PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie: CARL ZEISS JENA Sonnar 2,8/180 ale gdzie Katowice (okolice)



Pi0trazy
29.08.09, 17:52
Mam problem z tym fantastycznym obiektywem. Nie był używany od wielu lat i z tego co zdołałem zauważyć zastygły smar daje duży opór listków od przysłony. Próbowałem sam rozwiązać problem ale rozkręcanie zatrzymało się przed śrubami które jak sądzę mają wspływ na jego parametry. Wiem, że ogólnie mechanicznie jest ok ale sprężynki od zamykania listków nie mają siły jej zamknąć. Ręcznie dają się zamykać. Myślałem, że je "rozruszam" ale nic z tego.

Teraz do sedna sprawy. Szukam kogoś w okolicach Katowic kto jest w stanie doprowadzić obiektyw do użytku. Stała pełna dziura 2,8 nie jest zadowalająca. Z drugiej strony chce unikać wysyłania obiektywu wszelkiego rodzaju przesyłkami. Może mi ktoś podać/polecić jakiś serwis, lub zaufanego fachowca, który poza wyczyszczeniem zachowa jego parametry?

Dzięki!

heyahero
29.08.09, 18:45
Mam problem z tym fantastycznym obiektywem. Nie był używany od wielu lat i z tego co zdołałem zauważyć zastygły smar daje duży opór listków od przysłony. Próbowałem sam rozwiązać problem ale rozkręcanie zatrzymało się przed śrubami które jak sądzę mają wspływ na jego parametry. Wiem, że ogólnie mechanicznie jest ok ale sprężynki od zamykania listków nie mają siły jej zamknąć. Ręcznie dają się zamykać. Myślałem, że je "rozruszam" ale nic z tego.

Teraz do sedna sprawy. Szukam kogoś w okolicach Katowic kto jest w stanie doprowadzić obiektyw do użytku. Stała pełna dziura 2,8 nie jest zadowalająca. Z drugiej strony chce unikać wysyłania obiektywu wszelkiego rodzaju przesyłkami. Może mi ktoś podać/polecić jakiś serwis, lub zaufanego fachowca, który poza wyczyszczeniem zachowa jego parametry?

Dzięki!

Czy z okolic Katowic, to nie wiem, ale możesz zajrzeć tutaj: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=17376

Pozdrawiam

jkopel
29.08.09, 20:22
Polecam:
Foto-Technika
ul. Moniuszki 2
41-902 Bytom
woj. Śląskie
508-333-603
601-474-594
fototechnika@gmail.com

czyściłem tam Pancolara jakis czas temu i nawet nieźle im to wyszło :)

heyahero
29.08.09, 21:01
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=17376


Polecam:
Foto-Technika
ul. Moniuszki 2
41-902 Bytom
woj. Śląskie
508-333-603
601-474-594
fototechnika@gmail.com

czyściłem tam Pancolara jakis czas temu i nawet nieźle im to wyszło :)

Jak możesz, to dodaj proszę do powyższego wątku. Z góry dzięki ;)

Pi0trazy
29.08.09, 21:13
Dzięki za odzew. Puściłem na razie maile. Znalazłem na CyberFoto jeszcze coś takiego:

Naprawa Sprzętu Fotograficznego. Jerzy Kordysz
Wróbla 7b/43, 41-105 Siemianowice Śląskie
Telefon: (032) 765-70-11
E-mail: szyd_kor@poczta.onet.pl

Na razie czekam na odpowiedzi ale pewnie oddam do Bytomia.

enter
23.09.09, 15:36
[...]
cześć
poszukaj jeszcze tutaj
http://forum.stock-photo.pl/viewforum.php?f=24
i napisz do użytkownika ANDEE
specjaista od naprawy ZEISSów
wysyłałem do niego sprzęcik poza perfekcyjnym zrobieniem jeszcze wszystko dokładnie wytłumaczył

pzdr.