PDA

Zobacz pełną wersję : podwójna stabilizacja? Gdybanie



Iwo
9.10.09, 16:19
Hej,
Kiedyś juz się nad tym zastanawiałem, jak przeczytałem o Leice 14-50mm.
Wtedy było to niemożliwe. Jak myślicie, czy jest szansa na to by stabilizacja matrycy współdziała w przyszłości ze stabilizacją obiektywów mikro4/3 Lumixów? Technicznie się nie znam, ale nie sądzę, by było to niewykonalne...
Tylko czy Olek z Panasem, by się dogadali, bo już widać, raczej odmienną politykę w tym zakresie (jeden robi w body, drugi w szkłach stabilizację) niż chęć pełnej współpracy..
Myślę e podwójna stabilizacja byłaby dopiero hitem, gaszącym ostateczni argumenty Kwanonowcom i Nikonowcom, na temat wyższości stabilizacji w obiektywach.
Pomarzyć można...

kateb
9.10.09, 16:47
Hej,
Kiedyś juz się nad tym zastanawiałem, jak przeczytałem o Leice 14-50mm.
Wtedy było to niemożliwe. Jak myślicie, czy jest szansa na to by stabilizacja matrycy współdziała w przyszłości ze stabilizacją obiektywów mikro4/3 Lumixów? Technicznie się nie znam, ale nie sądzę, by było to niewykonalne...
Tylko czy Olek z Panasem, by się dogadali, bo już widać, raczej odmienną politykę w tym zakresie (jeden robi w body, drugi w szkłach stabilizację) niż chęć pełnej współpracy..
Myślę e podwójna stabilizacja byłaby dopiero hitem, gaszącym ostateczni argumenty Kwanonowcom i Nikonowcom, na temat wyższości stabilizacji w obiektywach.
Pomarzyć można...

Canonowcy i Nikonowcy dalej będą mówili o wyższości stabilizacji w obiektywach bo:
- mają tylko taką
- tylko taka oferuje stabilizację obrazu na matówce (chyba że EFV wtedy to obojętne)
u nich działa dobrze.

A my będziemy mówili o wyzszości tej w body bo... działa np. z Heliosem czy Pentaconem.

szalik07
9.10.09, 16:49
Na optyczne.pl zrobili kiedys test (przy okazji 14-50) i na dzis dzien, wlaczenie obu stabilizacji na raz, pogarsza sprawe. Natomiast z osobna roznica wydajnosc obu systemow byla raczej minimalna.

RadioErewan
9.10.09, 17:14
Dyskutowany był ten problem wielokrotnie na PRFC i chyba tez w klubie. Oba systemy musiały by być ze sobą sprzężone (wymieniać się informacjami). Inaczej to nie ma sensu, bo każde przesunięcie będzie korygowane dwa razy (czyli będzie podobnie jak bez stabilizacji, albo gorzej).

Pozdrawiam

Magnesus
9.10.09, 18:37
Może by pomogło przy maksymalnych wychyłach w stylu "ja już dalej nie mogę, spróbuj ty" albo przy wymagających maksymalnej prędkości (mogłyby się oba systemy dzielić danym wychyleniem). Ale mam wrażenie, że implementacja byłaby bardziej skomplikowana niż zysk z jej zrobienia.

RadioErewan
9.10.09, 19:07
Może by pomogło przy maksymalnych wychyłach w stylu "ja już dalej nie mogę, spróbuj ty" albo przy wymagających maksymalnej prędkości (mogłyby się oba systemy dzielić danym wychyleniem). Ale mam wrażenie, że implementacja byłaby bardziej skomplikowana niż zysk z jej zrobienia.

Możliwe, że pozwalało by to niwelować większe drgania, jednak bez protokołu komunikacyjnego między składnikami to nie będzie dobrze działać (z obecnymi komponentami).

Pozdrawiam