PDA

Zobacz pełną wersję : PhotoWaterMark Professional



kerry
27.10.04, 20:18
Witam, odkryłem całkiem niechcący fajny programik PhotoWaterMark Professional (szukałem na forum, ale nie znalazłem). Programik ten można sciągnąć ze strony http://www.photowatermark.com (niestety, chyba nie jest darmowy, ale nie wiem jakie są ograniczenia w tej wersji, bo mam do czynienia z wersją full... :P )
Program ma wiele ciekawych funkcji, a wszystkie te funkcje można zastosować jako batch, czyli seryjnie, w odniesieniu do wielu plików (np. w całym katalogu)
Jedną z funkcji jest wstawianie na zdjęciu podpisu - można określić czcionkę, wielkość, stopień przeżroczystości.
Drugą funkcją, chyba najczęściej poszukiwaną jest wstawianie DATY na zdjęciu!!!

MichelCat
27.10.04, 20:54
jakoś nie jestem zwolennikiem paciania zdjęć półprzeźroczystymi napisami, psuje mi to wizerunek zdjęcia i zaburza cały obraz.

kerry
27.10.04, 23:41
Cóż, są tacy którzy nie cierpią daty na zdjęciu, a są tacy co szukają programów które umożliwiają umieszczenie takowej. Poza tym odnoszę wrażenie, że wogóle nie odpaliłeś programu, i sugerujesz się tylko jego nazwą. W tym programie można ustawić przezroczystość na 0 i kolor czcionki np. czerwony i mamy piękną datę jak z aparatu SONY...
Program ten również pozwala na seryjną zmianę rozmiaru zdjęcia, nazwy pliku itd...

MichelCat
28.10.04, 00:24
Prawda nie odpaliłem programu, bo przeczytałem na stronie i zobaczyłem co oferuje. Nie jest to zły program i wielu się przyda. Ja patrzałem względem siebie, dla mnie nie jest przydatny bo ja datę odcztuję z EXIFa i to mi starcza a z racji tego, że jestem detalistą, to nie lubię na zdjęciach napisów i oznaczeń. Ot taka dziwna pzrypadłośc :)

qwerty
28.10.04, 07:23
hmmm... no tak... niby tez mam taką przypadłosc... ale jesli jak juz gdzies wspominałem trzaskam głównie foty pamiątkowe to co poniektórzy ich odbiorcy miewają własnie takie "datowane" zachcianki... Czyli... chyba progsa mozna ale nie trzeba stosowac... (??? :?: ) a przy najmniej niekoniecznie nonstop... ;)

kerry
28.10.04, 07:35
Gwoli ścisłości: JA TEŻ NIE LUBIĘ dat na fotkach - link do programu umieściłem po to, aby osoby które lubią datę na zdjęciu mogły sobie go przetestować. Program oprócz wstawiania daty robi również inne rzeczy. AMEN :lol:

lolo1981
2.03.05, 01:25
Witam wszystkich serdzecznie! Nawiazuje ta rozmowe do wszystkich ktorzy mogli by mi pomuc i przeslac mi na emeila: lolo1981@wp.pl programu ktory mnie interesuje a mianowicie PhotoWaterMark Professional lub moze link gdzie mozna sciagnac darmowa wersje tego programu.Lub moze ktos pzresle mi jakis inny podobny programik a najlepiej to ze spolszczeniem lub polskiej wersji.Chodzi mi glownie o cos takiego zeby mozna bylo robic ladne ramki w kolo zdjecia oraz dodawac przezroczyste napisy i daty. Z gory dziekuje moj numer gg 3042807 Daniel