PDA

Zobacz pełną wersję : seculine U-13C



chrzyptowicz
3.10.09, 15:19
Witam, własnie kupiłem ten wynalazek do mojego E-500 i takie spostrzeżenia:
solidnie wykonana mocna konstrukcja, mocowanie za pomocą śrubek, także nie ma lęku, że odpadnie, natomiast trochę wystaje poza aparat, trzeba uważać żeby o nic nie zaczepić.
mój główny problem polega na tym, że po zamocowaniu tej soczewki górna 1/3 celownika jest nieostra, pośrodku jak i na dole jest ostro natomiast na górze obraz się rozmywa. Sam celownik jest ostry w każdym jego punkcie, tak samo wszystko jest w porządku jak patrzy się przez sama tę soczewkę, obraz jest trochę powiększony bez zniekształceń. po założeniu soczewki na celownik problem się powtarza. Nie wiem o co chodzi, czy przy soczewkach powiększjących zakładanych na wizjery aparatów obraz powinen byc tylko ostry po środku celownika czy na całej powierzchni?

RadioErewan
3.10.09, 15:22
Co to jest to seculine?

chrzyptowicz
3.10.09, 15:25
Jest to soczewka powiększająca do celownika, konwerter optyczny, powiększa obraz o 35%
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
ta sama zasada działania co w ME-1
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
zastanawia mnie to czy tego rodzaju zniekształcenia przy zastosowanu tych konwerterów są czymś naturalnym

krzysiekz
3.10.09, 15:45
W me-1 mam cala matowke ostra, moze soczewki sa w tym wynalazku krzywo ustawione?