PDA

Zobacz pełną wersję : A może jakiś konkurs? PROSZĘ O OPINIE



sebastan
11.11.04, 13:24
Tak mi przyszło do głowy, może jakiś konkurs byśmy zorganizowali i wybrali "fotkę nad fotkami"? Tak na razie tylko pytam, coby ocenić zainteresowanie tym pomysłem. Byli by chętni do zgłoszenia swoich prac do takiego konkursiku? Nie wiem, może nie macie ochoty na takie zabawy. Proszę o uwagi.
Sebastian

Moded by Vodnik: Do dzialu Pozostale

luc4s
11.11.04, 13:33
Jak znajdzie się sponsor czemu nie ;)

No-shadow Kick
11.11.04, 14:32
W sumie widzę więcej plusów :D Nawet fajny pomysł, zdjęcia wystawia tu zawężony krąg osób, więc jest szansa że każdy kiedyś w końcu wygra :wink: Ocena zdjęć będzie raczej oparta na doznaniach estetycznych, bo ja np. nie czuję się tak na siłach oceniać zdjęcia pod względem techniki 8) I teraz kwestia, czy zdjęcia oceniać będzie wybrane jury, czy wszyscy użytkownicy forum.
Tak czy siak, pomysł warty przemyślenia.

Pozdrawiam

GREJFRUT
11.11.04, 15:09
Fajny pomysł ale moim zdaniem powinno być wybrane jury!Ja się pisze na to!!

marecki
11.11.04, 15:23
Ja jak najbardziej jestem za. Choć co do jury to uwazam że każdy powienin mieć szanse na głosowanie. Jeśli każdy odda po jednym głosie na jedną fotkę to będzie to sprawiedliwe (pod warunkiem że nie na swoją :) )

(A)rturo
11.11.04, 15:35
Ok to bedzie konkurs.. :)
Tylko wymyslcie tematyke zdjec
I zrobimy aby kazdy przyslal zdjecie, zrobie galerie i zrobi sie glosowanei na forum - kazdy bedzie mogl oddac tylko 1 glos..
A o nagrody sie zatroszcze

vodnik
11.11.04, 15:52
Tylko pytanie, czy fotki moga byc juz prezentowane w przeszlosci, czy tylko zrobione np po dniu ogloszenia konkursu. DOdatkowo, czy jakies modyfikacje w foto sa do zaakceptowania. To nie takie proste :).

Ja bym proponowal np zalozyc jakis watek z ankieta, ale bez mozliwosci ogladania wynikow, w czasie glosowania.

sebastan
11.11.04, 18:19
Witam, cieszy mnie, że pomysł się podoba:)
luc4s - prawdziwi artyści są bogaci po śmierci, tak a propos sponsora
No shadow-Kick, GREJFRUT- ja osobiście nie piszę się na jury, jestem demokratą
marekfe- właśnie tak samo myślę
(A)rturo - to właśnie chciałem sam zaproponować, ale cieszy mnie że chcesz mnie wyręczyć:)
vodnik - myślę, że fotki świeże jednak, modyfikację sądzę, że tak, jakiś PS czy coś owszem to element dzieła końcowego.
Co do tematyki: myślałem, myślałem i chciałem wymyslić coś co wyrówna szanse, nie będzie zależne tak bardzo od sprzetu tylko odda najwierniej jakiś tam talent. I sądzę, że optymalny temat to LUDZIE. Myślę ze sprzęt za 400 zł i za 8000zł nie będzie miał większego znaczenia wtedy. Sądzę ze to uczciwe. Oczywiście to luźne propozycje. Nie wykluczam, że się mylę.
Jedno jest pewne, na pewno galeria i na pewno głosowanie.
Sorry, że tyle piszę, ale jako że nie odważe się wziąść udziału w moim pomyśle to se chociaż popiszę:) Seba
P.S. Jeszcze jedno. Sądzę, że fotki zgłoszone do konkursu powinny być anonimowe, jak też i głosowanie takie powinno być.

(A)rturo
11.11.04, 19:05
to moze tak: wy ustalcie temat konkursy
a moja glowa w tym aby zalatwic sponsora
oraz reguly konkursy ustale tak aby byly jak najlepsze :)

luc4s
11.11.04, 21:32
Czego konkurs jak ja sprzedaje aparat :(
Mam pecha, a nowego będe miał dopiero na święta...

marecki
11.11.04, 23:00
Jeśli tylko można coś zaproponować to wydaje mi się że spoko by było jakby można było te fotki oceniać jakąś skalą punktów np od 1do 5.
Anonimowość też chyba jest dobrym pomysłem.
Temat LUDZIE jak najbardziej wporządalu bo bardzo szeroki.
Acha i oczywiście zgadzam się coby nie było wyników w czasie głosowania.

Na koniec takie pytanko, czy da się jakoś sprawdzić czy ktoś obrabiał fotke? Wydaje mi się że późniejsze kadrowanie to nie jest dobry pomysł. Cała sztuka to pstryknąć odpowiedni kadr za pierwszym razem.

Pozdrawiam

sebastan
12.11.04, 01:43
Widzę, że (A)rturo ostro się zaangażował i to dobrze, miło mieć na wsparcie kogoś doświadczonego i obmyslającego najlepsze reguły.
Temat: LUDZIE - kto przeciw?
Fotki nowe, termin zgłaszania proponuję do końca listopada, tydzień damy (A)rturo na zrobienie z nich galerii. Co do propozycje merekfe odnośnie punktacji, myślę, że każdy mogłby proponować trzy fotki w kolejności 3, 2 i 1 pkt. To będzie miarodajne. Raczej niewykonalne jest sprawdzanie co i kto obrabiał, więc z powodu braku możliwości kontroli pozostawiłbym tu dowolność. Fotki powinny być anonimowe, takie jest moje zdanie, stąd podpisy przy ramkach wykluczone. Każdemu zarestrowanemu użytkownikomi forum dałbym prawo do jednego głosu. Ujawnienie autorstwa dyskwalifikowałbym wykluczeniem. Pozostawiam do rozstrzygnięcia sposób głosowania, tak aby dochować zasady anonimowości. Ponadto jeden autor-jedna fotka. Czas na głosowanie ze 2 tygodnie myślę, tak żeby na święta rozstrzygać. Panów Moderatorów prosiłbym o odpowiednie wsparcie marketingowe na forum, tak by jak najwięcej osób miało okazję siędowiedzieć. Przeniesienie przez vodnika tematu z działu ocena zdjęć do pozostałe, wprawdzie słuszne merytorycznie, ale marketingowo do bani.
Dobrze, proszę (A)rturo o deklarację czy do niedzieli upora się ze szczegółami tak aby od poniedziałku zacząć.
Seba
P.S. Luc4s na co się przesiadasz ze swojego 740?

(A)rturo
12.11.04, 03:36
czekamy do niedzieli na wybor tematu.
Potem pojawi sie regulamin konkursu i przez 2 tygodnie bede czekac na zdjecia.A przez tydzien glosowanie..

wrocek
12.11.04, 14:21
Wydaje mi się że późniejsze kadrowanie to nie jest dobry pomysł. Cała sztuka to pstryknąć odpowiedni kadr za pierwszym razem.
Z tym twierdzeniem trudno mi się zgodzić. Kadrowanie podczas obróbki ciemniowej zawsze było elementem procesu twórczego i nie widzę tu żadnej różnicy w aparatach cyfrowych. Natomiast ograniczenie korekcji zdjęcia w zakresie balansu bieli czy poziomów może dyskryminować uczestników ze sprzętem o gorszych parametrach. A jak potraktować zmniejszanie zdjęcia czy jego wyostrzenie?

No-shadow Kick
12.11.04, 14:49
Oczywiście, można powiedzieć że 100% moich zdjęć jest kadrowane na komputerze. W mniejszym bądź większym stopniu.
Moim zdaniem zdjęcia w konkursie mogą być po obróbce i to nawet grubej. Dla mnie liczy się w zdjęciu efekt końcowy. Nie będziemy oceniać tu zdjęć reporterskich 8) Zresztą już wcześniej mówiłem, że ocena będzie skierowana raczej w stronę doznań estetycznych niż technicznych.

Pozdrawiam

luc4s
12.11.04, 15:19
P.S. Luc4s na co się przesiadasz ze swojego 740?

Jak dobrze pójdzie to na c770 z USA.

Wiedźma
12.11.04, 18:33
Końkurs? Fajno! Ja być za :)) Mam nadzieję, że mi nie umknie...

No-shadow Kick
12.11.04, 21:15
... Ujawnienie autorstwa dyskwalifikowałbym wykluczeniem...

Wiedźma, no to z autoportretem nie wystartujesz :?: :?:

Pozdrawiam

luc4s
12.11.04, 22:28
Skoro musi być anonimowość, to zdjęcia muszą być bez ramek, bo każdy z nas na forum ma swoje specyficzne ramki, po których można rozpoznać jego zdjęcia.

sebastan
12.11.04, 23:18
Anonimowośc nie MUSI być. Tak tylko proponuję, bo uważam, że tak będzie obiektywniej. Zresztą i tak dowodzenie przejął (A)rturo i będzie tak jak wymysli:) Ja tak tylko sugeruję. Mieliśmy obmyślić temat tylko, więc ja wciąż proponuję LUDZIE. Zarówno portrety, jak i wszystko na czym tylko będzie człowiek (albo kilku) jako temat przewodni. Sprzeciwu nie widzę...:)

Twardy
12.11.04, 23:28
Temat LUDZIE jest ok. Jestem za.

vodnik
13.11.04, 01:07
@sebastan przenosze z powrotem do Ocena zdjęc jak chciałeś.

A ja doloze 3 grosze. Obecna aura nie jest najlepszym sprzymierzencem fotografa, zwlaszcza fotografa portretow. Takie jest moje zdanie. Np w krakowie od 2 dni jest totalna mgla, wiec aparat pozsostaje w domu.

Nie wiem jak sie ustosunkowac do tego, ze fotki maja byc swieze. Wg mnie dobrze by bylo, gdyby fotki mogly by byc niekoniecznie swieze. Dla autora fotki nie malym wyzwaniem byloby wybranie jednej - najlepszej wg niego - z posrod tysiaca lub kilku tysiecy fotek.

Zastanowcie sie nad tym.

dooomin
13.11.04, 10:31
Rozsądne wydawałoby się rozdzielenie tematyczne zdjęć, ale wtedy zwycięskich fotek będzie musiało być kilka - po jednej w każdej kategorii i z konkursu zrobi się kobyła. Może więc jednak pełna dowolność. Trudniej coś takiego porównywać, ale cóż... jest wykonalne. Nie narzucałbym też na sztywno jednego tematu, bo każdy dobrze się czuje w innych klimatach.

Co do obróbki, to uważam, że "róbta co chceta" byle fotka była własna. To, czy ktoś ma dobre oko i dobry sprzęt jest tak samo ważne jak to czy radzi sobie z softem do obróbki i potrafi z czarnej plamy wyciągnąć coś godnego uwagi.

Punktacja? Sądzę, że pomysł z 3,2 i 1 punktami jest najsensowniejszy.

Anonimowość autorów? Jak najbardziej wskazana.

(A)rturo
13.11.04, 12:51
Nie ma sensu robic wiele kategorii.
Za malo jest nas na forum.
Bedzie jeden temat i juz

GREJFRUT
13.11.04, 13:56
Temat ludzie bardzo mi sie podoba!!!!Jestem za!Mysle że to temat dostepny dla każdego!Rozmyslam równiesz temat zwierzeta!

luc4s
13.11.04, 14:37
Z ludźmi jest też ten problem, że nie każdy znajdzie odpowiednią modelkę/modela, a później jeszcze uzyskać zgodę od niej/niego na publikacje na forum to ho ho :twisted:

sebastan
13.11.04, 20:00
Luc4s ewidentnie forsuje temat INSEKTY, które są pozbawione swobód obywatelskich :D. Myślę, że cyklicznośc konkursu to jest pewne rozwiązanie. @vodnik, jest Was tu kilku co mają po kilka tysięcy zdjęć raptem, dla reszty pozostanie mgła. Może dzięki temu powstanie kilka amatorskich stiudiów i parę patentów np. na oświetlenie. Mimo wszystko plener daje też pewne możliwości, albo fotki sytuacyjne. Pojemny worek.

luc4s
13.11.04, 22:12
Nie forsuje tematu insekty z prostej przyczyny, zakładacie, że zdjęcia mają być świeże, a gdzie znajdzie owady późną jesienia? Zresztą jak już wspominałem, prawdopodobie zmianiam sprzęt i zostanę do nowego roku bez aparatu.

Draxan
13.11.04, 22:46
sam temat ludzi jest dosc ogolnym tematem

portret? akt? streatshot )jak sie to pisalo)? ludzie w codziennosci? czlowiek przy pracy? przodownik pracy :P

skoro ludzie moze portrety ?


ps

i czy tylko jedno zdjecie ? bo trudno bedzie mi sie zdecydowac :D

vodnik
14.11.04, 00:12
No ja mysle ze jedno foto, i wcale nie forsuje pomyslu ze ma byc foto swieze. Jezeli tak, to ja odpadam w przedbiegach. Od miesiaca zarobiony do bulu.

sebastan
14.11.04, 02:14
EEEE @vodnik nie mozesz odpadac... Że tak powiem róbta co chceta, ja już się nagadałem. Ma być fajnie i tyle. Ja już odniosłem sukces, bo po tygodniach prób udało mi się umieścić moją wstrętną gębę obok moich postów.
(A)rturo ma nam zrobić regulamin, więc myslę, że pozbiera nasze opinie i wyciągnie konstuktywne wnioski. Tylko proszę nie lobbować!!!

(A)rturo
14.11.04, 13:02
wyciagne wyciagne :)
Nagrody juz sa - moze nie az takie okazale ale sa :)
I nikt mi sie nie wylamie z tego konkursu szczegolnie vodnik :)

marecki
14.11.04, 13:56
Jedno pytanie czy faktycznie będzie się dało zablokować głosowanie na swoją fotkę?

GREJFRUT
14.11.04, 14:16
dlamnie tema Ludzie czy temat insekty:] nie ma problemu mam hodowle swierszczy i ładną dziewczyne ehehhe :lol:

(A)rturo
14.11.04, 14:43
dzis w nocy pojawi sie regulamin. Od jutra bede czekac na fotki.. musicie jeszcze kilka godzin wytrzymac :)

GREJFRUT: niezle porownanie :)

GREJFRUT
14.11.04, 14:58
Tak mi sie na poezje zebrało :wink: Czekam z niecierpliwościa na regulamin!

No-shadow Kick
14.11.04, 17:47
Wszystko fajnie, tylko ten temat świeżości :o Ciężko mi to określić, co jest świeże a co nie. Może zostać tylko przy tym, że zdjęcie nie powinno być już wcześniej publikowane w necie i tyle.
I w ten sposób nie mam szans, bo wszystkimi swoimi najlepszymi fotkami już się pochwaliłem :P

Pozdrawiam

Draxan
14.11.04, 19:55
nie no luzik Arturo czeka na fotki, ale jeszcze nie wiemy na jaki temat :D

piotr-pl
14.11.04, 21:57
Nie narzucałbym też na sztywno jednego tematu, bo każdy dobrze się czuje w innych klimatach.
Punktacja? Sądzę, że pomysł z 3,2 i 1 punktami jest najsensowniejszy.
Anonimowość autorów? Jak najbardziej wskazana.
Jestem za tym co napisał "dooomin", temat dowolny, punktacja 3,2,1;
i anonimowość i brak ramek, ale czas konkursu trochę dłuższy np 1 miesiąc, bo trzeba te fotki gdzieś zrobić (jestem za nowymi fotkami)

sebastan
14.11.04, 23:59
Bardzo mnie cieszy, że wpadłem na pomysł konkursu, bo jak widać coś z tego będzie. Na tą okoliczność nawet zaopatrzyłem się w tulejkę, filterek UV (HAMA Filtr UV 390 (0-Haze) HTMC 52mm ) i pewnie mi to nie pomoże, ale co tam. Życzę wszystkim Państwu powodzenia, nagich modelek (albo modeli dla chętnych...) i ogólnie pozytywnego nastawienia. Dziękuję (A)rturo za zaangażowanie i pomoc, nagrody na pewno pozwolą cieszyć się nimi przez wiele lat.
Pozdrawiam, seba