PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w Wszystkich świętych



limarc
23.10.04, 20:59
Witam .1 listopada wybieram się wieczorem na cmentarz ( jak będzie już zupełnie ciemno ).Chciałem porobiś trochę zdjęć pomników przy oświetleniu zniczy,świec itp.Może ktoś mi powie jakie zastosować ustawienia manualne.Dziękuję i pozdrawiam

qwerty
23.10.04, 21:07
No coz ja tez sprobuję co nieco popstrykac... i albo bedzie to tryb nocny albo na manualu f11 z odpowiednim czasem (jakos nie lubie priorytetow) + NR. Mam słabosc do f11 wieczorami (swiatło daje efekt gwiazdkowy) :oops:

No-shadow Kick
23.10.04, 21:09
Wydaje mi się, że przy max. przesłonie zdjęcia nocne wychodzą nieco lepiej, może przez to, że dłużej trzeba naświetlać. No i te gwiazdki :D

Pozdrawiam

Jeronimo
23.10.04, 21:50
to tez zalezy od pogody... bo jak bedzie bardzo wialo to trzeba bedzie zrobic f2,4 bo przy f11 to z plomieni moze byc niezla mozajka ;-)

luc4s
23.10.04, 22:03
Może wreszcie użyję filtra gwiazkowego, którego mam już chwilę a nie używałem go jeszcze. Jaką wtedy proponujecie przesłonę?

vodnik
23.10.04, 23:23
f.5.6

GoSciU
23.10.04, 23:37
Ja tez mam taki zamiar wybrac sie w nocy na cmentarz... :) Ciekawe jakie beda efekty... Wam zycze udanych fotek i eksperymentow :)

STES
24.10.04, 19:43
Ciekawe jak powychodzi z nocnych nekropolii.
Będe miał 3 cmentarze do objechania

Pozdrawiam

Jonc
24.10.04, 23:37
Moje propozycje ustawien to f 5,6 lub cos podobnego. ISO 100. Ciekawi mnie czy ludzie sie nie beda denerwowac, jak zobacza stado szalonych paparazzi na cmentarzu ;-) Nie wiem, dla mnie bylby to lekki dyskomfort wiedzac ze przeszkadzam innym. Ale sam pomysl i efekt moze byc bardzo fajny. No i do powtorzenia najwczesniej za rok.

MichelCat
25.10.04, 01:09
Jeśli nie będę tego dnia pracować, to też wybiorę się porobić fotki z obydwiema maszynami.

Bast3k
26.10.04, 14:59
Ja tez mam zamiar wybrac sie w ten dzien na cmentarz z aparatem i jakims malym dyskretnym statywem bo chyba na statywie mniej poruszonych wyjdzie zdjec. Zamierzam tez zabrac ze soba filtr gwiazdkowy i mozliwe ze szary jakmyslicie czy szary filtr sie przyda ?? pozdrawiam

vodnik
26.10.04, 23:26
Mysle ze nie, i tak bedzie wystarczajaco ciemno.

piotr-pl
27.10.04, 20:31
napiszę tylko parę wskazówek (temat rozległy)
1/ przesłona nie odgrywa większego znaczenia, należy ustawić w zależności od potrzeby uzyskania odpowiedniej głębi ostrości.
2/ długie czasy nie są mile widziane, ale są czasami koniecznością
3/ potrenujcie z balansem bieli, na cmentarzu temperatura barwna będzie poniżej 2500K.
4/ jeżeli czas migawki będzie poniżej 0,5 s. to już zobaczyć można Hot Pixels, trzeba włączyć NS (Redukcję Szumów)
5/ ISO - tutaj trzeba "wyczuć" możliwości swojego aparatu przy dużej rozpiętości tonalnej ekspozycji
6/ w zależności od kadru warto poeksperymentować ze sposobem pomiaru światła, albo najprościej choć nie jest to idealny sposób to użyć (jeżeli się ma) BKT (Bracketing ekspozycji), pomiar ESP tutaj może zawieść.

qwerty
28.10.04, 10:54
czas... ponizej czy dłuzszy od 0,5 sek? a tak na marginesie... ja właczam NR obligatoryjnie dla czasow dłuzszych od 2 sekund... dla czasow od 1 do 2 sek rzadko - w zaleznosci od warunkow... a dla krótszych prawie wcale... Inne spostrzezenie dotyczy... zmiany barw po zastosowaniu NR... uciekają odrobinke w strone zieleni...
Co do WB to... w nocy nie mam wyczucia :( i mam generalnie na Auto...

vodnik
28.10.04, 18:07
NR dziala dopiero powyzej 1s, wiec mniej niz 1s NR nic nie daje

marecki
28.10.04, 18:08
To zależy od modelu, w c4000 od 0,5s.

Fred
2.11.04, 01:57
Wlasnie wrocilem............... Fajne fotki wychodza jak sie nastawi dlugi czas i bedzie machalo aparatem na wszystkie strony :)))))))))))))))))))))