PDA

Zobacz pełną wersję : Raynox DCR 2025PRO zastosowanie w lustrzankach



gufer
23.09.09, 19:47
Witam ! tak sobie przegladalem co mozna by wymataczyc nowego do mojego sprzetu i znowu potknalem sie o RAYNOX DCR-2025PRO ( http://raynox.co.jp/english/dcr/dcr2025pro/index.htm ) mocowanie na gwincie 62 mm i niby " przybliza " x2.2 ... teoretycznie bez straty " swiatla " ( w przeciwienstwie do konwerterow mocowanych pomiedzy puszka a sloikiem .. wiemy oco loto )
no i mam sobie sigme 150 mm 2.8 ma mocowanie filtrow 72 mm ... co powoduje potrzebe kupienia przejsciowki 72 -> 62 i wszystko da sie zalozyc ... tylko czy :
1 ) bedzie ostrzyc ?
2 ) bedzie winietowac jak sku ?
3 ) ktos takie cos probowal ?

tak na realu to mam 70-300 i mam x2 canona tez nakrecany ( uzywalem z fuji kiedys ... ) ale po
4 ) silnik na 70-300 za slaby i ledwo ukreca nie mowiac o tym ze obiektyw robi wrazenie iz ma sie rozpasc lada chwila
5 ) nie otrzy chyba prawidlowo ... nie wiem czy to wina uzywajacego czy tego canonowego cuda ... ( w kompakcie ostrzy dobrze z tym konwerterem .. i fuji i sony ... )
no i po
6 ) jakies spostrzezenia po za moimi ?
7 nie bedzie bo to nie grzechy ;P
suma sumara sigma 150 + ten raynox 2.2 bedzie dzialac ? jak sadzicie ?
Dzieki za uwage ;)
Pozdrawiam !!!!!:esystem:

Sebu$
23.09.09, 20:12
Witam ! tak sobie przegladalem co mozna by wymataczyc nowego do mojego sprzetu i znowu potknalem sie o RAYNOX DCR-2025PRO ( http://raynox.co.jp/english/dcr/dcr2025pro/index.htm ) mocowanie na gwincie 62 mm i niby " przybliza " x2.2 ... teoretycznie bez straty " swiatla " ( w przeciwienstwie do konwerterow mocowanych pomiedzy puszka a sloikiem .. wiemy oco loto )
no i mam sobie sigme 150 mm 2.8 ma mocowanie filtrow 72 mm ... co powoduje potrzebe kupienia przejsciowki 72 -> 62 i wszystko da sie zalozyc ... tylko czy :
1 ) bedzie ostrzyc ?
2 ) bedzie winietowac jak sku ?
3 ) ktos takie cos probowal ?

tak na realu to mam 70-300 i mam x2 canona tez nakrecany ( uzywalem z fuji kiedys ... ) ale po
4 ) silnik na 70-300 za slaby i ledwo ukreca nie mowiac o tym ze obiektyw robi wrazenie iz ma sie rozpasc lada chwila
5 ) nie otrzy chyba prawidlowo ... nie wiem czy to wina uzywajacego czy tego canonowego cuda ... ( w kompakcie ostrzy dobrze z tym konwerterem .. i fuji i sony ... )
no i po
6 ) jakies spostrzezenia po za moimi ?
7 nie bedzie bo to nie grzechy ;P
suma sumara sigma 150 + ten raynox 2.2 bedzie dzialac ? jak sadzicie ?
Dzieki za uwage ;)
Pozdrawiam !!!!!:esystem:

jak już koniecznie musisz mieć konwerter to dokup EC-14 lub EC-20, a nie jakieś wynalazki :roll:

do Macro masz jeden z najlepszych obiektywów

jak Ci nie pasuje ZD 70-300 to go sprzedaj i kup ZD 50-200 - będziesz zadowolony, .... i to bardzo

Użyj wyszukiwarki !!! .... bo temat konwerterów typu Raynox i EC-... były przerabiane nie jeden raz


Pozdrawiam,

Sebu$
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
zależy Ci na zdjęciach Macro czy długim tele ?

Mirek54
23.09.09, 20:28
W kpl masz pierscienie do mocowania na 43, 52, 55, 58mm.Wszystko co jest innej srednicy bedzie gorszej jakosci.Nie wiem jak jest z cena w zlotowkach,ale nie dam ponad 200€.Wole dolozyc i kupic obiektyw,lub znalesc inne wyjscie.

gufer
23.09.09, 20:31
Dzieki Sebu$ :) sprawa jest taka ze gdybym przed kryzysem sie z kasa wyrobil to kupilbym sobie 50-200 SWD .. teraz okolo 5 tysi nowy kosztuje ... i w ogole to jest zenua ztymi cenami...
wynalazek typu raynox moze nie byc taki zly bo na kompakcie dziala super i bylem zadowolony ztego ...
moja sigma no jest mega ... pokaze pozniej foty z URF tajemnicza nazwa ;) ale to nie makro ino koncert ...
moze jednak ktos uzywal takiego raya ? ( nakrecane mi ciemnosc zrobia ) generalnie chodzilo mi oto ze z zalozenia tego konwertera nie powoduje spadku swiatla ... a co za uciecha by byla miec cos okolo 660 mm ekv ogniskowej o swietle 2.8 ... na kartce cud malina ... :D
70-300 jak dla mnie to ostry jest od f8.0 na 5.6 jakos mydlane foty sa
wiec zamiar jakis tam mam ... tylko opini potrzebuje :D nie widzialem nic na ww o uzytkowaniu tego .. moze zle szukam ?
Dziekuje serdecznie i pozdrawiam !! :esystem2:
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Mirek 54 no masz racje ... ale http://raynox.co.jp/english/dcr/dcr2025pro/index.htm prawie na samym dole ... jest " new " na mocowanie gwintu 72 ... tyle co sigma hmm
dzieki i pozdrawiam!:canonbe2:

Sebu$
23.09.09, 20:37
zobacz sobie jak wyglada obiektyw o ogniskowej którą byś chciał mieć i ze światłem 2.8

opis masz TU (http://www.optyczne.pl/index.html?producent=73&obiektyw=683&typ=0&moc=0)

gdyby takie wynalazki dawały 600mm i światło 2.8 to Sigma i inni producenci pozamykali by fabryki

.

gufer
23.09.09, 20:42
Sebu$ hehe jezeli laska w zestawie to niech lepiej jej dadza wygodne buty bo bedzie to cacko nosic ;)
Pozdrawiam !!

romek1967
23.09.09, 20:46
Laska niestety nie, masz w komplecie tylko zieloną bazooke, akumulator Li-ION do AF, telekonwerter x2.0, statyw z dedykowaną głowicą i potężny kufer do transportu :) Koszt ok. 80,000 zł

gufer
23.09.09, 21:04
fajnie ze zielona bo straszylo by nie tylko zwierzeta a tez i ludzi ;) samoloty by to traktowaly jako wyrzutnie rakiet albo jakies lasery ;) hehehehe w ogrodzie ladniejsza niz kwiaty ;) pozdrawiam!

dog_master
23.09.09, 21:39
Gufer, a co chcesz tym fotografować? Jestem ciekawa, po co Ci aż 600mm, bo może coś innego Ci zaproponujemy ;)

Co do 50-200, używki chodzą po 3000 spokojnie, zawsze taniej niż 5000 ;)

gufer
23.09.09, 22:26
dogmaster/ko :) generalnie zwierzyne ... ptoszki ... tego typu ... moj 70-300 jest super ale mozliwosc posiadania jasnego 300 ... i nie za 30 000 zl jest kuszaca :>
wiem tej no 50-200 :/ wiem wiem
szczerze kasa wleciala nagle ... wybywalem a chcialem kupic cos fajnego nie bylo wtedy zbytnio uzywek wiec wybralem sigme 150 ... bo miala byc szybka ... ale nie jest :D i stalka ... zawsze chcialem stalke .. i do tego makro .. wiec na papierze byla zajebista no i jest! poza af ... byla sigma 70-200 sie wie ale balem sie ze serwisy beda mnie czekaly z BF i FF a na to tez nie mialem czasu ... wyszlo jak wyszlo sigma 150 jest super! no i ... ale przeciez rozmyslanie i kombinowanie nad rozszerzeniem jej mozliwosci jest calkiem kuszace ... tymbardziej za taka cene ... :>
chyba powoli mnie wyleczyliscie ztego raya ... chyba predzej jakas sobie meline w lesie zalatwie :>
pozdro !!!!