PDA

Zobacz pełną wersję : I konkurs fotograficzny na forum klubu Olympus [blok]



(A)rturo
14.11.04, 22:26
I konkurs fotograficzny na forum klubu Olympus

1. Temat konkursu: LUDZIE (czyli zachowania ludzi, typowe oraz nietypowe sytuacje, portrety, akty i wszystko inne co kojarzy się z człowiekiem)
2. Nadsyłane fotografie powinny mieć wymiar najdłuższego boku maksymalnie 700 pikseli i ważyć 200KB i oczywiście wykonane aparatami firmy OLYMPUS.
3. Fotografie nie powinny zawierać ramek ani podpisów autorów (aby nie sugerować autora zdjęcia ). Obróbka zdjęć jest dozwolona, lecz aby zdjęcie zostało zdjęciem, a nie grafiką komputerowa (czyli dozwolone jest balansowanie levelami, kontrastem itp. No i naturalnie obróbka Rawa). Jeśli będą wątpliwości to autor będzie poproszony o oryginalne zdjęcie w celu weryfikacji.
4. Nadsyłane zdjęcia nie muszą być aktualnie zrobionymi mogą być wykonane wcześniej niż ogłoszony konkurs
5. Udział w konkursie mogą brać wyłącznie zarejestrowani użytkownicy forum: www.forum.olympus.hat.pl
6. Autor może wysłać tylko 1 fotografie na konkurs
7. Zdjęcia wysyłamy wyłącznie na adres: olympus@hat.pl , proszę tytułować swoje maile: „KONKURS FOTO” oraz w treści maila podać tytuł zdjęcia oraz swój Nick na forum
8. Konkurs trwa od 14 listopada do 5 grudnia 2004r. włącznie, po tym czasie zostanie przygotowana galeria zdjęć i w specjalnym wątku na forum odbędzie się głosowanie. Każdy uczestnik będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybrana przez siebie prace!

Nagrody:
Autorzy 3 najwyżej ocenionych prac otrzymają od firmy www.SuperFoto.pl kalendarze z własnymi wykonanymi zdjęciami, a zwycięzca dodatkowo otrzyma konto ftp


----------------------------------------------------------------------------
UWAGA:
Wszyscy którzy wysyłali swoje fotografie na konkurs przed 17 listopada proszę o wysłanie ich ponownie - mieliśmy małe problemy z serverem i niestety prace przepadły
----------------------------------------------------------------------------

marecki
15.11.04, 10:04
NO i super. Nagrody bardzo fajne.
Do dzieła

No-shadow Kick
15.11.04, 10:21
8) :!:
Życzę powodzenia kolegom i koleżankom z forum, a teraz aprat w rękę i w drogę. Może coś się ciekawego znajdzie :x

Pozdrawiam

GREJFRUT
15.11.04, 10:59
Bardzo fajnie!Teraz ide szukać ludzi :D

junior
15.11.04, 14:25
:roll:
Witam wszystkich!!!
Dzieki za zaproszenie. Napewno wezme udzial, a moze i ktorąs z nagród. Konkurentom życze powodzenia
:P

GoSciU
15.11.04, 17:34
Zycze wszystkim POWODZENIA :)

PozdrawiaM :x

Zeartul
15.11.04, 17:57
Nadsyłane fotografie powinny mieć wymiar najdłuższego boku maksymalnie 700 pikseli
czyli, ze nie mogą byc zdjęcia w rozdzielczosci 1024x768 ? (sry, wiem, ze lamerskie pytanie, ale odpowiedzcie)

luc4s
15.11.04, 18:03
Zeartul
dokładnie tak jak mówisz.

piotr-pl
15.11.04, 20:03
super, że mamy konkurs,
ale szkoda, że nie temat dowolny, a tylko LUDZIE :((, ja nie lubię fotografować ludzi !!!
a może będzie kolejny konkurs?

(A)rturo
15.11.04, 20:14
Jeszcze jeden sie dobrze nie zaczol a wy chcecie kolejny? :)

golden
16.11.04, 00:29
I konkurs fotograficzny na forum klubu Olympus

i oczywiście wykonane aparatami firmy OLYMPUS.



a jak ktoś nie ma aparatu firmy OLYMPUS ... to nie może wziąść już udziału w konkursie :arrow:

To chyba niepotrzebna dyskryminacja na tym Forum - powinny liczyć się tylko zdjęcia obojętnie czym zrobione !

(A)rturo
16.11.04, 00:43
To forum przedewszystkim dla uzytkonikow Olympusow wiec o dyskryminacji nie ma mowy

ella19
16.11.04, 00:59
co prawda wolę fotografować zwierzeta ale co tam mozna spróbować .
życzę wszystkim szczescia i wdzięcznych modeli ;)

qwerty
16.11.04, 07:48
dlaczego wdziecznych modeli a nie modelek? ;)
No i gdzie znowu podziali sie ci ludzie... :roll:
Pzdr.

negros
16.11.04, 15:15
witam wszystkich,

ja już swoją pracę wysłałem. z niecierpliwością czekam na galerię ze wszystkimi zdjęciami. ciekawe czy moje zdjęcie będzie miało jakieś szanse, czy też okaże się, że mam o sobie zbyt wysokie mniemanie i będzie jednym z najsłabszych... :wink:

w każdym razie powodzenia życzę i czekam na galerię

pozdrowionka z krakowa :D

fotomark
16.11.04, 16:52
Witam dzięki za zaproszenie.Cieszę się że mamy konkurs.Trochę temat mi nie leży , ale kto wie może kogoś "dopadnę" ze swoim Olkiem.
Temat trudny i złożony ale nikt nieobiecywał że będzie łatwo. :D Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i Konkursowiczów życzę powodzenia. :D

Wiedźma
16.11.04, 19:53
Ech... mi też temat tak średnio podchodzi :// Nikt mi nie kce pozowac, a obcych ludzi jakoś nie umiem podpatrywac i focić :// Ale może jednak cos mi się nawinie przed obiektyw ;))

No-shadow Kick
16.11.04, 20:17
Wiedźmo, zrób autoportret, a żeby nikt Cię nie rozpoznał, to proponuję w PSie taki czarny pasek na oczy nałożyć :wink:

Pozdrawiam

luc4s
16.11.04, 20:25
golden

Z tego co wiem był/jest konkurs HP i tam również zdjęcia tylko z Hp przyjmują.

Ale zawsze możesz kupić Olka :!:

(A)rturo
16.11.04, 20:48
Konkurs jest trudny a raczej temat. Ale dla was jak i dla naszych Olympusow to betka :)

gloki
17.11.04, 19:17
Temat strasznie trudny szczególnie dla tkiego amatora jak ja. Wysłałem więc jedno ze śmiwszniejszych zdjęć z mojej kolekcji ( no przynajmniej z tych które autor zgodził sie upublicznić...). JUż widze jak ludziska po mnie jadą.... :( Ale koles na fotce ma rozbrajająca minę :lol:
\ nie mogę się doczekać dotek wykonanych przez takich szpeców jak wy (szczególnie licze na shadow'a :) )

A0
17.11.04, 20:05
z checia wezme udzial w konkursie bo olympusa mam, a i kikla zdjec ludzkich w zanadrzu sie znajdzie :)

Draxan
17.11.04, 20:38
z mojej kolekcji ( no przynajmniej z tych które autor zgodził sie upublicznić...).

milo by bylo jak Ty bys byl autorem tych zdjec :P

Jeronimo
18.11.04, 00:31
szkoda ze taki temat... mi nie podchodzi :(

sebastan
18.11.04, 02:23
Pytałem wiele razy i nakłaniałem do dyskusji, jaki temat będzie OK. Mnie ten wydał się dobry, ponieważ nie preferuje specjalnie sprzętu tylko szczęście i talent. Pomimo wszystko jestem przekonany, że każdy z Was stworzy coś ciekawego. Nawet chyba ja, ale mi się modelka dopiero na weekend ze szkoły zwali:)

qwerty
18.11.04, 14:17
co jest grane? Niby nawet w mojej wsi ludzie mieszkają i zawsze widywałem... a teraz chodze i... nikogo nie udaje mi sie spotkac ;)

uranium
18.11.04, 15:05
bo nie o to idzie by łazic z olkiem. olki nie sa aparatami do reportażu. tu sztuka działa cuda. pozdrawiam. swe juz wysłałem.

qwerty
18.11.04, 15:30
jak to nie łazic z Olkiem? we dwójke raźniej... ;) Rozumiem ze u Kolegi nastąpił ten cud... wow... chętnie zobacze :)

No-shadow Kick
18.11.04, 17:11
10 dni do końca i raczej żadnych cudów się nie spodziewam. Dzisiejszy wiatr wywiał mi z głowy wszystkie pomysły.
Chyba zaczekam na następną edycję konkursu :wink:

Pozdrawiam

STES
18.11.04, 17:18
W takim razie trzeba coś poszukać w swoim archiwum :!:

Pio 69
19.11.04, 12:14
Witam
Też swoje zdjęcie wysłałem. Zobaczymy jaka będzie ocena może nie zostanę zjechany. Ale i tak mi się ono podoba.
Szkoda, że tylko po jednym zdjęciu mozna wysyłać. Mam olka od 1,5 miesiąca ale wybrac z już zrobionych było bardzo trudno.

powodzenia wszystkim :!:

qwerty
19.11.04, 13:22
Pio69, mogę pomóc... wyslij mi inne Twoje z tych wybranych a ja wysle je na konkurs :)))))))) nagroda sie podzielimy ;)

Pio 69
19.11.04, 14:46
Qwerty. Dzięki za propozycję. Już sam myślałem czy się nie zalogowac na kilku jeszcze hasłach :D , ale byloby to nie fer :P . trzeba dać sznse innym :x .
A i tak 1 nagrody nie zdobędę. Są to moje pierwsze zdjęcia na OLKU i jeszcze go nie rozpracowałem do końca.
Ale jeśli by mi się udało :D :)) to podzielę się kontem ftp (bo itak nie mógłbym korzystać. - net mam tylko w pracy.

qwerty
19.11.04, 15:13
fajnie ze to tak widzisz... ze cenisz to co jest fair bo to coraz rzadsze zjawisko... Pozdrawiam i zycze powodzenia! Ja chyba nie wystartuję... co i tak nie ma znaczenia bo są tutaj znacznie lepsi... :)

gloki
19.11.04, 18:53
z mojej kolekcji ( no przynajmniej z tych które autor zgodził sie upublicznić...).

milo by bylo jak Ty bys byl autorem tych zdjec :P

hahaha no Model o modela mi chodziło :) Cholera za późno wydało się ale nic mi nie udowodnicie :)))))

Pio 69
22.11.04, 12:56
qwerty, nie rezygnuj. Może znajdziej w Swoich wcześniejszych zdjęciach cos fajnego. Ja np wybrałem zdjęcie swojej córki, które mi się bardzo podoba a wcale nie muszą tak uważać inni. Powodzenia :!:

qwerty
22.11.04, 13:20
dzięki za wsparcie duchowe... :) raczej zobaczę najpierw inne fotki i moze czegos sie nauczę... bo próbowałem juz ale jakos chyba nie mam wyobraźni, podejscia do tego tematu....

wodnik
22.11.04, 13:34
To może i ja podejmę nierówną walkę z tym konkursem :wink:

chichio
22.11.04, 14:28
Ja tez wyslalem wg. mnie swoje najlepsze foto :)
Oczywiscie zrobione olkiem :D

*_radosny_*
22.11.04, 18:25
Mnie także temat nie bardzo leży - bo fotografowac ludzi nie bardzo potrafie (no i nie mam w tym wprawy).
Co gorsze -kreatywność moja ograniczy się do wybrania z dysku jakiejś fotki z nielicznych odpowiadających tematowi - bo mój Olo pojechał zwiedzać serwis w Warszawie (a może nawet gdzieś dalej?)
Tak sobie myśle - może Olek zrobi troche portretów ludzi naprawiających aparaty ;) i będzie na konkurs jak znalazł...

P.S. Wiecej ciekawszych zdjęc na temat mam z Zenita :(

Do konkursu podchdzę na luzie - wiem że szczególnie w tej tematyce szans nie mam - ale liczy sie zabawa :)

Cris
23.11.04, 01:01
Ile juz wplynelo foto?

sebastan
23.11.04, 02:38
Kilka razy próbowałem zagadnąć Państwa na okoliczność tematu konkursu. Nie było chętnych. Temat LUDZIE zaproponowalem z kilku powodów m.in to, że nie wymaga wielu akcesoriów, że w zasadzie bez względu na posiadany sprzęt można uchwycić coś ciekawego. Ale także dlatego, że ten temat bardzo rzadko pojawiał się na forum. LUDZI po prostu było mało. Więc wiadomo, że hokeista woli grać w hokeja a nie w piłkę i na odwrót. Jest to temat nikogo nie faworyzujący z góry. A że zima i mgła? No proszę Państwa, najlepsze zdjęcie jakie widziałem, to był gość trzymający 2 bochenki chleba po pas w wodzie z powodzi w 1997 roku.
Wielu z was zapewne zainteresował mail który z automatu był wysyłany do zarejestrowanych forumowiczów. Wniosek jest jednen. Z forum Olympusa trzeba być na co dzień wtedy będzie mozna wyrazić swoją opinię np. na temat tematu konkursu.

WojTech
23.11.04, 03:53
Hm, a ja mam taki jeden pomysl - niech ten konkurs przysluzy sie wszystkim!

A mianowicie:
Niech przy kazdym zdjeciu konkursowym beda podane podstawowe parametry:
- czas naswietlania
- przyslona
- ISO
- ewentualnie jeszcze ustawiony balans bieli (?) lub inne (np. model aparatu).

Wydaje mi sie, ze przy takiej ilosci uzytkownikow forum poznajacych swoje aparaty (w tym ja), majace ustawienia manualne (przeciez po cos one sa!) bedzie to BARDZO przydatne i stworzy znakomita baze porownawcza.

ps. inna sprawa, ze zdjecie konkursowe prawdopodobnie bedzie sie roznic od zdjecia wykonanego przy podanych parametrach - przez obrobke komputerowa...

ps2. tez wysle swoje zdjecie do konkursu, ale musze najpierw porozumiec sie z osoba sfotografowana.. :wink:

pozdrawiam serdecznie
wk

AleksandraSol
23.11.04, 13:29
Hm, a ja mam taki jeden pomysl - niech ten konkurs przysluzy sie wszystkim!

A mianowicie:
Niech przy kazdym zdjeciu konkursowym beda podane podstawowe parametry:
- czas naswietlania
- przyslona
- ISO
- ewentualnie jeszcze ustawiony balans bieli (?) lub inne (np. model aparatu).


wk

Jeju, a kto by tam spamietal paramenty zdjecia sprzed miesiaca? :)
Ja nie notuje, i juz wyslalam na kunkurs.
Pa!

Pio 69
23.11.04, 13:45
AleksandraSol i WojTech
Niesprawdzałem (teraz) ale wydaje mi się że jak otwierałem swoje zdjęcia w Camedia 4.2 to mozna było sprawdzić wszystkie parametry wykonanych zdjęć.
Jeśli organizator konkursaa.. :D miałby trochę czasu to moze mógły te dane dopisać, ale moze to zależeć od ilosci zdjęć :x .

WojTech
23.11.04, 13:59
@AleksandraSol - nie musisz pamietac:) Prawdopodobnie masz je zapisane przy pliku. Sprawdz EXIF'a, np. w programie ACDSee.

Draxan
23.11.04, 14:55
Hm, a ja mam taki jeden pomysl - niech ten konkurs przysluzy sie wszystkim!

A mianowicie:
Niech przy kazdym zdjeciu konkursowym beda podane podstawowe parametry:
- czas naswietlania
- przyslona
- ISO
- ewentualnie jeszcze ustawiony balans bieli (?) lub inne (np. model aparatu).


wk

Jeju, a kto by tam spamietal paramenty zdjecia sprzed miesiaca? :)
Ja nie notuje, i juz wyslalam na kunkurs.
Pa!

oczywiscie exif nie istnieje a zdjecia robione na kliszy ;]
nie ma co sie wstydzic skoro zdjecia sa zrobione w automacie

WojTech
23.11.04, 17:17
@DraXan - dokladnie.

Wydaje mi sie, ze kazdy ma/powienien miec oryginal zdjecia wyslanego na konkurs, wymaga tego regulamin konkursu (pkt.3.).. Pozatym dane zapisane w exifie okreslaja, ze zdjecie zrobione bylo Olkiem, a nie Canonem wujka Franka..

pzdr
wk

Draxan
23.11.04, 23:16
gdyby byl model aparatu zostal bym zdemaskowany :P lub wziety do wazkiego grona ludzi :D

sebastan
24.11.04, 01:52
Rozwiązaniem pewnie będzie podanie danych parametrów zdjęcia, danych modelu aparatu, oraz autora zdjęcia po zakończeniou głosowania. I wilk będzie syty i manchester city:)

WojTech
24.11.04, 22:58
@sebastan - idealne, salomonowe rozwiazanie. Tak byloby najlepiej :)

Rick van Dyke
25.11.04, 14:35
no, jeszcze 3 dni. Bardzo jestem ciekaw wystawionych fotek, oraz ich ilości 8)

Draxan
25.11.04, 18:50
nie no jeszcze 3 dni nie mialem czasu wyslac swojego zdjecia :(

ech kurde musze sie pospieszyc i wyslac

qwerty
26.11.04, 11:19
swojego? chodzi o autoportret? :)

marecki
26.11.04, 12:24
Nie ubiegaj faktów :)

Draxan
26.11.04, 13:52
tego nie wie nikt ;]

WojTech
27.11.04, 03:25
Zdjecie wyslane.
Zainteresowanie konkursem jest calkiem spore, wiec wielkich nadziei sobie nie robie:)

Zycze wszystkim powodzenia!
wk

qwerty
27.11.04, 14:59
DraXan przesadziłes ;) autor fotki wie na pewno ;)

vodnik
28.11.04, 13:36
Nie wiem czy wszyscy zauwazyli ze zmienil sie koncowy termin oddania zdjec. Dodatkowe informacje - bardzo wazne - dla osob ktore wyslaly juz fotki przed 17 listopada sa na pierwszej tronie tego watku.

wodnik
28.11.04, 23:22
Właśnie wysłałem ( w pierwszym e-majlu nie wiem co ) zdjęcie .Długo nie mogłem się zdecytować . To było przysłowiowe "za 5-ć dwunasta" ale moze się załapię.
pozdrawiam Wszstkich. Mimo, że jestam nowy czytam Was od dawna

A0
29.11.04, 21:33
wyslalam 17go, czyli mam wyslac jeszcze raz czy nie trzeba?

vodnik
29.11.04, 23:36
Na wszelki wypadek wyslij, ale o szczegoly skontaktuj sie z adminem (A)rturo

Kasia
4.12.04, 23:33
Witam serdecznie, jest okazja aby powrócić na forum, jakoś mi to wcześniej nie wychodziło, brak netu, czasu,ale jak tylko opanuję PS zacznę zagladać, a teraz z przyjemnoscią wezme udział w konkursie. Pozdrawiam i powodzenia