PDA

Zobacz pełną wersję : OT najwieksze na swiecie zdjecie panoramiczne



Jeronimo
22.11.04, 21:10
Holenderska organizacja TNO, zajmująca się poszukiwaniem praktycznych zastosowań dla odkryć naukowych, stworzyła największe na świecie panoramiczne zdjęcie w formacie cyfrowym (http://wirtualnemedia.pl/index1.php?act=4&id_artykulu=17595&id_rubryki=0&id_podrubryki=15&word=du%BFe%20zdj%EAcie)

http://www.tpd.tno.nl/Pics/DII/gigazoom/Delft2.htm

Pozdrawiam

Jeronimo
22.11.04, 21:12
suuuper sprawa - na szybkim laczu to juz wogle super dziala. Niezle ostrzy.. mozna pieknie przeczytac rejestracje samochodow... Dobrze w niektorych miejscach widac laczenie tej panoramy ale co tam i tak jest gites :]

(A)rturo
22.11.04, 21:17
A widzisz rejestracje z Polski ?

MichelCat
22.11.04, 23:53
tak chodzi znakomicie, do tego ze to takie wielkie to jeszcze tak czybko mozna przegladac, rewelacja, widzialem to zdjecie kilka dni temu, ale myslalem ze znajomy pokazuje mi ot takie tam zdjecie panoramiczne...

Jeronimo
23.11.04, 03:47
A widzisz rejestracje z Polski ? hehe znalazlem :P

A swoja droga ciekawe w jakim programie to bylo laczone... widac laczenia, no ale jak na 600 czesci to jest gites ;-)

Webster
29.11.04, 01:42
chodzi o tego niebieskiego vw? trudno powiedziec czy to z PL...

nib
29.11.04, 11:06
niezle hehe:))))

(A)rturo
29.11.04, 11:18
Webster: polska rejestrcja ,polska

Arras
29.11.04, 12:37
hehhe...fajne... tylko zastanawiam się jak to zrobione było technicznie... bo napewno poklejone z dużej liczby zdjęć.... a żeby takowe porobić chyba potrzeba jakiś przyrząd do obracania aparatem o konkretny kąt w poziomie i w pionie... ciekawe.

chivas
30.11.04, 00:48
A ponizej macie co nie co o tym zdjeciu.Pochodzi to z forum "cyberfoto"
"Zdjęcie o rozmiarach 2500 Megapiksela
Holenderska organizacja TNO, zajmująca się poszukiwaniem praktycznych zastosowań dla odkryć naukowych, stworzyła największe na świecie panoramiczne zdjęcie w formacie cyfrowym. Rekord padł zarówno pod względem rozmiaru pliku - 7,5GB, ale także jeżeli chodzi o liczbę pikseli 2,5 miliarda. To 500 razy więcej, niż w przypadku zdjęcia zrobionego przy użyciu cyfrowego aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5-megapisekli.
Fotografia przedstawia holenderskie miasto Delft i jego otocznie w jesiennej scenerii 2004r (warto zobaczyć, efekt jest niesamowity - na zdjęciach nawet można odczytać numer rejestracji samochodów). Zdjęcie wykonane zostało ze szczytu budynku wydziału Inżynierii Elektrycznej Uniwersytetu Delft, na wysokości ok. 100 metrów, przy użyciu aparatu Nikon D1x i 400mm obiektywu. Gdyby chcieć wydrukować zdjęcie w rozdzielczości 300dpi, rozmiary wydruku wyniosły by 6.6 x 2,6 metra.
Rekordowe zdjęcie w rzeczywistości składa się z sześciuset połączonych ze sobą zdjęć, skomponowanych w jedną całość. Aby je idealnie połączyć, pięć wydajnych komputerów pracowało nieprzerwanie przez trzy dni. Pojedynczy 'szew' odpowiadał powierzchni 78 797 x 31 565 pikseli."

marcju
2.12.04, 12:07
fotka wypas, pomimo błędów jakie znalazłem w postaci obciętego w połowie samochodu i dziwnego rozmazania nieco powyżej :D

Muzzy
2.12.04, 18:01
no no mam inspiracje... a co do tablic to chyba jedak sa z polski: powiat Wołów województwo dolnośląskie... :-)

ps a ja znalazlem czlowieczka bez nóżek... auu chyba bolalo... ło i bez głowy... kurcze chyba te superkomputery sie nie spisaly...

chivas
2.12.04, 23:16
Jest wiecej bledow,samochody pozamieniane dachami,dachy za samochodami,albo samochod wjezdzajacy w autobus(a tak na marginesie to ciekawie to wyglada).

Jeronimo
13.12.04, 01:13
wyczytane z grupy dyskusyjnej:

Taka ciekawostka. Kompozycja kilkuset zdjęc powierzchni Marsa dająca w sumie prawie 100 milionów pikseli. Robota Amerykanina zwanego swojsko "Spirit". Warto zobaczyć, jak będzie fajnie fotografować cyframi za 5/10/15 lat (niepotrzebne skreślić)... (http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/press/spirit/20041007a/05-JB-01-Cahokia_Pan-A249R1.jpg)

BTW polecam jakis program do sciagania plikow bo zdjecie zajmuje 50 MB :P

GieKa
13.12.04, 11:22
Jakiś czas temu wymyśliłem sobie zdjęcie które składałoby się ze sklejonych zdjęć makro ... kobiecego aktu. :D Niestety nie mam chętnej modelki, oprócz tego trzebaby skonstruować coś w rodzaju wózka lub statywu który mógłby poruszać się nad modelką. Może ktoś wykorzysta mój pomysł w praktyce. Ciekawie musiałoby wyglądać takie zdjęcie kilkuset Mpikselowe. :D

Jeronimo
13.12.04, 22:36
hehe zboczek :P

MichelCat
13.12.04, 23:41
Jakiś czas temu wymyśliłem sobie zdjęcie które składałoby się ze sklejonych zdjęć makro ... kobiecego aktu. :D Niestety nie mam chętnej modelki, oprócz tego trzebaby skonstruować coś w rodzaju wózka lub statywu który mógłby poruszać się nad modelką. Może ktoś wykorzysta mój pomysł w praktyce. Ciekawie musiałoby wyglądać takie zdjęcie kilkuset Mpikselowe. :D

Nie no są takie zdjęcia, chociażby twórcy postaci do Posera tak robią i miałem i chyba jeszcze mam całe zestawy takich zdjęć.

uranium
14.12.04, 00:18
DWL F077 to niewątpliwie polska rejestracja. z powiatu wołowskiego na dolnym śląsku. skąd się tam on znalazł?