PDA

Zobacz pełną wersję : sterowanie bezprzewodowe Fl-36



pedrowy666
30.09.09, 21:30
Witam, niedawno kupiłem lampe FL-36 do olympusa E-500, wszystko gra tylko mam pytanko czy tym aparatem można sterować lampą bezprzewodowo kiedy jest odłączona od aparatu? Nigdzie w instrukcji aparatu nie mogę tego znalezć a szkoda bo byłem przekonany że można.

grizz
30.09.09, 21:32
Nie można.

Ani tym aparatem, ani tą lampą.

Sterowanie zdalne ma fl-36R

pedrowy666
30.09.09, 21:44
tzn mam FL-36R i wiem że tą lampa można no ale jak piszesz że aparatem nie to jestem załamany, nawet po zmianie oprogramowania w aparacie, nic sie nie da z tym zrobić?

RadioErewan
30.09.09, 21:46
Nie pamiętam, ale chyba fl36r ma tryb slave nieststemowy. Tyle, że bez RC TTL.

Eddie
30.09.09, 21:53
Lampki z R odpalają się bezprzewodowo i nie potrzebne jest do tego sterowanie w aparacie. Rzecz jasna, moc błysku musisz ustawiać manualnie, czemu służy odpowiedni tryb Slave w lampie.

pedrowy666
30.09.09, 21:58
z tego co pisza w instrukcji lampy fl36r, to sterowanie odbywa sie za pomocą błysku lampą wbudowana w aparat, tylko że tam piszą o ustawiemiu odpowiednich kanałów zarówno w aparacie jak i lampie, siedze od kilku godzin i nic nie moge znalezć, wiem że E510 i E3 sterują w ten sposób

RadioErewan
30.09.09, 22:01
z tego co pisza w instrukcji lampy fl36r, to sterowanie odbywa sie za pomocą błysku lampą wbudowana w aparat, tylko że tam piszą o ustawiemiu odpowiednich kanałów zarówno w aparacie jak i lampie, siedze od kilku godzin i nic nie moge znalezć, wiem że E510 i E3 sterują w ten sposób

E-500 nie ma sterowania zdalnego z pomiarem TTL. Nie zmieni tego aktualizacja oprogramowania wewnętrznego aparatu. Olek tego nie zrobi(ł). Możesz odpalić lampę zewn. błyskiem lampy wbudowanej, ale albo energia błysku będzie zawsze stała, albo jak jest tryb auto RC, to błysk będzie regulowany przez wbudowany w lampę czujnik.

pedrowy666
30.09.09, 22:04
dzięki Eddie, włączyłem na manual slave i działa, widocznie w instrukjia była na przykładzie innego aparatu, zajefajnie:)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
przecież właśnie reguluję moc błysku za pomocą zmianyGN, w trybie auto lampa też sie wyzwala ale tylko wtedy tylko ręcznie zmiana wartości F w lampie moge regulowac siłe błysku, jak cos pokręciłem to piszcie bo bardzo mi pomogliście, dzięki!

RadioErewan
30.09.09, 22:21
przecież właśnie reguluję moc błysku za pomocą zmianyGN, w trybie auto lampa też sie wyzwala ale tylko wtedy tylko ręcznie zmiana wartości F w lampie moge regulowac siłe błysku, jak cos pokręciłem to piszcie bo bardzo mi pomogliście, dzięki!

A z najnowszymi puszkami Olka wszystko może odbyć się automagicznie. Łącznie z wprowadzeniem korekty błysku z poziomu korpusu.

droplet
30.09.09, 22:29
z tego co pisza w instrukcji lampy fl36r, to sterowanie odbywa sie za pomocą błysku lampą wbudowana w aparat, tylko że tam piszą o ustawiemiu odpowiednich kanałów zarówno w aparacie jak i lampie, siedze od kilku godzin i nic nie moge znalezć, wiem że E510 i E3 sterują w ten sposób

E-510 nie ma wsparcia dla RC TTL