PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia księżyca



Rafik28
10.10.09, 15:43
Witam
Chciabym zapytać jak sfotografować księżyc tak aby wraz z innymi obiektami wyszedl wyrazisty i ostry (chcialem aby kula świata bya księżycem ) Obiektyw jaki używaem do wykonania tego zdjęcia to 14-42 mm. Z góry dziękuje za porady.
Moje amatorskie zdjęcie przedstawiam poniżej :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a63e27d18de9a7c.html

krzysiekz
10.10.09, 17:19
Na jednym zdjeciu bedzie ciezko. Mozna sprobowac szarej polowki zeby skompensowac swiatlo ksiezyca. W obiektywie nieskonczonosc albo lepiej hiperfokalna. Latwiej bedzie 2 zdjecia zrobic z zlozyc - jedno naswietla na ksiezyc a drugie na reszte.

kateb
10.10.09, 18:07
Na jednym zdjeciu bedzie ciezko. Mozna sprobowac szarej polowki zeby skompensowac swiatlo ksiezyca. W obiektywie nieskonczonosc albo lepiej hiperfokalna. Latwiej bedzie 2 zdjecia zrobic z zlozyc - jedno naswietla na ksiezyc a drugie na reszte.
jeżeli chodzi o sam księżyc to musisz ustawić pomiar światła na punktowy i wycelować w księżyc, albo zrobić wszystko ręcznie.
Można też metodą prób i błędów, masz cyfrówkę więkc ćwiczysz do bólu. Robisz - patrzysz, zmieniasz EV, robisz i jeszcze raz patrzysz itd.

Rafik28
10.10.09, 18:27
Witam ponownie
Dziękuje za pomoc :)
Mam kilka pytań. W jakim programie mógbym poączyć 2 zdjęcia i ewentualnie jak to wykonać scalenie w danym programie? Teraz mam szkole na przyszlosc - mianowicie wiem jak wykonac 2 zdjecia ( 1 - ksiezyc 2- resztę ktora chcialem uchwycic na zdjeciu ) Niestety narazie z filtrów mam tylko polara (hoya).
Co do hiperfokalnej - jak najlatwiej zastosowac dla moich obiektywów:
- 14-42
- 40-150
- 135 (3,5)
Pozdrowienia :)

jerryg3
10.10.09, 23:12
nie chcemy, żeby księżyc był plamą biiałą, chcesz zachować strukurę budynków ? żeby to zrobić za jednym "kliknięciem" musiałbyś być powiedzmy "wirtuozem fotografii" , ale da się to wykonać. PZD
ps. photoshop lub inny program, pracując na warstwach.