PDA

Zobacz pełną wersję : ZD 70-300 lub ZD 50 w ludzkiej cenie



Maniek74
8.09.09, 21:29
Ma ktoś może aktualne i sprawdzone źródło zakupu któregoś ze szkieł jak w tytule?
Chodzi mi o net, ale nie w kraju,
bo ofertę krajową niezmienną od euro po 4,50 znam.

Swoją drogą jak idzie w górę, to po 2 zł potrafią dziennie podwyższać
przy zmianie kursu, ale w drugą stronę to już niekoniecznie.

Mirek54
8.09.09, 21:38
Chodzi mi o net, ale nie w kraju,


Tu masz jak niemce maja.Wszystkie szkla do olka.Jesli zmiana ceny nastapi to data od kiedy ona jest jest pogrubiona.Mi pokazuje,ze 5 szkiel potanialo.
http://www.heise.de/preisvergleich/?cat=acamobjo_oly

Maniek74
8.09.09, 22:00
jak rozumiem to taki niemiecki skąpiec, czy coś w tym stylu,
ale ceny zbliżone do naszych
ZD 50 - 495 EUR
ZD 70-300 - 339 EUR

Mirek54
8.09.09, 22:45
jak rozumiem to taki niemiecki skąpiec, czy coś w tym stylu,
ale ceny zbliżone do naszych
ZD 50 - 495 EUR
ZD 70-300 - 339 EUR

Tak cos podobne.Wez tez pod uwage,ze idac do sklepu i placac gotowka kupisz taniej jak w necie,czesto pomimo wyzszej ceny.

rumi
9.09.09, 08:41
Wez tez pod uwage,ze idac do sklepu i placac gotowka kupisz taniej jak w necie,czesto pomimo wyzszej ceny.


yyy.. zaraz powoli ale jak taniej ?

romek1967
9.09.09, 08:57
yyy.. zaraz powoli ale jak taniej ?

A tak jak się ugadasz ze sprzedawcą. Nie ma ustawowej zniżki 2,7546785% na płatność gotówką. Ceny w Internecie są kalkulowane dla płatności elektronicznej której koszt ponosi sprzedający. Przy ladzie płacąc keszem (nie kartą!!!) możesz negocjować cenę.

kateb
9.09.09, 09:17
A tak jak się ugadasz ze sprzedawcą. Nie ma ustawowej zniżki 2,7546785% na płatność gotówką. Ceny w Internecie są kalkulowane dla płatności elektronicznej której koszt ponosi sprzedający. Przy ladzie płacąc keszem (nie kartą!!!) możesz negocjować cenę.

No i jak już tam pójdziesz raz czy dwa, to bardzo łatwo będzie ci się targować. A mądry sprzedawca, chętnie się targuje, bo przecież wie, że inaczej straci klienta.

Ja nie umiem się targować, ale ostatnio jak się za długo zastanawiałem, to sprzedawca sam zaczął mi spuszczać z ceny. Teraz sobie postanowiłem, że nauczę się targować. Polecam innym.

Magnesus
9.09.09, 09:46
Poniżej cen ze sklepów internetowych nie utargujesz, chyba że coś leży na ladzie przez dwa lata albo jest używane. Jedyny zysk jaki możesz mieć to brak opłaty za przesyłkę, czyli góra 20zł, chyba że masz wyjątkowe szczęście. Targować się można, ale nigdy nie utargujesz tak, by nie było marży.

Mirek54
9.09.09, 10:11
Poniżej cen ze sklepów internetowych nie utargujesz

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak malo wiesz.Jesli u mnie w miescie jest w MM na polce LCD za 1200€ to jestem w stanie taki sam kupic w tym samym miescie za 700€-kwestia dogadania sie ze sprzedajacym i sposobem realizacji,ale to nie o tym temat.Moze to miasto gdzie mieszkam ma specyficzne prawa.

Magnesus
9.09.09, 11:02
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak malo wiesz.Jesli u mnie w miescie jest w MM na polce LCD za 1200€ to jestem w stanie taki sam kupic w tym samym miescie za 700€-kwestia dogadania sie ze sprzedajacym i sposobem realizacji,ale to nie o tym temat.Moze to miasto gdzie mieszkam ma specyficzne prawa.

Mówiłem, że leżakowane utargujesz, uciąłeś moją wypowiedź. Tylko zobacz sobie ile on wyświecił godzin. Znajomy tak kupił tanio LCD, ale był w pełni świadomy, że rok na wystawie taki monitor świecił (miał licznik prześwieconych godzin). Ja kupiłem w MM 2x taniej kolumny, ale też były już zakurzone i stały pewnie długo i testowane były z ryzykiem uszkodzenia itp.

Wiem, że mało wiem. Nie jestem erudytą - po co był ten atak osobisty? :roll:

Mirek54
9.09.09, 11:18
Mówiłem, że leżakowane utargujesz :roll:

Boze,ja nie pisze o uzywanych,lezakowanych i innych .Pisze o nowych kupowanych w strefie bezclowej- hanzeatyckiej.Jednak zeby tam kupic legalnie musisz miec zarejestrowana dzialalnosc w danej branzy.Mozesz kupic elektronike co zostala sprowadzona w kontenerach bez klimatyzacji-bardzo tanio,niekiedy na kilogramy sprzedaja.
Nie atakuje-tlumacze.Nie odbieraj tego tak osobiscie.

Magnesus
9.09.09, 11:56
Nic nie pisałeś o bezcłowej, nic nie mówiłeś o posiadaniu firmy. Co komu da taką możliwość? Nie założy sobie przecież specjalnie firmy...

Koriolan
9.09.09, 13:03
Na forum ostatnio było kilka ofert sprzedaży 70-300.. jeszcze na gwarancji. Obserwuj i czekaj. Ja też kupiłem.

Maniek74
9.09.09, 20:17
Z tym targowaniem to ok, ale zależy gdzie.
W dziale co kupić napisałem o przygodzie z Fotojoker.
Sklep bez sensu.

A co do używanych, to jest lekka przesada moim zdaniem
kupować za 1100 i więcej szkło po dwóch latach niewiadomo jakiego używania, przy cenie 1350 za nowy.
I pomyśleć, że 7 miesiecy temu 70-300 kosztował 999 zł
i jeszcze cashback'a 100 dawali :grin:
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Na forum ostatnio było kilka ofert sprzedaży 70-300.. jeszcze na gwarancji. Obserwuj i czekaj. Ja też kupiłem.

i jak? zadowolony jesteś? (nie pytam już czy z używki, tylko wogóle)
dużo używasz?

Koriolan
9.09.09, 20:47
Maniek- kup nowe, w czym problem.
Fotojoker nie taki. Z góry wiesz że obiektyw, który nowy kosztuje 1350, po dwóch latach kosztuje 1100.. Jakiś niedopieszczony jesteś.

Tak się skłąda, że wszystkie moje obecne obiektywy kupiłem jako używane.
50-200 za śmieszną kwotę zza wielkiej wody w czasach dolara po 2,10.
za 40% ceny sklepowej w PL.
Całkiem niedawno 12-60 jeszcze na gwarancji - 1000 PLN taniej niż najlepsza cena sklepowa.
70-300 też z "dyskontem" około 30% od ceny sklepowej.

Maniek74
10.09.09, 23:01
Maniek- kup nowe, w czym problem.
Fotojoker nie taki. Z góry wiesz że obiektyw, który nowy kosztuje 1350, po dwóch latach kosztuje 1100.


tak, zdecydowałem, że kupię nowy.
za 150 zł nie będę ryzykował.

Koriolan
10.09.09, 23:17
Jeżeli nie masz ciśnienia- popatrz na Allegro..trwa licytacja trzech sztuk 70-300.

Maniek74
10.09.09, 23:23
Jeżeli nie masz ciśnienia- popatrz na Allegro..trwa licytacja trzech sztuk 70-300.

ciśnienie mam o tyle, że mam małą wycieczkę do krzyżaków za dwa tygodnie
i chiałbym lufę zapakować

ps a nie napisałeś Korolian co o tym szkle sądzisz?
czy często używasz?

Koriolan
10.09.09, 23:24
ee tam.. dwa tygodnie.. z kolega Wielbłądem na trzeźwo nie takie transakcje smy uskuteczniali.. nie tylko z nim zresztą.
Kurier przywozi paczkę na drugi dzień.
co do 70-300 -nic nie dodam do
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=320242#post320242

Adamss68
17.09.09, 12:24
Maniek!To Fajne szkiełko,tylko nie dla trzęsiłapek.Zakupiłem w Fotojoker za 1440,przepłaciłem?Wydaje mi się że nie,facio zapięto


mi to pod E620,sprawdzałem sobie ile chciałem!Mam E3 może temu dobrze nim focić,stabilizacja,szybki autofokus.

studioart
18.09.09, 13:29
Ja czaiłem się na używane ZD50. Aukcje na Alledrogo dochodziły do zbyt wysokich cen (około 1650). Wtem pojawiło się szkiełko Sigmy 50F1.4. Kupiłem je za 1540PLN (z przesyłką) i jestem bardzo zadowolony. Posiadam już szkła ZD, ale to szkiełko przekroczyło wszystkie moje oczekiwania, co do jakości obrazowania, szybkości ostrzenia i budowy. Wszystkie moje szkła kupiłem jako używane (jedne troche dłużej, inne krócej), jednakże przychodziły do mnie z gwarancją (sigma aż 3 lata, z tego pół roku minęło), pudełkiem, instrukcją, dekielkiem, plecaczkiem (sigma50mm i ZD50-200). Po rozpakowaniu chyba nie odróżniłbym nowego od zakupionego jako używany, gdybym nie wiedział. Każdy z wcześniejszych użytkowników obchodził się ze szkłem z wielkim szacunkiem jak sądzę. Ja kupuję nowe tylko puszki (korpusy) i lampę. Szkła raczej się nie zużywają. A ile można zaoszczędzić, o ile jest się finansowo przygotowanym. Moje szkła pochodzą z Polski(ZD35, Sigma50), US (ZD14-54) i Japonii (ZD50-200).

Maniek74
19.09.09, 22:56
Maniek!To Fajne szkiełko,tylko nie dla trzęsiłapek.Zakupiłem w Fotojoker za 1440,przepłaciłem?Wydaje mi się że nie,facio zapięto


mi to pod E620,sprawdzałem sobie ile chciałem!Mam E3 może temu dobrze nim focić,stabilizacja,szybki autofokus.

Z tym się zgodzę - lata jak samolot w łapie.
Wprawieni może sobie radzą,
ale na początek bez skrócenia czasu trzeba się naprawdę napracować.
Z E3 pewnie jest wygodniej,
bo lepiej jest zbalansowana masa szkła z puszką.

W E520 to tak średnio to wychodzi - body jest skromnym dodatkiem:grin:
Zwłaszcza jak wyjedziesz na 300 mm, i pociągniesz jeszcze manualem,
to przy dopietym kielichu ustrojstwo ma kolosalne rozmiary:shock:

Kawał gnata z tego 70-300, jeśli ktoś ocenia wielkość ze zdjęć,
bez punktu odniesienia - radzę pomacać w sklepie przedzakupem,
najlepiej ze swoją puszką.

Na tę chwilę zostawiam sobie jednak 40-150,
bo przeskok z 14-54 jest zbyt duży.
I nie chodzi mi ogniskowe, bo to w zasadzie nie kłopot,
ale wielkość, masę i konieczne zdecydowanie większe umiejętności
do opanowania 70-300.
To nie jest łatwe szkło.

k@czy
19.09.09, 23:09
... Zwłaszcza jak wyjedziesz na 300 mm, i pociągniesz jeszcze manualem,
to przy dopietym kielichu ustrojstwo ma kolosalne rozmiary:shock:...
Was???

darkelf
20.09.09, 11:11
Akurat z tym się zgadzam. Noszę aparat bez paska i gdy podepnę 70-300 maksymalnie wyciągnięty z założoną osłoną to ludzie się cofają jak widzą co niosę w dłoni.

Karol
20.09.09, 11:16
Was???
Kielich znaczy osłona p.słoneczna. Podciągnięcie manualem - obiektyw przy MF umożliwia robienie zdjęć z jeszcze bliższych odległości niż przy AF więc kręcąc pierścieniem ustawienia ostrości można go jeszcze wydłużyć ;-)

Mirek54
20.09.09, 12:05
gdy podepnę 70-300 maksymalnie wyciągnięty z założoną osłoną to ludzie się cofają jak widzą co niosę w dłoni.

Bo ludzie to kumate istoty sa-wiedza ,ze tym z pol metra foty nie zrobisz i odsuwaja sie na odleglosc z ktorej juz focic mozesz.Pozuja Ci:grin: