PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY !!!! JAKI FILTR ???????????????



Fred
1.11.04, 23:44
Witam

Mam zamiar kupic filtr UV do mojego olka C4000, i nie wiem ktory filtr wybrac HAMA, HAKUBA, MORA, KING (chodzi mi o te tansze ), HOYA odpada bo mnie nie stac :( , Doradzie cos bo czytajac o tych filtrach na tym forum zrobił mi sie juz metlik w glowie........................

Moded by Vodnik: usuniety drugi post - nie dubluj w kilku dzialach. Przeniesione do działu porady dotyczące fotografii

liso
2.11.04, 00:21
Witam

Mam zamiar kupic filtr UV do mojego olka C4000, i nie wiem ktory filtr wybrac HAMA, HAKUBA, MORA, KING (chodzi mi o te tansze ), HOYA odpada bo mnie nie stac :( , Doradzie cos bo czytajac o tych filtrach na tym forum zrobił mi sie juz metlik w glowie........................


HAMA ?

No-shadow Kick
2.11.04, 00:25
HOYA :wink: Może być tania seria green, chyba jakościowo to samo co pozostałe.

Pozdrawiam

MichelCat
2.11.04, 01:15
HOYA HOYA, z całą pewnością.

Fred
2.11.04, 01:51
A ten Hoya green mocno sie rozni od hakuby bo cena jest podobna ??????? bo na lepszy hoya mnie nie stac..........
A i jeszcze jedzno pytanko jak bede robil zdjecia nocne z UV to te zdjecia nie beda poprzyciemniane ???????????!!!!

MichelCat
2.11.04, 02:28
na UV zdjęcia nie będą przyciemniane, bo UV jest filtrem neutralnym.

Fred
2.11.04, 16:55
Kupilem w koncu Hoye standart (fioletowa) i do tego tulejke Kinga , dobrze zrobilem ???????????????????????????????????

DoktorA
30.11.04, 03:02
Hama też istnieje także nie rozumie 1 odpowiedzi

Jeronimo
30.11.04, 13:26
a ja sie podczepie pod ten post!

Czy sa rozne filtry polaryzacyjne firmy Hoya? Mam UV Hoya SuperHMC i jestem zadowolny. Polara chcialbym tez kupic Hoya ale moze nie najdrozszego (za 250zl) tylko jakiegos tanszego. No a jesli nie ma innych zawierajacych mniej niz 7 powlok (Hoya) to moze polecicie cos tanszego i dobrego ;-) Cos relatywnie dobrego i taniego :wink:

DoktorA
30.11.04, 13:50
najważniejsze, sprawdzcie sobie przy polarku czy nie macie winety, jeżeli tak to warto wtedy zapytać o polarka do szerokokątnych obiektywów, wiem, że Hoya seria czarna również może pomóc, ale to już wydatek

Ewci@
30.11.04, 15:13
Ja mam Hoi polarek fioletowy za 130 zł ( 58 mm ) i jestem bardzo zadowolona - kupiłam go żyjąc w totalnej niewiedzy, że jest jakiś model wyższy - dla mnie 2 lata temu jak stawiałam pierwsze kroki w fotografii ten polarek i tak był nazbyt skomplikowany :wink: . Ale polecam go jak najbardziej - nie winietuje ale może dlatego, że mam 58 mm