PDA

Zobacz pełną wersję : awaria E-3, matryca czy soft?



gpientaszek
31.08.09, 23:52
witam. mam problem z moim aparatem. dwa razy był już w serwisie, kiedy to zawieszał się przy ustawieniu zdjęć seryjnych z włączoną stabilizacją. w serwisie poradzili sobie z tym problemem dopiero za drugim razem i to nie do końca bo czasami jeszcze przy tych ustawieniach robi się zwiecha. nie jest to jednak jedyny problem. już po pierwszej wizycie w serwisie zdarzało się że aparat po włączeniu pierwsze zdjęcie robił czarne. podejrzewałem że problemem jest nieotwierająca się migawka. ostatnio jednak pierwsze zdjęcie już nie jest zupełnie czarne. fota wychodzi mocno niedoświetlona. kolejne zdjęcie robione na tych samych parametrach jest dobrze doświetlone. zauważyłem także że efekt taki pojawia się coraz częściej ale z reguły po tym jak aparat nie był włączany przez kilkanaście godzin. kiedy używam e-trójki i wyłączam go na kilkanaście minut to pierwsze zdjęcie wychodzi dobrze. a teraz czas na moje pytania. czy ktoś spotkał się już z taką usterką? czy może to być wina softu czy raczej matrycy? czy po wysłaniu do serwisu mogę prosić o wymianę aparatu na inny? z góry dziękuję za pomoc. w razie czego mam rawy robione w odstępie kilku sekund na tych samych ustawieniach. pozdrawiam

droplet
1.09.09, 00:03
nie spotkałem się z tym problemem ale muszę zapytać z jakimi obiektywami się to zdarza.

Nie wiem jak załatwiasz sprawę z serwisem ale jeśli dążysz do wymiany po trzech nieudanych naprawach tego samego problemu to w/g mnie musisz to ustalić personalnie z serwisem i zapisać sobie dokładnie z kim to ustalałeś.

wujek.samo.h
1.09.09, 00:03
[...] zawieszał się przy ustawieniu zdjęć seryjnych z włączoną stabilizacją

Ten objaw (a przynajmniej podobny) miałem z mim sprzętem - pomogło wgranie softu (było to przy wersji 1.2 lub 1.3) i od 5 m-cy mam spokój . Z drugą niedogodnością się nie spotkałem.

gpientaszek
1.09.09, 00:08
moje obiektywy to 12-60 i 70-300. problemy występują na obydwu

zonkinho
1.09.09, 00:16
Też mam ten problem, że gdy aparat jest wyłączony na dłuższy czas, to po załączeniu pierwsze foto zazwyczaj wychodzi totalnie czarne. No chyba, że robię pod światło to coś tam widać. Kolejne foto na tych samych ustawieniach jest już jak najbardziej ok. Mam firmware 1.4 ale z tego co pamiętam to zaczęło już się tak dziać bodaj od 1.2 lub 1.3. Obiektyw to ZD50, bo w 99% to on jest podpięty pod body. Choć chyba zdarzyło mi się tak z ZD14-42.

Jeśli zaś chodzi o seryjne to problemów nie mam.