PDA

Zobacz pełną wersję : E-30 i aktualizacja Firmware - problem z dłuższym kitem



rafrr
26.07.09, 15:14
Witam, mam spory problem.... jak w temacie - zaktualizowałem firmware w body, po tej czynności wszystko było ok. Następnie postępując zgodnie z instrukcjami z "Olympus Master2" chciałem zaktualizować firmware dłuższego kita(40-150), wszystko przebiegło niby prawidłowo ale po ponownym włączeniu aparat nie widzi obiektywu( tak jakby go nie było) i klops.... Więc pomyślałem jak to z elektroniką , chwilkę odczekać, odłączyć zasilanie i pewnie po tym będzie ok, okazało się, że dalej jest tak samo. Po podpięciu obiektywu do body i próbie aktualizacji- komunikat, że korzystam już z najnowszej wersji. W menu aparatu po wejściu w opcję firmware - komunikat "body 1.1" i tylko body, więc tak jakby go wcale nie było.... Co radzicie, czy miał ktoś podobny przypadek, czy od razu grzać do servisu(gwarancja)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam Rafał

romek1967
26.07.09, 17:04
Zniknięcie obiektywu się zdarza, winne są styki przy bagnecie a właściwie ich brak. U Ciebie możliwy jest niestety jednak nieudany upgrejd. Jeśli aparat jest na gwarancji to nie ma się co zastanawiać tylko oddać do serwisu. Jeśli nie spróbuj przeczyścić styki, ja do tego używam szorstkiego papieru – może ma ktoś inny patent? Raczej nie polecam niczego „na mokro” ze względu na bliskość matrycy i optyki.

rafrr
26.07.09, 17:22
Zniknięcie obiektywu się zdarza, winne są styki przy bagnecie a właściwie ich brak. U Ciebie możliwy jest niestety jednak nieudany upgrejd. Jeśli aparat jest na gwarancji to nie ma się co zastanawiać tylko oddać do serwisu. Jeśli nie spróbuj przeczyścić styki, ja do tego używam szorstkiego papieru – może ma ktoś inny patent? Raczej nie polecam niczego „na mokro” ze względu na bliskość matrycy i optyki.

Niestety tym razem to nie styki, te są akurat w porządku, dodam, że przy kicie 14-42 jest wszystko ok. Chyba skończy się servisem, problem tylko taki, że nie będzie focenia przez jakiś czas:cry:

romek1967
26.07.09, 19:35
Niestety tym razem to nie styki, te są akurat w porządku, dodam, że przy kicie 14-42 jest wszystko ok. Chyba skończy się servisem, problem tylko taki, że nie będzie focenia przez jakiś czas:cry:

Też myślę że nie styki, ale gdyby jednak - pamiętaj że nie tylko body je ma, także obiektyw, więc jeśli jeden działa a drugi nie to o niczym nie świadczy. Problemy które miewałem dotyczyły pojedynczych obiektywów a nie body.

Bodzip
26.07.09, 20:08
Na pewno nie masz tylko tego jednego obiektywu. Jeśli body działa i działa z drugim obiektywem, to nasuwa się wniosek, że to nieudane upgrade obiektywu. Do serwisu w takim razie wystarczy wysłać tylko felerny obiektyw do serwisu w celu wgrania nowego firmware.
Wystarczy telefon do serwisu i rzeczowe przedstawienie problemu. Dostaniesz odpowiedź i będziesz wiedział co robić.