PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję dekielka



Takaszi
25.09.09, 10:29
Witam. Poszukuje dekielka, a właściwie to chyba dekla. Ma pasować na końcówkę osłony obiektywu. średnice tejże osłony to wewnętrzna 102 i zewnętrzna 105. Bardziej pasowała by typu push czyli po ludzku wciskana na zewnątrz, ponieważ osłona nie ma wewnętrznego gwintu. Przeglądam internet i nic, najwięcej co znalazłem to 92. A może ktoś ma zbędny, lub wie kto może dotoczyć z tworzywa takie coś?

Karol
25.09.09, 10:37
Do jakiego szkła potrzebujesz tego cuda?

dziobolek
25.09.09, 10:58
Hmmm, a może weź osłonę, wybierz się do jakiegoś dużego marketu spożywczego i...
skup się na produktach, które posiadają plastikowe dekielki.
Może uda ci się coś tam dopasować ;)

Pozdrówka!

Takaszi
25.09.09, 10:58
Witam, te cudo to mirror samyang 500 mm. Kupiłem go z osłoną taka dedykowana metalową. Ma mocowanie na gwint wewnętrzny w obiektywie, normalnie przeznaczony do filtrów. Ciagłe składanie i rozkładanie tego ustrojstwa żeby go zabezpieczyć jest bez sensu. Więc wymyśliłem nowy futerał, służący do noszenia w stanie skręconym (obiektyw i osłona) ale nigdzie dekielka do tego monstrum nie mogę znaleźć. :???:
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Hmmm, a może weź osłonę, wybierz się do jakiegoś dużego marketu spożywczego i...
skup się na produktach, które posiadają plastikowe dekielki.
Może uda ci się coś tam dopasować ;)

Pozdrówka!

To też przerabiałem. Na razie dwa podejścia zaliczyłem, Miny pań ze sklepu bezcenne:grin:, ale bez powodzenia. Po widzycie u ortopedy zrobie podejście nr 3.

Sawa
25.09.09, 11:12
Cześć Takaszi,

Chętnie był przeczytał - nawet krótki lecz okraszony zdjęciami - test tego szkła przytroczonego do body Olkowego.
Brak dekielka chyba temu nie przeszkodzi?
"Wyprodukuj i zamieść" coś takiego proszę.

pozdrawiam,

hijacintus
25.09.09, 11:14
Kilka możliwości:
1. Tekturowe tuby do rulonów papieru mają wciskane plastikowe dekle, może jakiś by pasował - zajrzyj do sklepu papierniczego
2. Pokrywki od puszek (mleko dla niemowląt, pasty czyszczące itp) czasami są zamykane pokrywkami z miękkiego plastiku, kwestia znalezienia odpowiedniej średnicy - hipermarket
3. Hardcore - guma od przepychaczki do zlewu - średnica powinna pasować i będziesz robił wrażenie:wink:

Takaszi
25.09.09, 11:19
Cześć Takaszi,

Chętnie był przeczytał - nawet krótki lecz okraszony zdjęciami - test tego szkła przytroczonego do body Olkowego.
Brak dekielka chyba temu nei przeszkodzi?
"Wyprodukuj i zamieść" coś takiego proszę.

pozdrawiam,

Dziś czekam na werdykt, (wyrok :-x) dochtura od nóg. Ale pewnikiem i tak pokuśtykam w sobotę-niedziele coś pstryknąć. Na razie gromadzę spostrzeżenia, nazbierało się tego.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Kilka możliwości:
1. Tekturowe tuby do rulonów papieru mają wciskane plastikowe dekle, może jakiś by pasował - zajrzyj do sklepu papierniczego
2. Pokrywki od puszek (mleko dla niemowląt, pasty czyszczące itp) czasami są zamykane pokrywkami z miękkiego plastiku, kwestia znalezienia odpowiedniej średnicy - hipermarket
3. Hardcore - guma od przepychaczki do zlewu - średnica powinna pasować i będziesz robił wrażenie:wink:

Opcja 3 jest niezła :-P tylko rączkę bym odkręcił.

Bodzip
25.09.09, 11:20
...Po widzycie u ortopedy zrobie podejście nr 3.

Bili Cię może, jak pytałeś :lol:

Takaszi
25.09.09, 11:24
Bili Cię może, jak pytałeś :lol:

:):):) nie fiord mnie zaatakował. Na służbowym "wypadzie" do Szwecji. W pierwszy dzień oki, ale miejsc ciekawych po zgadaniu się z tubylcami się mi zachciało więcej i więcej zobaczyć. I tak się rozkręciłem, że się porobiło. Na szczęście strat w sprzęcie nie mam. a noga się wyleczy. Tylko fotek żal :cry: ( atak się zapowiadało ).
Ale nie wyrobiłem z bólu i nie dałem rady dalej łazić.

Ceat
25.09.09, 11:30
Cześć Takaszi,

Chętnie był przeczytał - nawet krótki lecz okraszony zdjęciami - test tego szkła przytroczonego do body Olkowego.
Brak dekielka chyba temu nei przeszkodzi?
"Wyprodukuj i zamieść" coś takiego proszę.

pozdrawiam,

Zajrzyj do działu obiektywów, jest tam moja wypotka na ten temat.
No dobra, masz tu: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=20333
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Witam. Poszukuje dekielka, a właściwie to chyba dekla. ...

Możesz spróbować w pierwszej z brzegu firmie reklamowej dysponującej frezarką numeryczną wyciąć z czarnego PCV spienionego (tzw. komatex) kółko z wyfrezowanym rowkiem na średnicę osłony. Nie powinno to być drogie, a za to możesz pofantazjować z kształtem (np. sprężynujące zatrzaski :-P)...

PS.
Zamieść próbkę zdjęcia pod słońce z osłoną i bez - tak żeby było widać co to daje.

nightelf
25.09.09, 11:40
Możesz też uderzyć do jakiejś firmy krawieckiej, która robi też futerały. Uszyć coś z wzmocnionym dnem, obszyte materiałem niepylącym, na końcu dać ściągacz z stoperem, aby nie spadało. Myślę, że nie powinno to być drogie rozwiązanie

Takaszi
25.09.09, 12:29
Zajrzyj do działu obiektywów, jest tam moja wypotka na ten temat.
No dobra, masz tu: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=20333
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


Możesz spróbować w pierwszej z brzegu firmie reklamowej dysponującej frezarką numeryczną wyciąć z czarnego PCV spienionego (tzw. komatex) kółko z wyfrezowanym rowkiem na średnicę osłony. Nie powinno to być drogie, a za to możesz pofantazjować z kształtem (np. sprężynujące zatrzaski :-P)...

PS.
Zamieść próbkę zdjęcia pod słońce z osłoną i bez - tak żeby było widać co to daje.

Oki dzisiaj skiknę pomimo wszystko, :) kurcze ale mnie kusi, cobym tylko bigosu sobie nie narobił :):)

Ceat
25.09.09, 14:37
Oki dzisiaj skiknę pomimo wszystko, :) kurcze ale mnie kusi, cobym tylko bigosu sobie nie narobił :):)

Nie skikaj, obiektyw nie zając a bez kolana się h^H kiepsko chodzi!!!

Takaszi
25.09.09, 16:04
PS.
Zamieść próbkę zdjęcia pod słońce z osłoną i bez - tak żeby było widać co to daje.

Ze słonkiem cienko dziś, za długo nie wystałem ale dwie dodam choć tak na pierwszy rzut to nie wiele z tego wynika.

Postaram sie o więcej jak ździebko wydobrzeje. :grin:

Rozmyślnie w body nic nie ustawiałem, tylko osłona robi różnicę i bez słonka. Niby coś to daje, tak mi się zdaje. Rymło się :grin: