PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus C-725



Akaki
18.10.04, 17:26
Witajcie,

Rozważam kupno aparatu Olympus C-725, gdyż 750 i 765 są niejako poza moimi możliwościami finansowymi :). W czym rzecz: gdzie na terenie Krakowa możan tenże aparat zakupić? Oczywiście nie chodzi o pierwsze lepsze miejsce. Z mojej "wizji lokalnej" wynika, iż rozrzut cenowy w poszczególnych sklepach jest, co tu dużo mówić, znaczny... I tak w Fotojokerze w M1 kosztuje 1299zł... Tymczasem na stronie FotoExpert tenże aparat kosztuje 999zł.

Stąd moje pytanie: W którym sklepie w Krakowie trafię na cenę zbliżoną do sklepu internetowego? I ewentualnie - warto "bawić się" w kupno aparatu przez internet? Może ktoś kożystał już z usług FotoExpert'a?

Pozdrawiam,
Akaki

[Jest to mój pierwszy temat i zarazem pierwszy post, w razie NTB proszę o wyrozumiałość należną początkującemu :)]

vodnik
18.10.04, 18:37
Ja kupowalem tak: znalazlem przez allegro TIPA, umowilem sie z nim w Mc kolo Makro, a on przyjechal z Katowic i przywiozl aparat. Niestety nie wiem czy bedzie mial np c725. Jak by co, to jego ksywa na allegro to INV.

Akaki
21.10.04, 13:54
Znieniłem nazwę tematu, pragnę się upewnić że Oly C-725 to dobry wybór :). Nie ukrywam, że chyba najbardziej zależy mi na zoomie optycznym, a w tym przedziale cenowym Oly jest chyba jedyny. Zdjęcia w większości będą przechowywane na komputerze, ogólnie nie planuję wykonywania zdjęć większych niż 640x480 / 800x600 - jestem raczej początkujący, toteż 3Mpix powinny mi wystarczyć...?

Proszę Was, szanowni wyjadacze, o podtrzymanie mojej decyzji tudzież wskazanie alternatywy :).

Pozdrawiam,
Akaki

luc4s
21.10.04, 14:42
a moze c740?? Teraz już za 1100 zł można kupić.

wrocek
21.10.04, 15:21
Jeśli jesteś zdecydowany na C-725, to może warto rozejrzeć się za C-720. To ten sam model tylko na karty SmartMedia, które są tańsze niż xD.

luc4s
21.10.04, 15:56
To ten sam model tylko na karty SmartMedia, które są tańsze niż xD.

Ale chyba wolniejsze, prawda??

Akaki
21.10.04, 17:01
Pytanie brzmi: czy te "wyższe" modele zaoferują mi, właściwie szaremu (przyszłemu) userowi :) coś wiecej niż nieco większy zoom i większy o 0,2Mpix CCD? Czy kożystałbym z ich funkcji?

C-740 - w ofertach które teraz znalazłem cena nie schodzi poniżej 13xx...

luc4s
21.10.04, 17:34
Na początku mówisz, że nie będziesz fotografował w niskiej jakości i rozdzielczości, ale zapewniam Cię że jak juz będziesz miał aparat i zaczniesz się w niego wgryzać, to będziesz chciał coraz więcej z niego wycisnąć no i wtedy możesz żałować. JA chociaz mam swojego c 740 ze 4 miesiące i nie nażekam na niego, już myślę o jakimś lepszym sprzęcie, ale niestety na razie możliwości finansowe nie pozwalają na więcej.

W granicach 1100 zł widziałem na Allegro, nowki, gość jest chyba z Nowego Sącza.

No-shadow Kick
22.10.04, 11:44
Różnica jest głównie w optyce tych aparatów. Od C-740 w górę zastosowano inne rozwiązanie, dzięki czemu zmniejszono efekt aberracji chromatycznej.

Pozdrawiam

nerwus
26.10.04, 04:32
Jako swiezy uzytkownik UZ i dokladnie 725 oddalem go do sklepu. Jak dla mnie co 20 zdjecie mialo jakis sens. Fakt ustawienia manual sa super, ale na auto nie da sie robic sensownych zdjec. No moze jak uwielbiasz robic martwa nature. Nie wiem jak reszta modeli UZ ale ten jest tragiczny. Mam C-150 i moge powiedziec z czystym sumieniem ze z niego robi sie o 1000x latwiej i prosciej. Wiec zastanow sie. Ja mialem szanse zwrotu (okupiona 30$).

wrocek
26.10.04, 10:58
@nerwus
Szkoda, że nie piszesz co było źle w tych 19 zdjęciach na 20 zrobionych...