PDA

Zobacz pełną wersję : Dyktafon z "mocnym" wejściem na mikrofon zewnętrzny stereo



deka87
13.10.09, 16:29
Witam.
Potrzebuję dyktafon, który ma wejście mikrofonowe stereo o napięciu od 3 do 20 V.

Dokładnie chodzi mi o to, żeby dyktafon "uciągnął" mikrofon stereo zbudowany z dwóch mikrofonów elektretowych (jednen potrzebuje od 1,5 do 10 V) bez potrzeby dołączania żadnego przedwzmacniacza itp.

taztaz
13.10.09, 16:52
najbardziej trafiony bedzie recorder zoom H4 , ma 2 niezależne wejścia mikrofonowe / liniowe na XLR. Mikrofonowe oczywiście z zasilaniem, można się pokosić o przenośny zestaw marantza albo tascam-a.
Ale to już kwestia wyboru i ceny .
Jak nie potrzebujesz wejścia XLR to są mniejsze i tańsze konstrukcje jak zoom h2 czy małe olympusy

deka87
13.10.09, 19:44
Dyktafon chcę kupić jak najniższym kosztem więc H4 czy H2 odpadają.
Napisałem maila do serwisu Olympusa i w odpowiedzi uzyskałem następującą informację: "Wszystkie dykatafony Olympus posiadają wejście na mikrofon o podanym przez Pana napięciu.", ale czy oby na pewno mają od 3 do aż 20 V ?
Jeżeli jednak nie mają to tańszym rozwiązaniem będzie zakup jakiegoś taniego dyktafonu albo odtwarzacza mp3 z wejściem liniowym i zakup przedwzmacniacza mikrofonowego.

taztaz
13.10.09, 20:10
Tak standardowo zasilanie mikrofonów jest w zakresie 3 do 52V standardowo jest to +47V
jest to wartość napięcia potrzebnego do uniesienia membrany mikrofonu pojemnościowego nad magnez. Większość sprzętu ma taką możliwość, pytane tylko jaki masz mikrofon i (typ model) i co chcesz nagrywać.

deka87
13.10.09, 21:13
jaki masz mikrofon i (typ model)Mikrofony zrobiłem samemu z "elektretów", jeden z mniejszych drugi z większych.


co chcesz nagrywaćSą to mikrofony stereo do nagrań binauralnych - coś takiego jak słuchawki douszne, tylko zamiast głośniczków są wstawione mikrofony elektretowe.
Coś takiego jak TUTAJ (http://www.uwm.edu/%7Etype/audio-reports/PanasonicWM-61A_OtherBinauralRigs/WM61A_Webpage_Caps_Mounts.html) ludzie robią


standardowo jest to +47VCiekawe czy to nie będzie za dużo dla dwóch mikrofonów elektretowych.

deka87
14.10.09, 14:23
Odpisałem na odpowiedź, która uzyskałem wcześniej, ale tym razem uzyskałem taką informację: "Wszystkie dyktafony Olympus wysyłają zasilanie 3V do mikrofonów przy podłączeniu do wejścia mikrofonowego."
Więc już nie wiem jak to jest 3V czy 47 V ?

MicSzu
14.10.09, 14:40
+48V to masz napięcie ''Phantom'' dla mikrofonów pojemnościowych. Ma ono zastosowanie w klasucznych zastosowaniach audio--> nie wiem jak jest w ''kieszonkowych'' dyktafonach:)

deka87
14.10.09, 14:59
O Phantomie słyszałem już wcześniej, ale mnie nie interesuje, bo potrzebuje tak jak pisałem od min. 3 do max. 20 V.

W takim przypadku chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przedwzmacniacza na baterię 9V + jakiś tani dyktafon z wejściem mikrofonowym lub jakiś tani odtwarzacz mp3 z wejściem line-in.