PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 Ułamana klapka od kart pamięci.



seba2302
10.08.09, 10:24
Mam ułamaną klapkę od kart pamięci w E-510 i czy toś wie jak ją wymienić na nową i wogóle gzie dostać nową? Chyba że lepiej jest ją wymienić w serwisie. Teraz nie pokazuje się także komunikat że "klapka otwarta". Proszę o pomoc.
:esystem2:-510

XXL
10.08.09, 11:35
Skoro aparat jak piszesz nie wyświetla komunikatu o otwartj klapce, to coś oprucz niej masz jeszcze uszkodzone. Za wyświetlanie tego komunikatu odpowiada maleńki brązowy przycisk tuż obok gniazda na kartę xD. Jeżeli klapka jest zamknięta to ten przycisk jest naciśnięty przez klapkę i komunikat nie jest wyświetlany, przy ptwarciu klapki przycisk ten jest podniesiony (na ok 2mm) i włączony jest komunikat o otwarciu klapki. Masz ten przycisk w jakiś sposób zablokowany w pozycji wciśniętej, lub coć w aparacie walnięte. Skoro nie masz komunikatu to aparat powinien działać tak jakby klapka była zamknięta. Samej klapki to raczen nie zdobędziesz, więc serwis ...

seba2302
10.08.09, 11:52
Ale gdy sprawdzałem ceny napraw E-510, obojętnie od usterki, cena wynosi 671 zł brutto.

Jack
10.08.09, 12:33
Wszystko zależy od tego, jak długo twój aparat jest jeszcze na gwarancji. Jeżeli zostało niewiele (np. 1 miesiąc), to wtedy odżałowałbym te 671,- ale naprawiłbym w serwsie Olka wszystko, co możliwe, nie tylko samą klapkę - kwota jest jest przecież zryczałtowana, a zyskałbyś bonus w postaci 6 miesięcy gwarancji na cały aparat. Jeżeli jest jeszcze długo na gwarancji, to upewnij się w serwisie niegwarancyjnym, czy wystarczy sama wymiana klapki, bez otwierania korpusu. Otwarcie korpusu poza serwisem Olka grozi utratą gwarancji. Znane mi serwisy niegwarancyjne, pracujace na oryginalnych częśćia olkowych, to Foto Naprawa w Lublinie, OK Serwis w Gdańsku i Foto Tronik w Warszawie. Jak aparat jest po gwarancji, to już nie ma problemu.
Pozdrawiam
Jack