PDA

Zobacz pełną wersję : SOLIGOR 3,5 - 4,5 28 - 105 mm ZOOM+ MACRO



neon80
24.07.09, 11:17
Witajcie. Od niedawna jestem użytkownikiem E420. Mam możliwość nabyć taki Obiektyw : SOLIGOR 3,5 - 4,5 28 - 105 mm ZOOM+ MACRO co myślicie o tym - opłaci się ?? Nadmienię że cena jest śmieszna a obiektyw w idealnym stanie :). Proszę o opinie lub poradę.

MacGrong
26.07.09, 10:02
Zoomów raczej bym nie polecał. Zazwyczaj kiepskawo u nich z jakością (rozdzielczość, odwzorowanie barw etc, etc). Są oczywiście wyjątki ale jak sama nazwa mówi: są to wyjątki które i tak są nieco gorsze od stałek. Jeśli chodzi o zoomy polecić mogę Vivitara serie I 35-85mm f2.8 albo jego magiczny odpowiednik ze stajni Olympusa. Niestety trzeba się tu liczyć z większymi kosztami. Najbardziej powszechnym rozmiązaniem jest kilka stałek które można uzbierać z czasem nie wydając jednorazowo żadnej zabójczej sumy - o ile nie będziesz kupować szkieł w stylu np: Zuiko 24mm f2 ;-)

Karol
26.07.09, 12:26
Z jakim mocowaniem jest ten Soligor? To mógłby być niegłupi obiektyw na analogowym korpusie, w cyfrowym Olku kąty widzenia będą ni pies ni wydra. W dodatku zabawa z przejściówką i jej koszt oraz manualne ustawienie ostrości - jakoś nie wydaje mi się to warte zachodu nawet względem olkowych kitów.