PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic L1/Leica Digilux 3



Rafał Czarny
7.08.09, 13:38
Właśnie stałem się posiadaczem tego trochę dziwnego aparatu (dzięki KSB :wink: ) . Mam go w łapkach dopiero od 2 godzin, więc niewiele mam na razie do powiedzenia.

Zapraszam do dyskusji ludzi, którzy mieli do czynienia z tym korpusem.

Moje pierwsze spostrzeżenie - kiepsko mi się go trzyma. Ten grip jest niewygodny. Mam nadzieję, że się przyzwyczaję.

Solidny, metalowy korpus. Genialnie rozwiązana wbudowana lampa błyskowa - można ją używać w dwóch pozycjach. Lekkie naciśniecie przycisku powoduje, że lampa ustawia się pod kątem 60 stopni i odbija światło od sufitu. Dzięki temu można używać wbudowanej lampki, bo walenie taką na wprost to zabójstwo na focie.

Na razie tyle. Jutro go przestrzelę porządnie na mieście to podzielę się wrażeniami.

marecki
7.08.09, 14:07
Czy to jest ten aparat co go miał w Kazimierzu Diaboliq wtedy Alakin ?

diabolique
7.08.09, 14:09
Czy to jest ten aparat co go miał w Kazimierzu Diaboliq wtedy Alakin ?

FOCH :roll:


:mrgreen:

mynameisnobody
7.08.09, 14:37
Maszyna nieziemska -gdyby nie był taką kobyłą to bym ją sobie zostawił.
Tak się stało że miałem równolegle z M8 i ... pod każdym (!!!) względem praca z L1 była przyjemniejsza.
Z ZD25 zestaw zyskiwał na lekkości i mobilności.
Jakość obrazu bez zastrzeżeń.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img443.imageshack.us/i/33126232.jpg/)

caymer
7.08.09, 15:08
Czy to jest ten aparat co go miał w Kazimierzu Diaboliq wtedy Alakin ?

Diaboliqe miał pedalską podróbę e-330 by leica :D a to jest pedalska podróba by panas ? :D

voovoo2
7.08.09, 15:12
Na szczęście jednym i drugim można robić nie pedalskie foty :-)No..........pedalskie tez można :-)

rpoznan
7.08.09, 15:28
Diabolik vel Alakin :wink:

Ja też jestem fanem Star Wars :)

Pozdrawiam.Roman vel Yoda

P.S.No uważajcie z tymi określeniami na "p"...ostatnio za to płaci się 15k...

diabolique
7.08.09, 15:30
Diabolik vel Alakin :wink:

Ja też jestem fanem Star Wars :)


Nie mam nic wspólnego z Anakinem z Gwiezdnych Wojen... :roll:

rpoznan
7.08.09, 15:32
Nie mam nic wspólnego z Anakinem z Gwiezdnych Wojen... :roll:

Ok,ok...top secret :wink:

Rafał Czarny
7.08.09, 16:34
Diabolik, Myname... przyzwyczailiście się do dziwnego gripu? Mam wrażenie, że aparat w każdej chwili może mi się wysmyknąć. Łapska mam duże. *





* Wszystko mam zresztą duże. :cool:

voovoo2
7.08.09, 16:42
Twoje foty w galerii sa małe :-)

mynameisnobody
7.08.09, 16:51
Trzyma się za obiektyw.
Reszta to przyzwyczajenie (parę dni i wszystko wydaje się być normalne).
Aparat leży "bombenfest" w dłoni w porównaniu do tradycyjnych lustrzanak (OM) czy innych dalmierzów.
W porównaniu do M8 z jej "wspaniałą" okleiną to co otrzymujesz w L1 to szczyt luksusu (tam aparat "jedzie" z ręki jakby był pomazany masłem.
więc...

http://www.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo

alastor
7.08.09, 17:05
Z doświadczenia potwierdzam, że aparat z dłoni sam się nie wysuwa. Co do używania korpusu w "boju", sprawdza sie bardzo dobrze. Szczególnie analogowe w stylu przełączniki trybu pomiaru światła i trybu seryjnego zdjęć/bracketingu.

Kaz de Wro
7.08.09, 19:11
Konkretna ceglówka z tego L1.
Rafał ale chyba dzięki przeciekowi kontrolowanemu:), patrz tytuł wątku: "Panasonic L1/Leica D-lux 4" chcesz nam powiedzieć, że nabyłeś także tego kompakta ?

voovoo2
7.08.09, 19:35
Jakoś trudno mi uwierzyć, że Rafał dołożył 1200 zł by wejsc w posiadanie aparatu z "gejowskim" znaczkiem ;-)

Rafał Czarny
7.08.09, 19:36
Konkretna ceglówka z tego L1.
Rafał ale chyba dzięki przeciekowi kontrolowanemu:), patrz tytuł wątku: "Panasonic L1/Leica D-lux 4" chcesz nam powiedzieć, że nabyłeś także tego kompakta ?

Mój błąd. Poprawiłem już temat. Miałem na myśli siostrę bliźniaczkę Panasa L1, czyli Leica Digilux 3. Mało siedzę w tej sprzętowej nomenklaturze. Sorx.

A tego gupiego jaśka (ale bez kropki) tesh wkrótce nabędę drogą kupna.

grizz
7.08.09, 19:59
Mój błąd. Poprawiłem już temat. Miałem na myśli siostrę bliźniaczkę Panasa L1, czyli Leica Digilux 3. Mało siedzę w tej sprzętowej nomenklaturze. Sorx.

A tego gupiego jaśka (ale bez kropki) tesh wkrótce nabędę drogą kupna.

Nie wiem jak poprawiałeś, ale Ci nie wyszło :P

Ale już kliknąłem...

Po Co Ci drugi gupi jasiek, będziesz strzelał na prawo i lewo na raz?

Rafał Czarny
7.08.09, 20:05
Po Co Ci drugi gupi jasiek, będziesz strzelał na prawo i lewo na raz?

Sprzedam Rikosia. I wtedy moja mała torebka fotograficzna będzie do moich potrzeb optymalna. Nic więcej do robienia zdjęć nie potrzebuję. Dobry aparat plus dwa dobre szkła plus flesh plus dobry gupi jasiek. To już będzie koniec moich fotograficznych zakupów. Porządnie rozkminię guzikologię moich nowych zabawek (z tym mam zawsze problem, straszliwie skomplikowane są współczesne aparaty :roll:) i skupię się na robieniu fot. :wink:

grizz
7.08.09, 20:14
Sprzedam Rikosia. I wtedy moja mała torebka fotograficzna będzie do moich potrzeb optymalna. Nic więcej do robienia zdjęć nie potrzebuję. Dobry aparat plus dwa dobre szkła plus flesh plus dobry gupi jasiek. To już będzie koniec moich fotograficznych zakupów. Porządnie rozkminię guzikologię moich nowych zabawek (z tym mam zawsze problem, straszliwie skomplikowane są współczesne aparaty :roll:) i skupię się na robieniu fot. :wink:

eee a szczwany plan ze studiem i gołymi laskami? ;)

Rafał Czarny
7.08.09, 20:24
eee a szczwany plan ze studiem i gołymi laskami? ;)

Raz, że za stary jestem, dwa że moja kobiecina krzywo patrzy... :roll:

Ale ostatnio robiłem foty gołej laski. Razem z Willowem. Jeśli modelka zaakceptuje moje pstryki to nie omieszkam się pochawalić.

EuroLiberty
7.08.09, 20:26
Gratuluję zakupu.

sn00p
27.02.10, 20:16
Rafał posiadasz jeszcze tego Lumixa ?
Powiedz coś więcej na jego temat. Tak od serca :wink: