PDA

Zobacz pełną wersję : blokada 11-22- Pomocy!



yarden
6.08.09, 18:08
Witam,
proszę o pomoc,
podczas robienia zdjęć E-30 z obiektywem 11-22, obiektyw "zawiesił się,
zoom przestał działać :-(
co może być przyczyną?
jak to naprawić?
będę wdzięczna za wszelką pomoc,
pozdrawiam,
Kaśka

e-510
6.08.09, 18:11
Mam ten obiektyw ale mi się jeszcze nie zwiesił,nie mam pojęcia co może być przyczyną,ba nawet nie wiedziałem,że istnieje taka możliwość!
Z ciekawością będę śledził wątek,na pewno ktoś zna odpowiedź.

solista
6.08.09, 18:13
Witam,
proszę o pomoc,
podczas robienia zdjęć E-30 z obiektywem 11-22, obiektyw "zawiesił się,
zoom przestał działać :-(
co może być przyczyną?
jak to naprawić?
będę wdzięczna za wszelką pomoc,
pozdrawiam,
Kaśka
Spróbuj odpiąć obiektyw, pokręcić zoomem, też nie chodzi?

Kaleb_82
6.08.09, 18:39
Nie rozumiem pytania. O ile pamietam power zoom to chyba Pentax stosował?

k@czy
6.08.09, 18:46
napierw standardowe procedury:
ustawienia w menu, reset, wyjecie baterii, czyszczenie stykow, a dopiero na koniec panika. wszystko zrobione? to szukamy adresu serwisu.

Daniello
6.08.09, 18:46
Witam,
proszę o pomoc,
podczas robienia zdjęć E-30 z obiektywem 11-22, obiektyw "zawiesił się,
zoom przestał działać :-(
co może być przyczyną?
jak to naprawić?
będę wdzięczna za wszelką pomoc,
pozdrawiam,
Kaśka
"Zoom" jako synonim obiektywu?

Przeczyść styki w aparacie jak i w obiektywie, powinno pomóc.

Bodzip
6.08.09, 20:16
Kiedyś miałem identyczną sytuację ze starym zoomem 14-42. Bawiłem się przyciskiem od zwalniania blokady bagnetu obiektywu. Może zmieniałaś obiektywy mając włączony aparat ? Może obiektyw przez samo naciśniecie tego przycisku nie jest zatrzaśnięty ?

yarden
6.08.09, 22:48
obiektyw odpięłam, też zoom nie działa,
usterka dotyczy obiektywu , zoom nie działa w samym obiektywie, nie aparatu[ z innymi obiektywami działa bez problemu], więc wyjmowanie baterii, ustawienia w menu- zmiana- nic nie daje.
nie poskutkowało też czyszczenie styków obiektywu :-(
przestał działać podczas zwykłego robienia zdjęć, nie próbowałam odkręcić obiektywu przy włączonym aparacie
jakieś inne pomysły?
:???:

Piotr Grześ
6.08.09, 22:54
Jeśli na gwarancji, to tylko serwis.

krzysiekz
7.08.09, 09:12
Jak to 'zoom'? Pierscien sie zablokowal czy lata luzno? Zoom to w kompaktach sie moze zablokowac bo tam elektryczny jest, tu co najwyzej palce moga sie popsuc.

C+
7.08.09, 09:52
Jak to 'zoom'? Pierscien sie zablokowal czy lata luzno? Zoom to w kompaktach sie moze zablokowac bo tam elektryczny jest, tu co najwyzej palce moga sie popsuc.

Zapewne "zoom" = AF :wink:

Kaleb_82
7.08.09, 14:16
Kiedyś miałem identyczną sytuację ze starym zoomem 14-42. Bawiłem się przyciskiem od zwalniania blokady bagnetu obiektywu. Może zmieniałaś obiektywy mając włączony aparat ? Może obiektyw przez samo naciśniecie tego przycisku nie jest zatrzaśnięty ?

A to aparat trzeba wyłączać przy zmianie obiektywu? Nie wiedziałem ;p

grizz
7.08.09, 14:55
A to aparat trzeba wyłączać przy zmianie obiektywu? Nie wiedziałem ;p

Instrukcję czasami warto przeczytać.

k@czy
8.08.09, 03:00
Instrukcję czasami warto przeczytać.
to instrukcja tez byla z aparatem???
:mrgreen:

Morlok
8.08.09, 09:28
to instrukcja tez byla z aparatem???
:mrgreen:

Widzisz, K@czy, tu nie hameryka, my proste ludzia są i musimy mieć czarno na białym. Mamy nawet istrukcje do pługa, a co dopiero do aparatu. :wink:

k@czy
8.08.09, 12:59
Widzisz, K@czy, tu nie hameryka, my proste ludzia są i musimy mieć czarno na białym. Mamy nawet istrukcje do pługa, a co dopiero do aparatu. :wink:
w moim wydaniu to byl raczej zart. zwlaszcza kiedy pisze z kraju, w ktorym na komplecie poscieli mozna znalzec 17 metek z opisem tego, czego nie nalezy z nia robic i jak ja uzytkowac... ;)

Morlok
8.08.09, 16:32
w moim wydaniu to byl raczej zart. zwlaszcza kiedy pisze z kraju, w ktorym na komplecie poscieli mozna znalzec 17 metek z opisem tego, czego nie nalezy z nia robic i jak ja uzytkowac... ;)

Jasne, że żart, choć nie czytających instrukcji nie brakuje :)
Z tą instrukcją do pługa nie żartowałem, sam widziałem taką w jakims GS-ie. :mrgreen:

solista
9.08.09, 07:49
Jasne, że żart, choć nie czytających instrukcji nie brakuje :)
Z tą instrukcją do pługa nie żartowałem, sam widziałem taką w jakims GS-ie. :mrgreen:
Oni tam, w Ameryce, mają instrukcje do wszystkiego.
Tak, żeby nie można było pozwać firmy np. za to, że ktoś wybił sobie oko szydełkiem bo instrukcji nie napisali, iż szydełka do oka się nie wkłada.
Taki kraj ;)

A u nas...
Prawdziwy fachowiec nie czyta instrukcji.
Z zasady.
W przeciwnym wypadku nie byłby przecież fachowcem.

format
14.10.09, 21:48
A u mnie jest ostatnio to samo, przy większej wilgotności pierścień zooma zaczyna chodzić coraz mniej płynnie, raz mi się już nawet zablokował (okolice 14mm). Niestety szkiełko już po gwarancji, więc pozostało mi z tym żyć.

Wiejo
15.10.09, 06:08
To jest uszczelniany obiektyw więc możliwe, że jakaś uszczelka się zsunęła i zablokowała pierścień. W takim przypadku tylko serwis.

lessie
15.10.09, 09:34
yarden - nie kombinuj tylko oddaj do serwisu - instrikcje jak i gdzie to wysłać masz na stronie Olympus Polska

zablokował się pierścień zmiany ogniskowej czy pierścień działa a soczewki wewnątrz się nie poruszają ( nie zoomuje :) )?

format
15.10.09, 14:54
To jest uszczelniany obiektyw więc możliwe, że jakaś uszczelka się zsunęła i zablokowała pierścień. W takim przypadku tylko serwis.

11-22mm F2.8-3.5 ED ZUIKO DIGI 524,60 brutto

Podziękuję...