewnymi wersjmi nie wiedzieć czemu nie są kompatybilne, a producent (Adobe) podaje, że wszystko w dół powinno działać. Tak jest też z pluginem Old Movie. znakomity filtr robiący stare odrapane fotografie. Tylko dla tego pluginu mam osobno PS 7CE, a normalnie pracuję na PS CS, który to owego pluginu nie widzi.

qwerty
2.12.04, 08:17
Cześc podfolderow w PS 7.0 CE jest podwojna tzn. normalna nazwa i ta sama z koncowką "PL". Zdublowałem zawartosci wszystkich tych "podwojnych" folderow i teraz chodzą mi prawie wszystkie pluginy z wyj pxl SmartScale Extensisa - zeby było ciekawiej sciągnąłem takze inne Extensisa i WSZYSTKIE są OK poza własnie tym SmartScale. Ale tak mysle ze skoro ten SmartScale to wersja 1.0 to moze został opracowany niedawno własnie "pod PS CS" i nie działa dla nizszych wersji... a szkoda bo ponoc jest najlepszy jesli chodzi o "powiekszanie" fotek co chciałem wyprobowac na wydrukach A3. No ale poki co promocja na ten format u FJ sie skonczyła...

abratek
3.12.04, 17:47
U mnie na PS6 działa - i właśnie działać powinien od wersji 6.
jako uzupełnienie tego filtru proponuję programik unJPEG, który to likwiduje artefakty po kompresjii JPEG

abratek
12.12.04, 23:47
Ha ! ciekawostka!
Właśnie zainstalowałem PS 7CE i próbowałem odpalić ten plugin, a tu zonk!
i wiecie co , ta cholera działa wtedy kiedy Photoshop jest ustawiony na język angielski (Edycja>Preferencje>Ogólne>Język aplikacji>English) , i niema tu znaczenia w którym katalogu ten plugin jest zainstalowany ! , to znaczy że w wersji angielskiej odczytuje też z katalogu Plug-Ins PL

qwerty
13.12.04, 08:10
czesc... dzięki - no to Adobe dało plamę... sprzedaje wersję "uszkodzoną"? albo to witaminka cos miesza... hmmm... w kazdym razie dzięki za info :) Pzdr.
PS. Jeszcze jedno pytanko...
Jak ten plugin funkcjonuje (chodzi o skutecznosc i jakosc rezultatu) w porownaniu do S-Spline?

abratek
13.12.04, 13:37
Myślę że to nie Adobe dało plamę tylko t wplikach tego pluginu jest coś co nie pozwala wspólpracować z innymi lokacjami PSa, nadmienię tu że podczas instalacji pluginu jest możliwość wyboru katalogu do instalacji - a on i tak wskakuje tam gdzie chce ( tzn do Plug-Ins a nie do Plug-Ins PL jak to wskazuje użytkownik).
co do jakości to moim zdaniem na pewno lepszy od standartowej funkcji, a z S-Spline nie porównywałem - jak będę miał chwilkę to zerknę.

qwerty
13.12.04, 19:44
czyli wszystkie dotychczasowe spostrzezenia mamy identyczne ;) no to czekam na opinię o wyższosci któregos z tych programow :)

abratek
14.12.04, 00:08
No kurde "człowiek całe życie się uczy i głupi umiera" - mam ciekawostę
w PS 7CE w polskiej wersji językowej, plugin SmartScale ( ale i S-Sline Pro) działa ! ale w dość nietypowy sposób, aby dokonać obróbki SmartScale`m należy obrazek zaimportować poleceniem : Plik>Importuj>Extensis pxl SmartScale 1.0...
aby użyć S-Splina trzeba otworzyć obrazek (Plik>Otwórz), a następnie
Plik>Eksportuj>S-Spline Pro.
to dość ciekawe podejście do filtrów , ten sposób działa też w PS6


Zrobiłem mały teścik - trudno ocenić s-spline jest wolniejszy, jednak daje
chyba większe możliwości ustawienia parametrów, co w końcowym efekcie może dać lepsze rezultaty.
Myślę że prawdziwy test należałoby przeprowadzić na odbitkach, a nie tylko na monitorze, jak coś będę miał to wrażenia przekażę

qwerty
14.12.04, 13:16
dzięki za bardzo ciekawe "odkrycie" :) Hmmmm... ciekawe jak bardzo te pluginy pozwalają powiekszyc fotki zeby jeszcze nie było zbyt wielkich przekłaman - chodzi mi o to czy jest szansa zeby fotke z 4 Mpx aparatu tak powiekszyc zeby nawet w "moim" labie umieli zrobic przyzwoity wydruk A3 (ponoc potrafią dopiero z matrycy 5 MPx)...
Sprawdziłem to co napisałes... zgadza sie z 1 poprawką... najnowsza wersja S-Spline to juz PhotoZoom Pro no i w związku z tym nie ma pliku "S-Spline PRO.dll" a scislej, nie ma żadnego *.dll no i program działa tylko niezaleznie od PS - przynajmniej spod PS-a 7.0 CE nie daje sie uruchomic...

mirkus
20.12.04, 13:12
Mała dygresja odnośnie PS-a. Katalog Plugin, zawiera to samo co Plugin PL. Najlepiej tuż po instalacji PS-a Katalog PLugin zwyczajnie wyrzucić, a wszelkie wtyczki kipiować do plugin pl. Poza tym w opcjach programu trzeba wybrać katalog pluginów i dopiero wtedy PS wszystkie je zobaczy.

qwerty
20.12.04, 13:39
Mirkus - to co proponujesz zrobiłem dawno temu - PS nie widział tego plugina pomimo tego. Nawet nie wyrzucałem niczego tylko zsynchronizowałem zawartosc obydwoch katalogow. Bez skutku - dopiero uwaga abratka częsciowo rozwiązała problem.

abratek
20.12.04, 20:50
najnowsza wersja S-Spline to juz PhotoZoom Pro no i w związku z tym nie ma pliku "S-Spline PRO.dll" a scislej, nie ma żadnego *.dll no i program działa tylko niezaleznie od PS - przynajmniej spod PS-a 7.0 CE nie daje sie uruchomic...
Otórz jak najbardziej działa, pliki *.dll nie mają z PS`em nic wspólnego ( no prawie) - pluginy mają rozszerzenia 8be, 8BA,8bx,8bf itp. w tym przypadku plikiem potrzebnym do odpalenia jest PhotoZoom Pro.8be , który instaluje się w katalogu C:\Program Files\Adobe\Photoshop 7.0 CE\Plug-Ins\Import-Export , i należy go przenieść ( a najlepiej skopiować) ręcznie do C:\Program Files\Adobe\Photoshop 7.0 CE\Plug-Ins PL\Import-Export

qwerty
20.12.04, 21:45
no tak... zapomniałem ze pól roku temu probowałem zainstalowac jeszcze S-Spline skutkiem czego po jego jak sie okazało niekompletnym usunięciu w katalogu pozostał ten sygnalizowany brakujący dll z tym... ze pozostał w tym niewłasciwym katalogu bez "PL" co wprowadziło zamęt. Dzieki!