PDA

Zobacz pełną wersję : karta XD - funkcja panoramy



Rafpa
10.09.09, 09:49
Witam,
Mam pytanie (jestem początkujący) czy każda karta XD OLYMPUS ma funcję panoramy? Czy są one oznakowane w jakikolwiek sposób?
Próbowałem XD fuji w E-520 niestety funkcja panoramy nie działa.
Pozdrawiam

RadioErewan
10.09.09, 10:08
Witam,
Mam pytanie (jestem początkujący) czy każda karta XD OLYMPUS ma funcję panoramy? Czy są one oznakowane w jakikolwiek sposób?
Próbowałem XD fuji w E-520 niestety funkcja panoramy nie działa.
Pozdrawiam

A e-520 wspiera "funkcję panoramy"? Jakaś nowa lustrzanka ma to wbudowane (chyba e-600), ale nie pamiętam, czy seria 5xx miała już ten zbędny wodotrysk...

ps. Każda karta xD Olympusa włącza tą funkcję. Ostatnio się zastanawiałem czy da się robić tak zdjęcia na kartę CF kiedy w drugi slot e-600 jest włożona karta xD.

Pozdrawiam

maj0nez
10.09.09, 10:16
ps. Każda karta xD Olympusa włącza tą funkcję. Ostatnio się zastanawiałem czy da się robić tak zdjęcia na kartę CF kiedy w drugi slot e-600 jest włożona karta xD.

Pozdrawiam
w e 510 nie da się :)
Pozdrawiam Karol

jerryg3
10.09.09, 10:20
W E-510 da się, powinno i w E-520. Nie można włączyć funkcji na CF mimo XD w drugim slocie. XD tylko olympusa.

RadioErewan
10.09.09, 10:27
W E-510 da się, powinno i w E-520. Nie można włączyć funkcji na CF mimo XD w drugim slocie. XD tylko olympusa.

Rzeczywiście w E420 w trybie Scene - Panorama wyświetlają się ramki, ale działa tylko najbardziej kulawy z trybów panoramicznych.

Pozdrawiam

Bodzip
10.09.09, 11:11
XD Olympusa z funkcją panoramy ma chyba jakieś pliki wgrane (kiedyś było na forum o tym) - nie mam tej karty, więc się nie wypowiem.
Ciekawe - gdyby te pliki przegrać na CF, czy to by zadziałało ?

skow
10.09.09, 11:54
ps. Każda karta xD Olympusa włącza tą funkcję.


Karta nic nie robi. To aparat BLOKUJE tę funkcję gdy nie ma oryginalnej karty.
(nie rozumiem tej polityki Olympusa)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

XD Olympusa z funkcją panoramy ma chyba jakieś pliki wgrane (kiedyś było na forum o tym) - nie mam tej karty, więc się nie wypowiem.
Ciekawe - gdyby te pliki przegrać na CF, czy to by zadziałało ?

To nie są jakieś pliki tylko jeden bit w miejscu niedostępnym przez czytnik i kombinowanie z CF na 100% nic nie da.

Kombinowanie z xC Fuji moze by cos dało gdyby mieć specjalistyczny czytnik i odpowiednie oprogramowanie (kiedyś cos takiego było pod SM (SmartMedia))

RadioErewan
10.09.09, 12:00
Karta nic nie robi. To aparat BLOKUJE tę funkcję gdy nie ma oryginalnej karty.
(nie rozumiem tej polityki Olympusa)
Kwestia punku widzenia. Karta Olympusa jest włącznikiem tej funkcji w aparacie. Też nie rozumiem strategii. Może i rozumiem, ale to jest zła strategia.

Pozdrawiam

Iwo
10.09.09, 12:21
[QUOTE=skow;353535]Karta nic nie robi. To aparat BLOKUJE tę funkcję gdy nie ma oryginalnej karty.
(nie rozumiem tej polityki Olympusa)
Byśmy dali zarobić Olkowi także na kartach.
Patent pewnie blokujący konkurencję jak mniemam.
Na szczęście jest lepszy format CF, gdzie możemy kupić extreme 3 Sandiska itp.

grizz
10.09.09, 12:49
Zostawcie te zabawki dl nastolaeq...

Panoramy składa się an kompie... masa narzędzi do tego jet. Klik klik i już.

Takaszi
15.09.09, 14:22
Ten bajer to fotki 3D. Niby nic ale działa, testowałem. Na panoramie fajowo widać. :)

Fot.Krzysiek
6.11.09, 00:56
Ten bajer to fotki 3D. Niby nic ale działa, testowałem. Na panoramie fajowo widać. :)


A może ktos wkleic przyklady takich zdjeć? Jestem ciekaw jak to wygląda :)

MichaLxD
30.11.09, 11:19
No właśnie jak to jest z tymi panoramami i 3D?Wsadziłem ostatnio taką karte i rzeczywiscie wyświetliły sie ramki.Teraz pytanie: co z tymi ramkami?Co one mi dają?Spodziewałem sie efektu jaki miałem w telefonie sonyericsson bodajże k800i gdzie na ekraniku wyświetlał sie kawałek poprzedniego zdjęcia, taki fragment który należało nałożyc na kolejne zdjęcie - a tutaj nic.Same ramki.I jak działa 3D?

Jack
30.11.09, 12:14
...pytanie: co z tymi ramkami?Co one mi dają?
To znajdziesz w instrukcji obsługi każdego aparatu Olympus

...I jak działa 3D?Musisz wpierw dociągnąć z netu program OLYMPUS xD-Picture Card Pack (bezpłatny) i doinstalować do programu Olympus Master 2. Po tej instalacji, jak uruchomisz tworzenie obrazów 3D, w helpie znajdziesz wszystkie wyjaśnienia.
Pozdrawiam
Jack