PDA

Zobacz pełną wersję : wynagrodzenie za zdjęcia - w Niemczech



dobas
11.09.09, 00:00
Hejkum

U nas w kraju jest ta osławiona tabela minimialmych wynagrodzeń ZPAF i wiadomo czego się trzymać. dla jednych to duzo dla innych normalnie, ale jest takowa tabelka



moje pytanie brzmi - czy ktos ma pojęcie jak jest w Niemczech ? czy liczyć sobie tyle samo czy razy dwa razy trzy razy siedem ?

moze też maja taką tabelę ? ktoś wie ?

z grubsza interesuje mnie rząd wielkości licencji do wykorzystania na pocztówkę ( nakład 10 000 na dwa lata )

Mirek54
11.09.09, 00:22
Nie spotkalem sie ze sztywna tabela.Raczej dogaduj sie osobiscie.
Moze ten link z cenami Ci pomoze http://www.photomedias.de/preistabelle.html

Ja bym zlotowke zamienil na euro i z polskich stawek policzyl,pomnozyl bym to jeszcze razy dwa i dodal 20% podatku.Jak bedzie im za drogo,a beda chcieli fotki to masz z czego opuscic.
Podawaj w kontakcie cene VB to jest info dla nich,ze jest mozliwosc negocjacji,nie podawaj FP-bo to cena sztywna.
Ja kiedys sprzedalem kwiatka na pocztowke za darmo,ale pozniej sie odezwal gostek i na innych zarobilem:grin:

dobas
11.09.09, 00:27
dzięki :)

Sztywnej to nie ma nigdzie ale szukam właśnie ajkiegos punktu zaczepienia.
jak się maja zarobki przeciętnego fotografersa zza Odry (Nysy Łuzyckiej) względem przeciętnego fotografersa też zza Odry ( tudzież Nysy Łuzyckiej) ale z tej drugiej - lepszej :) bo naszej strony :)

Mirek54
11.09.09, 00:36
Oj roznie-zalezy komu i kto Ci sie pozwala fotografowac.Nie ma ceny za wysokiej na dobre prace,tylko druga strone trzeba znalesc.Ten link z poprzedniego postu to cennik bardzo miernej klasy poczatkujacego fotoziutka-widac po galerii